Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[EMUI 4.X] Смяна на шрифта
#26
Photo 

(2017-02-11, 19:46:52)srhristoff написа:  Колежке, няма такъв вариант като "не става" ... Това е единственият, официално предоставен от производителя, начин който го ползва масовката потребители.

Цък и Цък

Колега  има вече такъв вариант да не става. Ето тук   е описана причината и е дадено решение на проблема. Само ще добавя, че при мен това което е описано в тази тема стана след като в настройките на телефона включих отстраняване  USB грешки. Или поне така си мисля. Доста си играх и не съм на 100% сигурен, че е заради включването на опцията  отстраняване  USB грешки. Ако случайно не се получава дори и с включването на опцията  пробвайте с драйвърите дадени в тази тема. Изтеглете Download Huawei P9 lite ADB Driver and Fastboot Driver. Възможно е и да е заради драйвъри. Показа се опцията за шрифта, но въпреки, че го променям от там, пак си остава шрифта под подразбиране. Ето и два снкрийншота.Преди да направя описаното в темата за която съм дал линк, тази опция със заградения надпис шрифт липсваше.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#27

Колега, темата е за смяна на шрифт при EMUI 4! При EMUI 5 и нагоре, нещата са друга бира. Там опцията за смяна шрифт даже я няма. Така, че нека да не мешим нещата. И не, не е от драйвърите, нито от е от опцията за отстраняване на usb грешки. При EMUI 5 и нагоре, за да смени шрифтът, системният език на телефона, трябва да е на английски.
За справка, четете следната тема
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=91491

P.S.
Веднага се поправям. Прощавай, колега.
Цитирай
#28

Колега за да не се бъркаш ми виж профила. Линка който даваш е за Р10 който въобще не ме интересува. Интересува ме P9 lite за това чета в този форум. А за да разбереш, че и смяната на шрифта при EMUI 5.0 е по същия начин като при EMUI 4.0 погледни тази тема. Точно поради тази причина не пуснах нова тема а писах тук.Начина е същия и няма смисъл да пускам втора тема със същото съдържание. Да опцията  за стил на шрифта я няма, но за това съм дал линк към тема в която е описано как да се върне отново в телефона без да се рутва. И  да трябва да се включи опцията за отстраняване на USB грешки за да се получат нещата. За това вече съм на 100% сигурен. Ще се съглася с теб, че телефона трябва да е на английски за да се промени шрифта.Оказа, се че причината за това е същия бъг които  е заключил опцията за показване на менюто за шрифта. Справка тази тема, която е същата като в предния пост, но от друг сайт. Тук обаче е разяснено по подробно и е добавено,че смяната на шрифта ще се получи само ако телефона е на английски.

P.S. Простено ти е колега.
Цитирай
#29

А дали може да се намери такъв шрифт като на скрийншота?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#30

(2019-01-26, 16:52:41)mi6et0 написа:  А дали може да се намери такъв шрифт като на скрийншота?

Ами изтегли си го оттам. Качваш го на телефона и в него го преименуваш. Има едно приложение,което ти разрешава проблема - Enabler.

The Truth is out there.
Цитирай
#31

Здравейте! Актуализира ми се huawei themes и шрифта се промени, а сега като искам да сложа този, който е даден тука ми дава, че е стара версия и после, че не е наличен. Някой да знае как мога да си го оправя?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)