Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно интернет свързаност 3G/4G
#1

Привет на всички и честита коледа,бъдете живи и здрави.Извинявам се ако някъде го има разяснен проблема,но да попитам.Моят тел. е сB170 а на сина ми и на съпругата са с B574,нещото което ми направи впечатление е,че на моя тел.на падащата лента имам бутон за вкл. и изкл.на 4G а при тях бутона липсва.Въпроса ми е има ли вариант при B574 и по-нов фърмуер на телефона да се добави бутон за 4G на падащата лента,и ако има как да се добави,защото не го откриваме.Бутона липсва дори и сред допълнителните бутони за редактиране на падащата лента.Извинявам се още ведъж ако вече е писано,някъде за това просто не го открих.
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей ,честита коледа и на теб . Така при версия b170 е налична иконката но при b574 я няма вече и няма как да се извади ако искате да изключите/включите 4G отивате на настройки >още>мобилна мрежа,>предподчитан тип мрежа .... и от там вече си изберете дали да е на автоматично 2G/3G/4G или 2G/3G.
Цитирай
#3

Абе много странно нещо при мен се случва.
Жената има този телефон, а не хваща мобилен нет повече от H+, а аз като се вържа към него от Самсунга веднага хваща 4G.

На какво може да се дължи тази аномалия при положение, че и картата е нова, телефона поддържа 4G, на слота за 4G е картата, направена е настройка автоматично да търси мобилните мрежи 3G и 4G? Възможно ли е да е от това, че все още не е качен Андроид 6 и е още със заводските актуализации понеже телефона се взема на 15 декември и е не е пипано нищо като актуализация?
Цитирай
#4

Не би трябвало да е от това, но можеш да го актуализираш и да споделиш дали има промяна.
Цитирай
#5

Хич не се притеснявайте от липсата на 4г, реално полезна разлика в скоростта няма, но пък доста хора които го ползват изпищяха от загуба на мрежа и изтичане на батерията.
Цитирай
#6

Плана на СИМ картата също трябва изрично да е заявен като 4G. Позвънете в мобилния оператор и питайте.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#7

(2016-12-30, 03:49:35)HERUS написа:  Не би трябвало да е от това, но можеш да го актуализираш и да споделиш дали има промяна.

Ще го направя това, ама след Нова Година и ще споделя.
Както се казва Нова Година, нов късмет, а в случаят Нов Андроид.  Big Grin

(2016-12-30, 07:20:38)ronnie72 написа:  Плана на СИМ картата също трябва изрично да е заявен като 4G. Позвънете в мобилния оператор и питайте.

Има включен 4G към плана.
На троен пакет към Мтел сме с кабелна телевизия, интернет, домашен телефон и мобилна услуга, а пакета е най-скъпият им на цена от 62 лева. Пакета за мобилна услуга е Mtel Безкрай 2XL и там си пише достъп до 4G. То и от там взехме телефона, защото на жената и предстоеше да сменя телефона си, а тя е без претенции от към екстри ползва телефона за разговори и за сърфиране и то не много. Цената на телефона беше разумна за това, което предлага и самият телефон като качество и затова тя се спря на него. Предлагаха и P9 и P9 Lite, но тя предпочете предният модел, защото както казах няма изисквания. Smile

И двамата сме на Mtel и както казах при мен със Samsung-a нямам проблеми с 4G и затова ми стана странно какво се случва.
Ако няма промяна ще ги питаме защо така се получава като отида да платя сметката другият месец.

Не е болка за умиране, ама все пак като си плащаме за тези услуги е хубаво да се ползват нали така, а това H+ е нещо средно между 3G и 4G.

H - HSDPA - 3.5G - 7.2 Mb/s
H+ - HSDPA+ - 3.75G - 21 Mb/s
LTE - LTE / 4G - 4G - 100 Mb/s
Цитирай
#8

Можеш да поставиш нейната карта в твоят телефон и да провериш дали ще покаже наличие на 4G.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#9

В настойките на телефона режима на мрежа избрано ли е да е на авт.2G/3G/4G ако да опитай ръчно търсене на мрежа и ако ти излезе mtel 4G свържи се и виж дали ще тръгне....И ако пак няма вече се оправяй с оператора все пак е новозакупен телефона трябва всичко да е ок. иначе ме самнява проблема да е от андроида ,но няма да е лошо да се актуализира до андроид 6.0
Цитирай
#10

(2016-12-30, 22:59:31)ronnie72 написа:  Можеш да поставиш нейната карта в твоят телефон и да провериш дали ще покаже наличие на 4G.

Точно това съветвам и аз. И съм сигурен, че и самсунга няма да покаже 4G. Вероятно проблема е в картата.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#11

За Много години ! Живи и здрави!
по темата: Относно добавянето на бутон за 4G , няма вариант който да си добавиш бутон , сложи карта, която поддържа 4G, провери в интернет на страницата на оператора и виж дали си в зоната с покритие на 4G.
След като поставиш картата е хубаво да си рестартираш телефона и да добавя нещо, което казаха колегите виж настройките на достъп до интернет дали са направени на 4G,3G,2G Smile
Цитирай
#12

(2016-12-30, 23:10:22)vanko929 написа:  В настойките на телефона режима на мрежа избрано ли е  да е на авт.2G/3G/4G ако да опитай ръчно търсене на мрежа и ако ти излезе mtel 4G свържи се и виж дали ще тръгне....И ако пак няма вече се оправяй с оператора все пак е новозакупен телефона трябва всичко да е ок. иначе ме самнява проблема да е от андроида ,но няма да е лошо да се актуализира до андроид 6.0

Не виждам опция за ръчно търсене (на самсунга ми има) и има само за автоматично, където си е избрано да търси 4G, 3G и т.н.
Обнових го до Андроид 6 и няма промяна т.е. все още няма връзка към 4G.

Това с картите е малко трудно, защото аз съм с Nano, а тя с Микро сим.
Имам съмнения, че момичето, което беше на щанда е объркало нещо и не е чекнала да ми пусне 4G, защото като подписвах новият договор имаше опция и за домашен телефон и там беше забравила да ми чекне за безплатни минути към мобилни номера и после го оправиха това. Като отида да платя сметката след 10-на дни ще им кажа и да видим къде е проблема.

То тогава беше лудница покрай Коледа и момичето беше под напрежение, а отделно имаха и проблеми нещо със системата и се нареди една опашка и само аз се бавих около 1 час като от драго сърце допусках няколко човека да си платят сметките докато ми оправя договора т.е. тя правеше много неща на един път и беше ад направо. Lol Дори се наложи на другият ден да ходя отново, защото не можа да ми пусне заявката за договора поради проблемите и така се занимавах цели три дни с това, а дните бяха след 15 декември. На другият ден като отивам да си взема договора тогава пък телефона не бил дошъл, че го нямаха наличен и така трябваше на 17 декември да ходя да взимам пък само него бе пълна каша беше, ама нормално покрай празниците е така. Smile
Цитирай
#13

настройки,още,мобилна мрежа и там ще видиш оператор избиране на мрежов оператор това е за андроид 6.0 ,но щом не тръгва може да не ти е пуснат в плана консултирай се с оператора.
Цитирай
#14

Ако не можеш да използваш 4Г при начините, които описахме значи.в тарифния план не фигурира достъп до 4Г
Цитирай
#15

(2017-01-03, 12:38:07)vanko929 написа:  настройки,още,мобилна мрежа и там ще видиш оператор избиране на мрежов оператор това е за андроид 6.0 ,но щом не тръгва може да не ти е пуснат в плана консултирай се с оператора.

Вероятно не го е пуснала.
Като изключих автоматичното намиране започна да търси само и намери 4G, но беше преди това на 3G. Кликам на 4G и пише, че се е свързал към мрежата, но като направя повторно търсене виждам, че си стои на 3G и няма чекнато, че се е свързал към 4G мрежата.

В договора ми има опция за 4G, но както казах поради лудницата вероятно момичето не е чекнало да ми пусне 4G. То май беше някакво ново, че не беше в час с някои неща и само се допитваше до колежките си. Smile
Цитирай
#16

Да ясно ами звъни вече на оператор да направят проверка и да ти го пуснат 4G - то .
Цитирай
#17

Като отида да платя другата седмица ще им покажа направо, че няма свързване и да си прегледат договора какво е чекнато и да оправят проблема.
След това ще пиша какво е станало и дали нещата са се оправили.
Цитирай
#18

Малко късно се включвам от обещаното да съобщя, но се отнесох.
Та проблема е решен и се оказа така както и очаквах, а именно че момичето не е активирало 4G и сега всичко е наред с връзката и се свързва веднага към 4G. Smile
Жената се радва като малко дете, защото се беше притеснила нещо явно. Lol Big Grin
Цитирай
#19

Е честито. 😀
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)