Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пожълтяващ дисплей
#1

Здравейте, известно ми е, че амолед се слави с това пожълтяване на дисплея, и именно това бяло което преминава в малко по мръсно бяло или жълто, но до каква степен все пак това е допустимо в нормите ? 
От скоро ми прави впечатление, че преди малко по-бяло беше всичко.
Имате ли и вие подобни наблюдения ? 
Говорим за телефон закупен юни месец, и след 6 месеца не е ли раничко ?

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно софтуерно ти се променя температурата на изображението в определени приложения. Изключи Adaptive display и виж как е. За 6 месеца не вярвам да пожълтее дотолкова, че да е забележимо, освен ако не си държал дисплея включен стотици часове наред с напълно син (#0000FF) фон. Иначе хардуерно пожълтяване е теоретично възможно, защото сините подпиксели се износват една идея по-бързо от червените и зелените.

Виж още:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...id=1337064

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

Моят Samsung Alpha няма и грам проблеми след 3 год. ползване - екрана е като нов.
Цитирай
#4

Аз adaptive display съм го махнал и грам не пожълтява дразнеше ме и ми беше излишно.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

То не е много, просто не е като фабрично чисто новия вид ми се струва.
Сега ще изключа адаптив дисплей да видим.
На коя опция го държите ? Кино, снимка или базово ?
Не знам дали на снимка ще се види разлика но все пак ето
[Изображение: Screenshot_20170103_141851.png]

Направих един много интересен тест преди малко, отидох до Мтел да си платя сметките, и имаше изложен един S7, сравних двата телефона на контраст до последно, и двата телефона бяха на адаптивен дисплей, и този в Мтел имаше 1 тон по бял дисплей.
Не знам сега на какво се дължи, дали на софтуер, или просто той е още нов и не е ползван, а моя все пак е в есплоатация 6 месеца.
Промених от адаптив на базов режим, и дисплея стана много странен... и видно жълто, моля да потвърди някой с подобен проблем.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#6

Аз лично го държа на amolet кино, защото най ми допада. Допира до предпочитанията.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Мерси за отговорите.
Всъщност след като обстойно проверих нещата, само на базово бялото става бледо бяло, а на останалите е ярко бяло.
Но все пак остава въпросителна, защо изложения S7 имаше малко по-бял цвят.
Но както казах, все пак не е ползван и е чисто нов.
Нямам късмет със седмицата и това е ...

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#8

Телефон от такъв ценови диапазон, не трябва да е на късмет. И аз не съм много очарован от 7та

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#9

(2017-01-03, 20:17:26)Nikito82 написа:  Телефон от такъв ценови диапазон,  не трябва да е на късмет.  И аз не съм много очарован от 7та

Купих си един от първите внесени в България, беше Мтелски и трипнат кнокс 0х1
Но не бе закупен от Мтел, така че не мога да виня тях за нещо. 
Отървах се от него с уговорка в друг магазин за телефони да доплатя за БГЛ, имате ли, имаме, добре.
10 минути преди да затворят ми викат ами получихме само златен, нямаме черен. 
Викам хубаво айде, и това ще преживеем.
Идва телефона, приложение вива аппс... Викам какъв БГЛ, това е ВВТ...
А бяха взели моя телефон вече ...
Около 2000 лв изръсих и още бера ядове ... 
и двата телефона ходиха в сервиз за пращене на слушалка по време на разговор, смениха слушалка, проблема не се реши ... 
Разочарован е много меко казано в моята ситуация ...
Много сериозно се замислям за някой непознат у нас китайски смартфон, с 10 ядрен процесор и още чудесии, а струват 600 700 лв !

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#10

Ако си се насочил към друго мога да ти предложа нещо от каталога на Хуавей. Бях страшен против тези как Хуавей китайски боклуци за нищо не стават, от два месеца двама колеги в офиса са с хуавей, ами честно казано като гледам п9 малко ме е яд че не го взех, хем се чудех между двата понеже разликата с един и същи план между двата телефона беше 420лв.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#11

(2017-01-03, 20:32:53)justvank0 написа:  Ако си се насочил към друго мога да ти предложа нещо от каталога на Хуавей. Бях страшен против тези как Хуавей китайски боклуци за нищо не стават, от два месеца двама колеги в офиса са с хуавей, ами честно казано като гледам п9 малко ме е яд че не го взех, хем се чудех между двата понеже разликата с един и същи план между двата телефона беше 420лв.

P9 ? Smile
Не е зле.
Още онзи ден го гледах.
Има телефони като Homtom, Meizu MX3, Oppo Find 7, които дори не сме чували, а струва само 200$
Да не забравя и Xiaomi Mi3, който на бенч бие и нас.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#12

Ползвах п9 няколко месеца, тоя телефон няма кусури! Много добър дисплей, камерите снимат уникално, селфито е поне 3 пъти по-добро от на с7, софтуера също е доста по-добре направен... само дисплея ми беше малък, скоро даже мисля да минавам на п9 плюс или п10 ако го дочакам
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)