Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Sony Xperia XZ.
#1

Позлвате ли протектори, кейсове, калъфи и ако - какви?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз си купих оригиналния калъф, но го носих точно 30 минути, защото ме изнерви и го захвърлих в едно чекмедже. Сега си го нося голичък.  Lol

https://www.sonymobile.com/bg/products/a...nd-scsf10/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#3

@xn3k да не настине Big Grin

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#4

Няма... закален е.  Cool

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#5

Бе хич без защита не става. Утре ще се появинякоя драскотина на стъклото и ще трябва да го подарявам
Днес си поръчах най-евтиното стъкло от Олх, за 3.70лв

Сега се оглеждам в ибей и амазон за нещо малко по-качествено
Тпу-тата, като това стоят добре, обаче поставянето им особено на извит дисплей си е направо борба
Слагах на с7 едж такова и беше скъпо celuarline от техното за 20-на лв за 1бр. Докато го направя брадясах.

Най-евтиният вариянт е този. 6бр за без пари. и да сбъркаш някой има още. Иначе са много тънки, но малко ме съмнява да са в тази си форма, сигурно са значително по-малки. Идват и много бързо за без пари по пощата

 темперираните , от този вид  са евтини, стават  добре - обхващат всичко и се слагат най-лесно. Има такива с ленти горе и долу с цвета на рамките на телефона, а също и чисто прозрачни.
Моят телефон е платиниум ( светъл) и отзад много ми харесва металният му цвят, то не че и отпред не ми харесва, ама мисля да си взема точно такова с черни ленти да видя как ще се промени цялостната визия

Пс: докато да го напиша и пследните 2 вида ги поръчах, за тпу-то ще изчакакам
Цитирай
#6

Аз съм си поръчал този,  но още не е дошъл.


Прикачени файлове

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#7

Много от тези лягат само на извитата част и по средата остава кухо и има въздух , което не е хич приятно
Цитирай
#8

Ще го видим

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#9

Бих си взел такава Флашка , но според този форум телефона не поддържа USB OTG Yikes
Цитирай
#10

USB type-C поддържа всички екстри - HDMI, VGA, USB drive и т.н.

Флашката е точно Type-C - няма да имате никакви затруднения.
Цитирай
#11

Според отговора който получих от Sony  за съвместимостта - телефона не поддържа флашката.
Цитат:No, they are not meant to work together. We are sincerely sorry for any inconvenience this could cause you.
Но според Qr кода от кутийката на флашката - линк устройствата са съвместими Lol
Цитирай
#12

Пристигна ми протектора. Като цяло пасва идеално на формите на екрана, но лошото е че по края на протектора има двойно залепящо тиксо. Така между протектора и екрана остава въздух. Другото гадно нещо е, че и с идеално чисти ръце да съм се цапа адски много.

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
[-] 1 потребител изказва благодарност на Eximpo за това мнение:
  • Godzilogruhter
Цитирай
#13

Някой намери ли качествен протектор?
Стъкло слагах, не запълва екрана и го махнах. Сега съм с фолио, но и то не покрива с по 1 мм от двете страни.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#14

Aз си взех оригинaлния кaлъф зa 59 лв. от онлaйн мaгaзин.

#TeamPixel
Цитирай
#15

Ще пуснеш ли един линк да го видя?

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#16

Sony Style Cover SCSF10, доставката беше безплатна през Speedy. Smile

#TeamPixel
Цитирай
#17

Здравейте, от днес имам sony Xperia Xz и търсих из целия град ,но никъде няма протектор ,който да пасва и на извивките ,затова сложих този ,който не покрива целия екран ,но остана въздух по края и ме дразни ,та хубави ли са тези ,които са и за извитата част и има ли лепило по тях и после при премахване оставят ли следи.
Закупих и силиконов case ,но от онези по дебелите  и не пасва идеaлно ,при 2та ръба пригъва леко case и не напасва.
От къде си пазарите case и протектори и ако може някакви марки
Цитирай
#18

Нека малко да повдигнем темата за аксесоарите, като помоля някой от потребителите да сподели мнение,  както и който все пак е успял реално да се сдобие със сравнително пълноценно и ефективно покриващ стъклен протектор за XZ.
Проблема е, че до сега телефона бе с тези, при които краищата са с малка извивка,  но се получаваше негативен ефект с въздух между протектора и стъклото на телефона,  като това водеше до изсветляване на дисплея,  както и се чуваше едно специфично кухо звучене при почукване върху него, в предвид въздушния слой между стъклата. Същия протектор е с лепило, лепенки или както и да го наречем в извитите краища, които всъщност бяха и предпоставката за задържане на въздух и не доброто прилепване на протектора.
Днес пристигна поредния модел протектор, право стъкло, който обаче установих, че е значително по-тесен от дисплея и разбира се не седи естетически добре върху стъклото на телефона.
Приложил съм и снимки със само поставен протектор върху този телефон,  като вероятно ще бъде и залепен в предвид липсата в момента на друг, но се надявам някой от Вас да е попаднал на нещо значително по-добро и по-удобно за монтиране.
Моля, нека не коментираме необходим ли е или не, такъв протектор, защото не ми е работа да убеждавам или разубеждавам ползвателя на телефона.
Благодаря предварително за мненията на всички,  които са минали през решаването на подобен казус и споделят решението си тук. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#19

Ах тези протектори...... и при мен са голям проблем. Пробвах този с извитите ъгли, точно поради причините, които си написал го махнах и аз. Пробвах със стъклен, същата работа както е на снимката. Като го центрирам спрямо отворите за говорителите, от двете страни на телефона се вижда мъничка част от екрана. Доста е дразнещо и го махнах. Пробвах с обикновено фолио, що годе беше добре. Без да искам, като се опитах да го поставя в тесен джоб, се разлепи и познай, една камара власинки влязоха. Замина си и той. Пробвах пак с обикновен, но този път от друг магазин. С изненада установих, че покри напълно екрана, но остава разстояние колкото три косъма от ляво и дясно. Лошото е, че горе долу за месец почва постепенно да се разлепва и това разстояние става доста голямо. Сега всеки месец си вземам точно от този магазин и на 1-2 месеца го сменям.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#20

Всъщност ето и ефекта с белите линии, които нагледно показват наличие на въздух в краищата на на иначе новия протектор, получен днес и залепен с много внимание.
Разбира се на снимките към обявата, от където бе закупен протектора, не седеше по точно този незадоволителен за никой начин.
Очаквах, че след толкова време от преставяне, а в последствие и продажба на модела, в днешно време ще има достатъчно добре оформени протектори. Уви обаче.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

Така става и с фолиото, но са много по малки.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#22

Защо загрозявате телефоните? Аз до сега не съм имал надраскан дисплей на Сони Смартфон. Ползвам само гръб или неопренов калъф да го пускам вътре. Убива се труда на дизайнерите. : )
Цитирай
#23

(2017-10-23, 21:57:56)Monipeev написа:  Всъщност ето и ефекта с белите линии, които нагледно показват наличие на въздух в краищата на на иначе новия протектор, получен днес и залепен с много внимание.
Разбира се на снимките към обявата,  от където бе закупен протектора, не седеше по точно този незадоволителен за никой начин.  
Очаквах,  че след толкова време от преставяне, а в последствие и продажба на модела, в днешно време ще има достатъчно добре оформени протектори. Уви обаче.

Мони, за днешните "модерни" телефони с 2.5D извито по краищата стъкло е невъзможно да намериш читав протектор.

Вариантите са 2 (3):

1. Стъкло, което е доста по-малко от самия дипслей. Залепва се само на равната част на дислпеля, до където започват извивките в краищата на дисплея. Резултат: Грозна работа
2. Стъкло обхващащо целия дисплей, но което залепва само в краищата и по средата има въздух. Тук резултатите може да са според производителя на протектора. От трагичено до търпящо се положение.
3. Почти цело стъкло, което залепва цялостно върху дисплея, но резултата е бели ленти по краищата. Там където е извит дисплея стъклото не залепва. Резултат: Грозна работа.

Ти си преценяваш кое може да е компромис и кое не. Всички с подобни дисплеи страдаме от това. Аз лично залагам на цял протектор без лепило посредата.
Цитирай
#24

@ddqnov, Бях помолил в поста си, да се спестят подобни мнения, защото всеки преценява за себе си.
В случая, устройството се ползва от жена и от закупуването си до момента е било с калъфи, като преобладават тези като "сакове", както аз ги наричам, тип тефтер.
Въпреки вниманието при използването на телефона, на дисплея се е появила съвсем тънка като косъм драскотина, която така или иначе се вижда под определен ъгъл.
Без причина, едва ли бих помислил за въпроси около това.
@GH0STFACE, През първите два варианта сме преминали и резултата не бе задоволителен, за това се търсят алтернативи. Или протектора е тесен и въпреки това се получават бели лини по вертикала от недоброро прилепване или протектора е за цялото стъкло, остава въздух под площта на протектора и дори се губи чувствителността при допир, забелязан от потребителя, освен кухия звук при всяко кликване. Smile
Разбира се, че не е болка за умиране, но се има в предвид подобна защита.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#25

Мони, остава вариант с фолио, но качествено. Нещо от ранга на invisible shield.

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)