Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Може ли LG g4 да се зарежда безжично?
#1

Може ли да се зарежда безжично?Пробвах на стойката на g3 но не става. Задният капак ли трябва да се смени с друг или нещо друго?
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва ти такъв стикер.
Qi Wireless Charger Charging Receiver Sticker NFC IC Chip For LG G4 Back Cover
http://s.aliexpress.com/eiaENFry
(from AliExpress Android)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#3

През силиконов калъф ще работи ли и какво означава този коментар: "The old sticker in the cover should be removed, trhen it functionates perfect" (преводът е ясен, какво имат в предвид???).
Интересното е, че коментарите са твърде противоречиви. Някой ще се наеме ли с разяснение?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

Трябва да махнеш сегашният стикер от задния капак, който е само NFC и да залепиш на него място новият стикер, който е комбиниран NFC / безжично зареждане. През силиконов калъф, надали ще работи зареждането. Може и да се свързва и разкачва постоянно. Аз калъфче не ползвам и проблеми нямам. Брат ми на LG G3 имаше проблем, точно от него и го надупчи целия калъф и също проблема му изчезна. Над година и половина, така си зарежда телефона.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#5

Kaква е разликата за индукцията дали си надупчил силикона? Разстоянието до зарядното си е същото.
Цитирай
#6

(2016-12-28, 14:03:45)100 написа:  Kaква е разликата за индукцията дали си надупчил силикона? Разстоянието до зарядното си е същото.
Намалява се преградата между телефона и зарядното. Тествал съм различни панели и според пластмасата (или кожата) от която са изработени е различно и времето за безжично зареждане. Имах един с който зареждането ставаше за близо 4 часа. Сега съм с една имитация на дърво (ефектна текстура + евтина пластмаса за 10$) при който зареждането става за 2 часа (почти колкото с обикновеното зарядно). Имах и един заден панел който зареждаше на пресекулки защото явно доста екранираше излъчването от безжичното зарядно.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Да ясно, но идеята ми е че няма как силикона да екранира, а това че ще го надупчиш не променя дебелината на преградата, което би трябвало да е най-важното.
Цитирай
#8

Нямам и най-малката техническа представа, защо с надупчен силиконов калъф, зарежда без проблеми, а с не надупчен, постоянно се разкача и закача зареждането. Буквално не се гасеше екрана от съобщения. Smile Хубавото е че имаше ефект от дупките, пък защо и как, не сме го изследвали.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#9

(2016-12-28, 20:03:57)StefanG написа:  Нямам и най-малката техническа представа, защо с надупчен силиконов калъф, зарежда без проблеми, а с не надупчен, постоянно се разкача и закача зареждането. Буквално не се гасеше екрана от съобщения. Smile  Хубавото е че имаше ефект от дупките, пък защо и как, не сме го изследвали.
Може би защото силикона има изолационни свойства и не, не е топлоизолация. Wink

Силикон

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#10

(2016-12-28, 14:37:53)m007 написа:  ...при който зареждането става за 2 часа (почти колкото с обикновеното зарядно)....

IDT P9025A  ... Integrated 5V @ 1A Linear Regulator Output ... 2 часа с 1А ? Разучете какви са чиповете, че 2*1=3 стана Smile
По другия въпрос ... сам по себе си силикона не изолира електромагнитната индукция, но рядко е чист и в него има безбожни примеси, включително и метали а те си влияят, та от силикон до силикон ...

8mm е максималното работно разстояние - принципно.
Цитирай
#11

Най-обичам некакви дървени философи и теоретици. Зареждам си телефона безжично за 2 часа, а ти каквито искаш теории ми развивай. А и зарядното ми е от тези които са с 3 излъчвателя. Та сметките ти могат да важат само в твойта камбанария, ама мойта е оборудвана по последна дума на техниката Wink

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Колега ако ще и тиквен философ да дойде, аз пиша за чипа вътре в телефона, не зарядното ако ще и с 8 бубини да е ... Та той е регулиран на 1А ... Ти го зареждай и за 30 мин., но това по скоро е проблем от колкото нормално. Шанс да не ти работи регулатора си има, от което в случая печелиш ... Жив и здрав.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

А зареждащата подложка върви ли към комплекта от 2ри пост или продават само NFC чипа?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

Caмо чипа. Хубава подложка струва доста повече от 2$. Нямам предвид красива, а с добра изработка и силни излъчватели. Моята е тази - http://www.ebay.co.uk/itm/222134327518

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

ОК, ясно! Smile Получи се добра и конкретна, информационна тема. В аксесоарите е малко едно връз друго... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)