Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с 3G и 4G обхвата Xperia Z1 6903
#1

Честита Коледа, приятели. 
Имам следния проблем: не мога пълноценно да използвам телефона, защото има някакъв сериозен проблем с обхвата и не мога да разбера софтуерен или хардуерен може да е той. Вчера му поставих чисто нова 4G карта на Vivacom. Разпозна картата, намира мрежата на Vivacom, но ... не функционира нормално. Обхвата стои или на 0 или на 1 чертичка, но не ми позволява нито да набирам, нито да приемам обаждания.  Само ми изпраща информиращ SMS от типа "Този номер Ви е търсил ... " Телефона е на LTE/WDCMA/GSM auto, макар че пробвах почти всички възможности в менюто *#*#4636#*#*. Kaкто и да е - до тук нищо притеснително, възможно е  4G мрежата на Vivacom да не е окей в града /района/. Същинският проблем е, че когато от Настройките на телефона му задам да работи само на WCDMA или GSM т.е. 3G или 2G, обхвата тотално изчезва. При 3G дори не може да открие оператори при ръчно търсене, докато при 4G намира всички 4G мрежи около мен - 3-те български и 3 румънски оператора (на границата съм). Какъв може да е проблема според вас, защо включвайки го на 3G - не функционира. Благодаря предварително. Поздрави !
Цитирай
Аксесоари
#2

преинсталирай софтуера тогава ще се разбере дали е софтуер или хардуер
Цитирай
#3

В какъв смисъл да го преинсталирам ? Аз му правих няколко пъти Hard Reset, но - нищо. Ако го преинсталирам с фабричния софтуер, ще се върне към стария Андроид, защото сега е с близалката.
Цитирай
#4

инсталираш си на компа XperiaCompanion  там има опция поправи софтуера
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)