Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G6 представен на 26.02.2017

(2017-02-26, 20:59:49)e34v8 написа:  Дизайнът ми допада, спецификациите също. Това, че е с 821 въобще не е проблем. Е, можеше да боднат поне 5 гъби рам... Отпред има уникална визия. Лошото за мен е, че LG UI си остава същия грозноват интерфейс. Никакъв стил. Нищо не е унифицирано, все едно е правен от различни хора, които не са си говорили. Друго което трябва да се види са малките неща, които определят качеството на ползването - как ще е калибриран екранът, как ще е говорителят... ЛГ имат тъпия навик да пускат супер студени синкави екрани и да не обръщат никакво внимание на точната калибровка. Ако тук са коригирали тези дребни неща, телефонът може да се окаже много добър с тези малки рамки.

Oтносно екрана-на мен ми е много любопитно как ще изглежда на живо като се гледа и разликата дали ще е голяма с предишните.
Както и дали ще е по-добър от на другите марки. Защото наистина голямо хвалене падна от LG.
Гледах една разделена на 2 снимка на едни ледници с обикновен дисплей и FULL VISION и разликата беше наистина огрoмна в полза на втория. С изключително богати цветове, яркост и контраст.
Цитирай
Аксесоари

GOOGLE асистента ще ни бъде ъпнат тази седмица на всички устройства с андроид 6 и 7


http://phandroid.com/2017/02/26/google-a...r-android/

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай

Не знам за вас, но на мен този телефон ми грабна очите, тази година всички яко се стараят.

Лг г6 изглежда просто невероятно, а аз не съм фен на Лг.
П10 и той е доста подобрен и изглежда много добре.
С8 едж го чакаме.

Изобщо тази година само пари да имашSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Добре де, дизайна чудесен (субективно), размерите идеални...

Но, по-старият (и съответно по-евтин) SD821, без ъпдейт на батерията (евтино), камерите с по-евтин Сони сензор, и накрая стъклото Горила 3 ?!
А цената $770.
Цитирай

Добави и дяловото разпределение на различните екстри. Вместо да гледат по-голямата печалба и респективно повече продажби на бройки, те ограничават пазара. Сега да не се чудите защо да гледат по-голяма печалба. Ами защото така ще имат повече ресурс за разработки и по-голям обхват на потребители. Ще има ъгрейдии т.н. Не го разбирам много това и ми изглежда ужасно неловко. Или пък нямат достатъчен ресурс да вкарат дакове и безжично зарядно във всички произведени бройки. Просто търся логично обяснение за себе си и разсъждавам на глас. Smile

Телефона визуално изглежда супер. Предполагам и сглобката ще е супер и камерата ще е на ниво, но характеристиките са като на флагман 2016 година. Това щеше да се впише идеално за флагман края на 2016. Избързаха с представянето на G6.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Честно казано, надявах се LG да представят един наистина конкурентен флагман за 2017година! Като визия поне на снимки телефончето изглежда добре, но като технически характеристики корейците се изложиха! Още по-неразбираем  за мен ход е и тези различни варианти на модела в САЩ, Азия и Европа! Разочарован съм! Все-още не съм сменил Flex-2 точно с идеята да взема телефон след изложението в Барселона,(бях си харесал Mate9,но мтел така и не го предлагат все-още)! Така че сега ще се надявам на Р10, но затова си има друга тема!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

Има разочароващи моменти, да, но аз съм убеден,че ще наблъскат всичко във V30.
Този ход с G6 доказва ,че няма как това да е флагманът на LG за 2017 г.
Цитирай

Или ще пуснат G6 plus (по някое време лятото) с СД835, същия корпус, с 6 рам, ъпгрейдната камера, батерия и може би още подобрения. Или пък само аз съм оптимист. Big Grin


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

(2017-02-26, 23:12:05)greensmoke7777 написа:  ...но аз съм убеден,че ще наблъскат всичко във V30....

И после V30 ще го пуснат само и единствено в Тринидад и Тобаго (: Другите пазари не са важни. Classic LG.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

А да, само да не го пуснат за Папуа Нова Гвинея. Big Grin
Голяма щуротия сътвориха с тези регионални разпределения. Все още търся смисъла.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

И аз не разбирам това разпределение, но най-много не разбирам нулевата реклама на V сериите на LG.
Да се надяваме и с V30 да не е само пуснат в Корея в 100-тина бройки и още 50-тина бройки за САЩ.
Цитирай

А прочетохте ли какво било обяснението защо безжичното зареждане ще бъде само за САЩ? При допитване до рандъм хора какво желаят да има в телефон, американците най-често казвали "wireless charging", докато в другите континенти/държави хората почти не изброявали тази "екстра" Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Това е най-голямата глупост просто Big Grin

Моето мнение на кратко:
Единствения плюс и ъпгрейд, който виждам, е дизайна и дисплея. Но като цяло този модел си е downgrade от страна на LG. Явно, че феновете на марката ще си чакат V30 със Snapdragon 835 и 6 GB RAM. От G3 насам LG го играят малко като Ливърпуул - "това е нашата година" Big Grin

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

(2017-02-26, 23:36:12)Anastasia123 написа:  А прочетохте ли какво било обяснението защо безжичното зареждане ще бъде само за САЩ? При допитване до рандъм хора какво желаят да има в телефон, американците най-често казвали "wireless charging", докато в другите континенти/държави хората почти не изброявали тази "екстра" Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Това е най-голямата глупост просто Big Grin


Ама моля ти се, те сега от 9 кладенеца вода ще ни изкарат да се обясняват кое как и защо. Big Grin


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Ама и аз бях фен на марката ама вече много се изложиха LG. То не е сигурно дали V30 ще се продава в Европа. Не знам кой вече ще ги чака. Със сигурност аз вече не.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Купувайте G2 докато го има в олх-а и да си знаете, че сте горди собственици на последния супер-телефон от митичната марка LG Big Grin

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Официално вече не съм им фен. От 2010 год. ползвам само LG смартфони и таблет, но край.
Харесва ми дизайна... и екрана. Бях готов да преглътна по-стария процесор и само 3300 MAh батерия, обаче това, че не сложиха 6 GB Ram, няма да им го простя.
Отделно, че дисплея е висок колкото този на V10 (без втория), но с около 1 см. по-тесен. Започнах да се замислям за Mate 9 вече.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

На каква цена ще го пускат?

Допада ми като дизайн, добри характеристики, това с екрана и заоблянето е интересно, сещам се , че подобен ефект имаше в MIUI.

Интерфейса не ми харесва особено, но това е лесно решимо с Launcher по избор, останалото е перфектно - ако е с достъпна и нормална цена, би бил добър избор. 821 е абсолютно адекватен процесор и не виждам кое би го накарало да стигне до лаг , ако не е софтуерна неоптимизация.
Изобщо даже не слагам процесора под въпрос, дори 820 да беше - абсолютно адекватни са. Само това с батерията леко ме притеснява, но ще видим оптимизаията на какво ниво е. Имам лоши спомени от LG смартфони и батериите им , но е било преди години, последния ми беше 2X, а това беше отдавна. За RAM-та - към момента, а и в близките 2-3 години не виждам да има или да се появи нужда от 6 или 8GB RAM...в смартфон.

Лични впечатления, разбира се.
Но на мен това, което виждам на хартия, с изкл. на батерията ми харесва, остава някой да ми каже долу-горе каква ще е цената ( в лв. ), и да излязат тестове на батерията.
Цитирай

800 долара в Корея
http://www.gsmarena.com/lgs_g6_will_laun...-23680.php

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

[url=http://www.theinvestor.co.kr/view.php?ud=20170227000749][/url]
Цитат:The price starts at 899,800 won (US$796.85).

Цените започват от $797... Тия яко са си повярвали!
Цитирай

С хардуер от миналата година, определено очаквах доста по-ниска цена. С тая цена вече не виждам асболютно нищо, което би ме впечатило в тоя телефон.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

И оправданието им, че Самсунг са изкупили всички чипсети от серията 835 явно е една голяма лъжа, защото Сони представиха днес новия им модел именно с този чипсет.
Цялата работа е, че искат да минат евтино с вложените части и да печелят двойно от това, но няма да им се получи. Като се има предвид и проблемите с предишни модели аз лично не бих се доверил на тази марка повече.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-02-27, 14:58:03)alisali1234 написа:  На каква цена ще го пускат?

Допада ми като дизайн, добри характеристики, това с екрана и заоблянето е интересно, сещам се , че подобен ефект имаше в MIUI.

Интерфейса не ми харесва особено, но това е лесно решимо с Launcher по избор, останалото е перфектно - ако е с достъпна и нормална цена, би бил добър избор. 821 е абсолютно адекватен процесор и не виждам кое би го накарало да стигне до лаг , ако не е софтуерна неоптимизация.
Изобщо даже не слагам процесора под въпрос, дори 820 да беше - абсолютно адекватни са. Само това с батерията леко ме притеснява, но ще видим оптимизаията на какво ниво е. Имам лоши спомени от LG смартфони и батериите им , но е било преди години, последния ми беше 2X, а това беше отдавна. За RAM-та - към момента, а и в близките 2-3 години не виждам да има или да се появи нужда от 6 или 8GB RAM...в смартфон.

Лични впечатления, разбира се.
Но на мен това, което виждам на хартия, с изкл. на батерията ми харесва, остава някой да ми каже долу-горе каква ще е цената ( в лв. ), и да излязат тестове на батерията.

Това е така, което си написал, но от няколко години вече се гледат и сравняват предимно цифрите в телефоните.
Всичко останало е на заден план. Кой какво направил и вкарал нещо ново-на най-заден план. Това имах предвид ,че ще станем като PC зомбитата, които не могат да се нарадват и да оценят прекрасните си машини, защото някой друг имал компютър с 0,5 ghz по-мощен процесор, който на тестовете ще бъде с 0,05 секунди по-бърз от най-бързия на пазара и ще струва само с 1000 долара повече. Това наистина не мога да го разбера.

Същото е и с RAM паметта-масово телефоните са с 4, но ще се появят с 6, че и с 8 gb, най-вероятно и с безумните 16,че и 32 след 3-4 години и това веднага ще бъде отчетено като най-големия плюс-а именно,че еди кой си имал "нищожните" 16 GB, а друг предлага "цели" 32. А на практика и двата телефона летят еднакво и нямат грам забавяне. Но това са маркетинговите трикове. И хората, както се вижда, яко кълват. Същото беше и с мегапикселите.
Цитирай

(2017-02-27, 15:27:45)ganchev написа:  И оправданието им, че Самсунг са изкупили всички чипсети от серията 835 явно е една голяма лъжа, защото Сони представиха днес новия им модел именно с този чипсет.
Цялата работа е, че искат да минат евтино с вложените части и да печелят двойно от това, но няма да им се получи. Като се има предвид и проблемите с предишни модели аз лично не бих се доверил на тази марка повече.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Хем си прав, хем не си. Действително Самсунг са изкупили първата партида от 835. Модела на Сони с въпросния процесор ще се появи на пазара едва края на Май - доста след като G6/ S8 се появат на пазара. Просто от LG са решили да скалъпят нещо на бързо и да го пуснат възможно по-рано на пазара, за да излъжат някой и друг клиент преди Samsung да си пуснат техния модел.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

(2017-02-27, 15:27:45)ganchev написа:  И оправданието им, че Самсунг са изкупили всички чипсети от серията 835 явно е една голяма лъжа, защото Сони представиха днес новия им модел именно с този чипсет.
Цялата работа е, че искат да минат евтино с вложените части и да печелят двойно от това, но няма да им се получи. Като се има предвид и проблемите с предишни модели аз лично не бих се доверил на тази марка повече.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk


Eвтини трикове и части никога при LG, a при някой друг,който предлагаше пластмасови телефончета (когато LG предлагаше метални), пластмасови гърбове с имитации на кожи (от LG предложиха стилен капак от истинска кожа), както и гърмящи телефони!
Доколкото се разбра, в Европа новият S8 също ще е с 821 процесор и не виждам причина да се критикува LG, след като и Самсунг предлага същия процесор. На практика по този начин няма нито един плюс в полза на новия Самсунг, а в същото време има поне 3 плюса ,и то най-съществени, на LG над S8:

1.Уникален ,скъп и единствен в света екран с DOLBY VISION и HDR 10 технологии (собствено производство)
2.Подобрена камера (тука няма 2 мнения коя ще е отново много по-добра!)
3.Изцяло нов и красив дизайн

В този смисъл LG са свършили много, много повече работа, защото предлагат много нови неща!
В същото време S8 не предлага абсолютно нищо ново, освен 6gb ram, която дори не се знае дали ще я има във всичките 8-ци, защото чета ,че ще има и с 4gb. Какво критикувате G6 не разбирам, на какво отгоре бе, пичове!?
Един предлага отново цифра нови неща и интересни собствени разработки и е убит от критики, друг само слага в новия си модел едни 2gb ram повече (евентуално!) и USB-C порт и всички му ръкопляскат?????
А ние сме показвали фенщина!

И към модераторите-води се ,както виждате, културна дискусия по темата и няма нужда от предупреждения и триене.
Цитирай

Стига с тези долби, молби, hdr екрани... Още ли има някой до се връзва на маркетинг измислиците. За един екран е важно да има добра максимална яркост, контраст, ъгли на виждане, и не на последно място, нещо което им куца на ЛГ - точно калибриран екран.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)