Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за къстъм ром
#1

Здравейте! Днес се сдобих с телефончето и изкам да попитам за някои неща. Първо да започна с това, че ми се иска да сложа някакъв стабилен къстъм ром, но в XDA има доста голям избор, а и не знам кой е бъгав и кой не е, така че искам съвет от вас за това. Не търся CyanogenMod, защото на стария си телефон бях с него и ми се струва доста "гол", по-скоро търся нещо с различни функции (да е приятен за окото), без проблеми, с добра батерия и да върви гладко, няма значение от версията на андроида стига да е някоя от 5.1 до 7.1 :Д .Така сега искам да попитам и за нещо по-специфично при флаша, защото до сега при старото ми леново нещата ставаха, като ги ги кача на картата, влизам в рековери и флашвам, но си имаше и някои тънкости, като например, че не можеше директно от киткат до къстъм лолипоп, трябваше да минавам на стоков лолипоп и тогава на къстъм, с рековърито също трябваше да се внимава, но това бяха тънкостите, с които се избягваше брик, за това искам да знам как става номера тук, по възможно най-лесния и безопасен начин. Smile И последно, което ме интересува е къстъм кернела и по-точно има ли смисъл да слагам такъв, и ако да ми препоръчайте някой, който ще си сходства с посочения от вас ром. Smile Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

(2016-12-22, 16:33:58)BackL написа:  Така сега искам да попитам и за нещо по-специфично при флаша, защото до сега при старото ми леново нещата ставаха, като ги ги кача на картата, влизам в рековери и флашвам, но си имаше и някои тънкости, като например, че не можеше директно от киткат до къстъм лолипоп, трябваше да минавам на стоков лолипоп и тогава на къстъм, с рековърито също трябваше да се внимава, но това бяха тънкостите, с които се избягваше брик, за това искам да знам как става номера тук, по възможно най-лесния и безопасен начин.

Нещата са прости и са следните: влизаш в рикавъри, правиш бекъп на текущия ром, флашваш новия. Още информация има тук в края на първия пост.
Опасност от брик няма, дори и да преминаваш през версии на операционната система. Ако има някаква "опасност" в тези случаи, то тя е от несъвместимост между версията на софтуера на рома и версията на фирмуера, инсталирана на телефона. В този случай най-много да не ти работи например радиото и да нямаш сигнал с някой нов ром, ако фирмуера ти е по-стар. Естествено в този случай на помощ идва направения по-рано бекъп Wink

Относно къстъм ядрото... Не пречи да пробваш и сам да прецениш дали има смисъл. В повечето пъти има. Например това - има версия за Sense и GPE, но не и за CM.
Цитирай
#3

Мерси за информацията. Реших засега да инсталирам по-новата версия на рома, с който съм, обаче в инструкциите пише, че трябва да съм с последна версия на фирмуера и е препоръчително да съм с TWRP 2.8.7.0 и нагоре, а аз съм с 2.8.5.0, така че и двете куцат, а аз съм с версия на рома от преди година и половина.. Ето я и темата на рома. И още нещо за тези директни флашове от телефона прочетох някъде, че за да ги правя трябва да съм с S-OFF, а при мен е S-ON и трябва да ги флашвам с компютър, това така ли е? Защото ако не е мога да си ъпдейтна TWRP директно с Flashify? Visslar
Цитирай
#4

TWRP не пречи да го ъпдейтнеш с Flashify. Между другото вече имат и официално приложение Official TWRP App.
S-OFF ти е необходим за ъпдейт на фирмуера.
Цитирай
#5

Щом не мога да ъпдейтна фърмуера, докато съм S-ON, смятам да пробвам така и дано стане.

Операцията мина успешно. Smile Опитах в началото официалното приложение на TWRP, но щом тръгна да избирам модел на телефона и крашва, така че изтеглих flashify и през него обнових версията на TWRP, след това изтеглих рома, направих clean flash и всичко си дойде на мястото и за щастие нямам проблеми със сигнала. Smile
Цитирай
#6

Здравей те значи до колкото разбрах в тази тема не е нужно да отключвам будлайдера от офицялния сайт. А само да си подновя TWRP с 2.8.7.0 и нагоре. От посоченото по горе офицялно приложение. Свалям рома и готово. И да питам за М9 ще станат ли за нашите телефони. А ко не къде тук във форума има

HTC One 
Цитирай
#7

(2017-04-15, 14:04:55)htc83 написа:  Здравей те значи до колкото разбрах в тази тема не е нужно да отключвам будлайдера

По принцип, за да можеш изобщо да флашнеш каквото и да е recovery, трябва да си с отключен "будлайдер" Wink


(2017-04-15, 14:04:55)htc83 написа:  И да питам за М9 ще станат ли за нашите телефони.

Категорично нищо за М9 не става за М7.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)