Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дисплей на LG-G5
#1

Имам следният въпрос:
Държах G4 & G5 в един от офисите на мобилните оператори и ми направи впечатление, че дисплеят на G5 е с доста по-слаба осветеност от този на G4. И двата дисплея бяха на 100% осветеност. Субективното усещане беше много неприятно: дисплеят на G4 изглеждаше класи над този на G5. Бялото на G5 изглежда като сиво...

Някакъв коментар/и?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм използвала G4 и не знам как е при него, но аз нямам проблем с яркостта на G5. Даже като е на макс ме заболяват очите. За мен бялото си е бяло. Настроила съм яркостта на автоматично и тя сама се контролира спрямо светлината. Пускам един скрийн шот, ако може това да те ориентира:

[Изображение: cdfffdfd800fc8e2e9e90041400e7def.jpg]

Изпратено от моят LG-H850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

На хартия би трябвало да е доста по-ярък от на G4. Samsung имат една екстра, която на автоматична яркост засилва още повече яркостта когато има нужда. Та може и при G5 да е така.
Да, така е http://www.anandtech.com/show/10217/the-lg-g5-review/4
[Изображение: 3TYC4wV.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

И мен това ме учуди. На хартия е едно, като ги хванах в ръка един до друг и двата - изненада.
По тази причина пуснах темата. Може да се e случила куца бройка G5.
Цитирай
#5

Да, като е включена на автоматично сама се регулира спрямо околната светлина. Като е на ръчно регулиране, на мен лично ми е доста силна, когато е увеличена до край...

Изпратено от моят LG-H850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

G5 достига над 800 нита, само когато е на автоматична яркост и си на слънце..примерно.През останалото време не е от най-ярките и дисплея на G4 е значително по-ярък..
Цитирай
#7

Ясно. Направили са тази тъпня за да ограничат проблема с петната по дисплеите си и същевременно да спестят от по-малката батерия, която ще е необходима в случая.
А аз се чудех защо хвърчат глави на килограм в южнокорейския гигант...
Защото субективното усещане на потребителя е кофти дисплей. А, именно то продава, не числата на лист хартия.
Благодаря за разяснението.
Цитирай
#8

На кратко Day light Mode функцията на G5 работи само в автоматичен режим и увеличава яркостта до максималната си стойност от 802 нита - малко по-малко от обявените от LG 850 нита.
G5 обаче не може да поддържа дълго време тази яркост и за да не прегрее, в продължение на 2 мин. яркостта много плавно се намаля до максималната стабилна яркост от 405 нита. Да, 405 нита е максималнатя яркост на която G5 може да издържи за неопределено време. В ръчен режим максималната стабилна яркост е едва 334 нита и LG отново намалява яркостта автоматично с 15% в продължение на 45 сек. Това засяга настройките за яркост над 50%.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Само да допълня тезата, че може и да е бил калпава бройка. Аз преди да взема моя бях гледал един в магазин на оператор, който пък имаше "burnout" горе в ъгъла. Не знам дали така се води дефекта, става въпрос, че стои следа от изображение на дисплея, която не трябва да е там. Та си има дефектни бройки като цяло.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#10

То тоя дето си гледал, най-вероятно е бил мостра и е стоял на едно и също изображение доста. Явно още не са си оправили проблемите с дисплеите, защото и G4 и V10 имат същия проблем. Проблема според един в XDA е в следствие на твърде ярките цветове и съм склонен да му вярвам след като със затъмняване на екрана с 15-20% проблема изчезва.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Възможно е, аз също идвам от G4 и при него към края преди да го продам също имаше този проблем. Когато загрееше телефона започваха да се "отпечатват" иконите на горната лента навсякъде. Така че ако някой колега, който търси да си вземе G5 и гледа темата, да има предвид и да проверява за подобни дефекти. И приключвам, че ще излеза offtopic.

1+6
9.0 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)