Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Блокирне на дигитайзера след зареждане с магнитен кабел
#1

Здравейте,

телефонът винаги е зареждан с микро УСБ кабела и оригиналното зарядно в комплекта.
преди седмица му беше сменен дисплеят (един цял модул с дигитайзера) след изпускане.
Реших да му взема магнитен кабел за зареждане, понеже му смениха и капачетата на портовете.
Купих обикновен кабел, не е оригинален - "китайски" някакъв.
Забелязах че при такова зареждане батерията пада сякаш по-бързо, но си се зареждаше без да блокира няколко пъти.
После взех само магнитен преходник (уж да сравня с оригиналния кабел), който се свързва с микро УСБ кабела и след това така телефонът се зарежда чрез магнитния порт.
Още след първото зареждане по този начин престана да реагира сензорния панел. Телефонът не беше блокирал, просто екранът не реагираше. След софт ресет екранът проработи. После блокира още няколко пъти при подобни обстоятелства, дори и със стария магнитен кабел. Отново сработва след софт ресет. Сега го зареждам през микро УСБ порта, но ми се ще да използвам магнитния.

Въпросите:

  1. Дали проблемът е свързан с магнитния преходник / кабел, или е нещо от дигитайзера и просто съвпадна с купуването на магнитния преходник?
  2. Смятах да взема оригинална док станция - дали проблемите идват от неоригинални аксесоари ?
  3. Причината дали е в самото зареждане през магнитния порт, или силните магнити смущават работата на сензорния панел ?!
Телефонът е с последна официална версия на Андроид за този модел. Не е руутван, има facebook, BBM и няколко обикновени игри (не са 3Д) - всичко от плей стор.

Нека някой с опит по магнитното зареждане на тези телефони да сподели опит.

Благодаря предварително!

GT-i9505  Stock 5.0.1
Цитирай
Аксесоари
#2

@kasovnik, Преди всичко  не съм съвсем сигурен, че успях да разбера точно, дали проблема с блокиране на дисплея се появява само при зареждане с магнитно зарядно,  докато ако го зареждаш през юсб кабела,  проблема няма да бъде установен отново и телефона ще работи нормално?
Иначе по първия въпрос,  няма причина да е от самият кабел/ преходник, тъй като той разполага само с изходни пинове с един положителен и един отрицателен полюс /поляритет. Трябва напълно да е объркано отвеждането на съответните жила на кабела и да не съвпадат,  за да има проблем, въпреки,  че споменаваш и за проблем при зареждане с оригинален кабел, но с прикачен към него магнитен преход.  
Вероятно съвпадение на появил се проблем, едновременно със започването да се използва магнитния порт.
По втория въпрос,  предполагам много от потребителите,  а и аз също, използват неоригинален магнитен кабел или преход.  
При мен извеждането на няколко модела такива бе,  да попадна на сравнително силен магнит в конектора, за да не се откача кабела при най-малкото движение на телефона.
Използвам както неоригинален цял магнитен кабел,  така и към друг юсб кабел, имам кабел преход, чиято дължина на прехода е около 20 сантиметра, също неоригинален.
В тази посока, не мисля, че проблема е от използването на неоригинален аксесоар, както и не мисля, че е от магнитното поле на кабела с конектора.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Да , проблемът се появява само с магнитното зареждане.
Вече 2 пъти го зареждам с оригиналния кабел през микро УСБ порта и не е блокирал.
Ако е объркан поляритетът предполагам няма да се зарежда, или телефонът ще изкара някакво съобщение?
Странно, ако не е в магнитния конектор, значи остава да е нещо със софтуера. Тогава би трябвало да се оправи с хард ресет?
Незнам каква друга диагностика да му направя? "Обърнах" интернета и никъде не намирам подобни симптоми Sad

GT-i9505  Stock 5.0.1
Цитирай
#4

Премини през преинсталиране на софтуера с Xperia Companion и виж дали проблема ще е все още наличен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

По-скоро имаш проблем с кабелчето. На жената телефона (Z3C) се зарежда само на докстанция (китайска), а старият ми телефон(Z1C) само с кабелче 20 см. Микро към магнитно накрайниче. При обръщане на полиаритета 1-та се рестартираше, 3-та не съм я пробвал. Пробвай с друг кабел.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#6

За сега го зареждам само с оригиналното зарядно и кабел от кутията през микро усб порта.
За два цикъла на заряд дигитайзерът блокира още веднъж, и то докато не беше на зарядното.
Сега върнах заводските настройки от меню нулиране и изтриване. Ще инсталирам същите програми, и горе-долу същите настройки.
Ака пак блокира ще пробвам с Xperia Companion, макар че той май прави същото - нулра настройките и трие данните.
Междувременно може да пробвам с един кабел от Блекбери, който го ползвам и с другия ми телефон.
Опитвам се да изолирам проблемът дали изобщо зависи от магнитното зареждане.
Ако не беше сменян екранът, щях да съм по-сигурен, но засега ще пробвам така.
Спомянм си, че с магнитното зареждане изписва "зарежда се бързо", а отнема повече време да се зареди отколкото през микро усб порта.
Въпреки това в менюто с диагностика изписва "зарежда се от електрическата мрежа".
Дали е нормално да е така?
Ще пиша какво се е получило.

ПС: За всеки случай изключих и функцията за събуждане с двойно почукване върху екрана (да не би пък и това да прави проблеми).

GT-i9505  Stock 5.0.1
Цитирай
#7

През Companion-на ти тегли чисто копие на софта и го инсталира на ново всеки път.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#8

@kasovnik, Споменаваш, че дигитайзера е блокирал дори в момент, в който телефона не е бил прикачен към зарядното /кабела, за който се смяташе, че създава проблемите.
Започвам да клоня към причина, не добре сглобен апарат или допълнителен дефект на новия комплект дисплей с дигитайзер или друг елемент по платката, в следствие изпускането на телефона.
Ако междувременно имаш развитие по казуса с проблема, сподели резултата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Да. Последно така блокира. Върнах му фабричните настройки и сега 2ри цикъл на заряд не е забивал. Ако пак блокира, ще му поправя софтуера с experia companion. И след това ако пак прави проблеми, го връщам в сервиза. Идва ми наум да пробвам магнитния преходник, както е писал колегата по -горе, но ще изчакам.

GT-i9505  Stock 5.0.1
Цитирай
#10

Измина известно време и телефонът не е блокирал.
Направих следното:

1. Върнах заводските настройки от меню backup & reset. Мисля, че е равносилно на хард ресет.
2. Изключих функцията за събуждане на телфона с двойно почукване по дисплея.

Незнам кое от двете е (или пък нещо трето), но от една седмица няколко пъти го заредих с магнитния кабел (и магнитния преходник към оригиналния кабел) и не е блокирал.
Както пише по форумите, с магнитния кабел се зарежда по-бавно, въпреки че пише "бързо зареждане". Същевременно и батерията кара по-малко според мен, но поне не се амортизират капачетата.

Надявам се проблемът да е изчезнал.

Поздрави!

GT-i9505  Stock 5.0.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)