Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем свързан с SD и снимане на телефон
#1

Здравейте. Smile
Надявам се вие да успеете да ми помогнете с този ми проблем с телефона,че ми скъса нервите вече,а търсих навсякъде и решение не намерих.

Та проблема е следния. Аз съм с телефон Allview A5 Quad с версия на Андроид 4.2.2
И в период от 1,понякога и половин до 3 дни ми изчезва SD картата на телефона,а също и не мога да снимам. Това са проблемите,които са най-видими. Всъщност от многобройните ми експерименти се оказва,че паметта не изчезва все едно я няма де. Картинки,клипчета и всичко каквото си е в нея си се виждат под истинската бройка. Като отвориш информация за тях си дава точни данни. Картинките си работят дори в слайдшоу режим. Просто....не може да зареди снимките и клипчетата,пише нещо от сорта на: "Не може да зареди миниизображение" и съответно,когато например поискаш да изрежеш картинка ти казва,че не може да го направи,защото не може да я зареди. Не може да зареди нито клипчетата,нито картинките,нито нищо на паметта. С нещата във вградената памет на телефона няма абсолютно никакви проблеми. Паметта си я отчита колко е голяма,отчита колко е пълна и опцията за форматиране си е активна. При приложенията пак я вижда,за разлика от когато е извадена,но просто е неактивна с по светъл шрифт и я прескача. Не е проблем с паметта,защото тази е втора със същия проблем. При рестарт на телефона всичко се оправя временно. Дори мисля,че що годе локализирах и проблема. Известията на Skype или самото писане в него. Пиша в един общ чат от преди 1-2 години. Всъщност май и горе долу оттогава започна въпросния проблем. Наскоро се изпокарах с хората там и съответно напуснах групата за около 2 седмици. Аз в общи линии мобилния скайп за друго не го ползвам. За тези две седмци този проблем го нямах. Случи се само веднъж,когато някак телефона ми сам се рестартира,но за разлика от стандартния период от 1 ден до 3 най-много, издържа 2 пъти по- 7-8 дни най-малко. След тези две седмици и нещо пак се включих във въпросния чат и отново започна да ми става този проблем на по 1-2 дни. Веднъж случайно забелязах,че когато качвам нещо през т.нар Хранилище има някаква отметка за спиране на паметта преди вадене за да не се прецака,но не беше отметната,а след това така и не можах да я намеря.

Та въпроса ми е как,по възможност без да премахвам скайп мога да се справя с този проблем без постоянно да рестартирам телефона? Ами ако не е от скайп от какво може да е?
Та като споменах и въпросното Хранилище. Не съм качвал кой знае какво,но напоследък като качвам нещо постоянно ми мрънка,че е пълно и трябва да изтрия нещо. Трия информациите на фейсбук и се оправя. До следващия път. От опциите не знам как да му трия неща,но през инсталирането чрез Google Play съм запознат. Та има ли начин да достигам и през настройките,защото оттам ми дава само информация за Хранилище и има ли начин да направя така,че да не иска постоянно да трия?

Всъщност най-големите неща като Скайп и Фейсбук са ми преместени в паметта. При прецакването и обаче при тях сякаш няма проблем. Въпреки,че в Настройките паметта е Неактивна в програми те могат да се намерят в раздел Всички и си работят безотказно.При предишната версия на Скайп при рестартиране след прецакване на паметта ми изчезваха известията и трябваше в по-добрия случай да го синхронизирам ръчно,а в по-лошия да го изтрия и преинсталирам,но откакто преди няколко дни го ъпдейднах с по нова версия,която беше излязла в Google Play засега този проблем го няма.
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)