Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neuxus 5 се изключва на случаен принцип
#1

Здравейте, 
телефонът се изключва поне по 2-3 пъти на ден. Не се забелязва точно някаква тенденция кога се изключва- един път, докато се ровя в браузъра, следващ, докато чатя или ползвам фейсбук, или друго приложение. Прави го много по- често като е на мобилни данни. Като се изключи след това не иска да се включи чак до 4тия или 5тия опит (стига до андроид логото, а по някой път дори се включва напълно, но само за 2 секкунди и пак се изключва). 
Когато обаче се изключи така, и го пусна да се зарежда, се включва от първия път без проблеми. 

Аз имам съмнения, че може да е батерията. Тя не държи много като цяло. Надявам се да ми помогнете.
С къстъм РОМ съм (Cyanogenmod 14.1). Не вярвам проблемът да е от него, никой друг не се оплаква от подобен проблем.
Цитирай
Аксесоари
#2

Има много подобни случаи и се оказва пауър бутона.

Изпратено от моят Nexus 5 с помощта на Tapatalk

Вие Литекс сте и на....... 
Цитирай
#3

(2016-12-17, 22:06:46)genttogsg написа:  Има много подобни случаи и се оказва пауър бутона.

Изпратено от моят Nexus 5 с помощта на Tapatalk

Как така пауър бутона? Не виждам връзката.
Цитирай
#4

Когато го задържиш по дълго време се изключва, сигурно това става

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

Да, от пауър бутона е.

Имам Nexus 5 от 2014-та някъде и си работеше без проблеми допреди 1 година. Тогава почна да се рестартира произволно, а не съм му правил нищо - не е root-ван, не е флашван, не е удрян, нищо. По едно време стана много зле и почна постоянно да се рестартира, дори по време на boot. Беше неизползваем, а мен ми трябва за какво ли не и затова почнах да търся в интернет.

В едно клипче обясняваха как било някакъв бъг и трябвало да нагрееш телефона със сешоар за да принудиш използването само на едно ядро от процесора и после някакви настройки, ама това не помогна (вероятно е друг вид проблем). В крайна сметка се оказа наистина от пауър бутона - поради някаква причина задържа и остава натиснат. На едно друго клипче показаха трика с "одраскване" на бутона с нокът, което ми помогна да включа телефона, но не винаги сработва и не е постоянно решение.

В крайна сметка трябваше да отворя телефона, да извадя платката с пауър бутона и да промия бутона с изопропилов алкохол (медицинкси спирт също би трябвало да стане, но по-силни разтворители като ацетон може би ще го повредят). Напръсква се обилно и се оставя да се отече. После се натиска няколко пъти, пак се промива и така 2-3 пъти. В следващите няколко дни само един път ми направи същия номер и оттагава до сега си работи без проблеми.

П.С. След като отворих и затворих телефона безжичното зареждане спря да работи. Това е защото капака вече не е притиснат толкова добре към телефона, а намотката за безчижното зареждане е закрепена за капака и прави контакт с две пъпки на гърба. Затова трябваше с поялник да капна малко тинол върху пъпките за да ги направя по-големи и проблема се оправи. Наскоро пак нещо не работеше ама не съм проверявал дали е от пъпките или от зарядното.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)