Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - колко време държи

Къде ще ти сменят батерията -гаранционно или частен сервиз?
При мен от около 3-4 месеца взе слабичко да държи, но скоро ще сменям телефона и ако им сменят батериите гаранционно ще бъде бонус, както зе мен така и за новия собственик Smile. Мислех да го ползвам до края на цялата си (уж 3 годишна) гаранция, но .....
Цитирай
Аксесоари

Звънях на телефона за поддръжка на Хуауей България и ми взеха данните. След това куриера дойде до улицата ми за да вземе телефона. На бележката която остави пише GSM Huawei p9 battery issue. Дано да не измислят някаква причина и да го върнат без сменена батерия. Преди правех по 4+ часа СОТ, а сега едвам 2 изкарва... Даже един път и час не издържа на включени мобилни данни...

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Аз достигам до 3ч. СОТ на кантар за 14-17ч. юсидж, а ти щом до 2ч. си паднал .....
Ще чакам фийдбек от теб какво са свършили хуавейските майсторчета, надявам се всичко да е точно.
Цитирай

Днес ми върнаха телефона. Бях го пратил на 5-ти този месец. Само не знам защо за причина за поправка пише "смяна на ссд"...

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Здравей, ще споделиш ли как се държи батерията след няколко цикъла на зареждане.Скоро ще трябва да изпратя и моя ветеран за нова батерия.
Цитирай

(2018-07-04, 23:14:37)aico60 написа:  Звънях на телефона за поддръжка на Хуауей България и ми взеха данните. След това куриера дойде до улицата ми за да вземе телефона. На бележката която остави пише GSM Huawei p9 battery issue.

И при мен абсолютно същите стъпки се случиха с P9 на жената. На 13.07 го взеха и сега чакам да видя какво ще стане. При нея падна на 1:30ч. СОТ без игри и тежки приложения. Телефона е на година и осем месеца. 
Като гледам на колегата са го върнали след 12 дена, тъкмо да зная и аз горе долу кога да го чакаме (10-15 дни). Като го върнат ще пиша дали са сменили батерията и какво са правили  ако са, за да знаят и другите колеги тук във форума и да си се възползват от гаранцията при подобен проблем. 

Искам да питам колегата @aico60 свързаха ли се с него от сервиза/Huawei БГ да му кажат, че ще го отремонтират, какво му и т. н. или направо го върнаха с куриер готов?

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай

Направо ми го върнаха. Всъщност на гаранционния лист пише че датата на връщане е 13, а с тракинг кода от листа на DHL излиза че е получен от куриера на 16 и доставен до мен днес (17). Беше с върнати фабрични настройки като го получих. Също така протекторът ми беше махнат и имаше някакво найлонче колкото да не се надраска. Предполагам е махнат за да не пречи при разглобяването. Разлика се усеща още от първото зареждане. В момента съм с 30% батерия и имам СОТ 2 часа и 24 минути, като през цялото време бях на мобилни и използвах камерата около половин час, а тя хаби доста. Единственото отрицателно нещо което забелязах е че върху часовника имам една доста малка, почти незабележима сива точица. Може да е прах, но не би трябвало да влиза там защото няма нужда от разглобяване чак до махане на дисплея. Възможно ли е да не е наместен хубаво кабела на дисплея? Тя е едва забележима но като знам че е там ми чивърка в очите... А и в какъв смисъл мислите че са написали "Смяна на ССД", защото друга причина не е посочена?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на aico60 за това мнение:
  • OKTOPOD
Цитирай

Здравейте, да напиша какво се случи при нас с телефона и гаранцията, както обещах. 

10-на дни след като  пратихме апарата заради бързо падане на батерията, ни го върнаха пак чрез куриер (DHL), отремонтиран със сменена батерия и дисплей, като телефона не е имал проблем с дисплея преди това, само с батерията. 
Казаха, че батерията върви комплект с дисплей панела. Сега жената му се радва и още след първия заряд, каза, че батерията се държи така, както когато е бил чисто нов Smile 

Останахме много доволни от обслужването и организацията като цяло.

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай

(2018-08-02, 21:51:38)OKTOPOD написа:  Здравейте, да напиша какво се случи при нас с телефона и гаранцията, както обещах. 

10-на дни след като  пратихме апарата заради бързо падане на батерията, ни го върнаха пак чрез куриер (DHL), отремонтиран със сменена батерия и дисплей, като телефона не е имал проблем с дисплея преди това, само с батерията. 
Казаха, че батерията върви комплект с дисплей панела. Сега жената му се радва и още след първия заряд, каза, че батерията се държи така, както когато е бил чисто нов Smile 

Останахме много доволни от обслужването и организацията като цяло.

Каква сума платихте за всичко ?

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай

Услугата е безплатна -нали се водеше ВИП политика от huawei към собствениците на устройства от високия им клас.Идва куриер взема го и след ремонта го връщат до посочения адрес -безплатно.
Днес върнаха и моя p9 -сменена дънна платка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

(2018-08-03, 08:18:08)birzia написа:  Каква сума платихте за всичко ?

Нищо не сме плащали. 

(2018-08-03, 11:59:28)saw888 написа:  Услугата е безплатна -нали се водеше ВИП политика от huawei към собствениците на устройства от високия им клас.Идва куриер взема го и след ремонта го връщат до посочения адрес -безплатно.
Днес върнаха и моя p9 -сменена дънна платка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Да, потвърждавам, услугата е напълно безплатна.

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай

Бихте ли ми казали какви са условията, за да ми сменят батерията? И моята не ми харесва колко държи...2-3 часа цъкане я има, я не и си е на червено. Честно казано ми се иска да я сменя. И още един въпрос...какво е СОТ?

Huawei P9
Цитирай

СОТ, на английски значи "Screen On Time", т.е. колко време ти е бил включен дисплея или колко време си играл на телефона. Моята батерия уж също е сменена и си беше добре първите дни, а сега почна пак по 3 часа да прави...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

А как си зареждате телефоните? Аз вечер го включвам и сутринта го откачам от зарядното, но някъде бях чел, че това не е добре за литиево-йонните батерии?

Huawei P9
Цитирай

Посто се зарежда батерията докато покаже пълен заряд, повече от това няма нужда.

 
Цитирай

Батериите в новите телефони, си зареждат колкото им трябва и после електрониката им ги изключва от режим зареждане.
Така че и да се държат повече на зарядното няма смисъл.
Но другия момент е, че е препоръчително да се зареждат на по-нисък заряден ток, ако оригиналното зарядно е 2 ампера, хубаво е да се зарежда със зарядно 1 ампер от друг телефон. Поне аз така правя и ми издържат телефоните по-дълго в годините. Това с бързото зареждане скапва батерията по-бързо.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-08-28, 14:10:05)skysoft написа:  че е препоръчително да се зареждат на по-нисък заряден ток,
Кой препоръчва това? Производителя? Техника в кварталния сервиз?
(2018-08-28, 14:10:05)skysoft написа:  Това с бързото зареждане скапва батерията по-бързо.
Какви доказателства имаш в подкрепа на това заключение?

Не се заяждам, но когато се твърди нещо е хубаво да се цитира източника.
Цитирай

Не е необходимо да се цитира източник. Всеки който е пропуснал часовете по физика и химия в училище ще има изпълнен живот с чудеса и вълшебства.
Отваряш който и да е съвременен учебник и се отдаваш на четене. Там всичко си пише. Как и защо една батерия се скапва по-бързо при зареждане често с по-голям ток.

Хайде да не кажеш че съм лош:

Литиево кобалтовите батерии не могат да бъдат зареждани или разреждани с по-голям ток от техния номинал. Това означава, че например една батерия с размер 18650 и капацитет 2900mAh може да бъде зареждана и разреждана единствено с до 2900mA. Принудителното зареждане с по-висок от този капацитет или прилагането на товар, изискващ повече от 2900mA, причинява прегряване и стрес на батерията. За оптимално зареждане, производителите препоръчват подаване на ток 0.8C или 2320mA. Желателно е при тези зареждаеми батерии да бъдат прилагани платки за ограничение на заряда и разряда до 1С.

Характеристиките на този тип батерии можете да видите в следващата таблица:



Номинално напрежение


3.6V

Енергийна плътност


150-200Wh/kg; като дадени специално разработени клетки могат да произведат до 240Wh/kg

Заряд


0.7С-1С; Тези батерии могат да бъдат зареждани до 4.20V, като обикновено зареждането трае до 3 часа; Ако бъдат зареждани с по-висок ток от 1С, животът им ще се съкрати значително

Разряд


1С; Разреждат се до 2.5V; Ако бъдат разредени с по-голям ток от 1С, животът им ще се съкрати значително

Жизнен цикъл


Между 500-1000 цикъла, в зависимост от начина на употреба и съхранение

Приложения


Мобилни телефони, таблети, лаптопи, дигитални фотоапарати

Коментари


Много висока енергийна плътност; ограничена специфична мощност; относително скъпи са.


Копирано от учебник по Токозахранващи устройства, ТУ - София, изд 2016 г.
[-] 3 потребители изказват благодарност на skiman за това мнение:
  • mrjackal, skysoft, wizard
Цитирай

(2018-08-29, 14:39:35)wizard написа:  Кой препоръчва това? Производителя? Техника в кварталния сервиз?
Какви доказателства имаш в подкрепа на това заключение?

Не се заяждам, но когато се твърди нещо е хубаво да се цитира източника.

Аз ги твърдя от личен опит и го споделям, 
но по-никакъв начин не задължавам който и да е, 
как да си зарежда и ползва телефона.
Така че решението е Ваше.

П.П. Имам специален V/A тестер, който се включва между телефона и зарядното и с него виждам колко ток и напрежение се зарежда в батерията на телефона и когато се зареди батерията, тока е нула ампера което значи че е заредена. И не че се хваля, но се занимавам с електроника.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-08-29, 14:39:35)wizard написа:  Кой препоръчва това? Производителя? Техника в кварталния сервиз?
Какви доказателства имаш в подкрепа на това заключение?
Не се заяждам, но когато се твърди нещо е хубаво да се цитира източника.
Ето една статия по въпроса: цък

 
Цитирай

Изтрито мнение. Грешен раздел.
Цитирай

(2018-08-29, 15:21:44)skiman написа:  ...
Хайде да не кажеш че съм лош:

Литиево кобалтовите батерии ....

Копирано от учебник по Токозахранващи устройства, ТУ - София, изд 2016 г.
Благодаря ти че сподели тази полезна информация. Адмирации.
Предполагам че и производителите на ел устройства също са запознати с тези явления и са оразмерили правилно зарядните с които ги окомплектоват.
Аз лично много харесвам бързото зареждане на P9-та. и не ми пука особено дали се скъсява живота на батерията или не. Тя е консуматив. 
А по темата - след 17 месеца от покупката му изкарвам спокойно едно денонощие с моето потребление.
Цитирай

Здравейте и от мен! Понеже днес и аз пратих моята P9- ка за смяна на батерията, може ли някой да потвърди дали със смяна на батерията, момчета сменят и дисплея комплект?
Моята започна да държи по половин ден без да му давам много зор. Ползвам малко браузър, включени данни и вайбър. Днес го пратих, като дойде куриер от DHL до адреса ми. 


Поздрави!
Цитирай

(2018-09-03, 14:12:40)videlin написа:  Здравейте и от мен! Понеже днес и аз пратих моята P9- ка за смяна на батерията, може ли някой да потвърди дали със смяна на батерията, момчета сменят и дисплея комплект?
Моята започна да държи по половин ден без да му давам много зор. Ползвам малко браузър, включени данни и вайбър. Днес го пратих, като дойде куриер от DHL до адреса ми. 


Поздрави!
Дисплея ако работи, за какво да го сменят и него, ако е наред по-хубаво да не го барат.
Само батерията.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-09-03, 14:12:40)videlin написа:  Здравейте и от мен! Понеже днес и аз пратих моята P9- ка за смяна на батерията, може ли някой да потвърди дали със смяна на батерията, момчета сменят и дисплея комплект?
Моята започна да държи по половин ден без да му давам много зор. Ползвам малко браузър, включени данни и вайбър. Днес го пратих, като дойде куриер от DHL до адреса ми. 


Поздрави!

Да, при мен като пращах телефона на жената, го смениха заедно с батерията. От дисплеят нямахме никакви забележки и оплаквания, но го смениха. По-горе съм писал - пост #133

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)