Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с 64GB micro sd card и Android 6.0
#1

Здравейте. Картата памет е micro sd Adata 64GB class 10 FAT 32. Устройството е таблет Lenovo Tab 3 с Android 6.0. Картата е на няколко месеца и на други устройства с Android 4.4.2 и 5.0 работи безпроблемно. Таблета също е нов и с други карти памет работи нормално. Проблемът: когато сложа въпросната карта в таблета той я разпознава и работи с нея като преносима памет, но само за няколко часа след което не намира карта памет. При изваждане и поставяне на картата се оправя отново за няколко часа. Пробвах с формат на картата на таблета и на други устройства, но не помага. Когато купих картата я форматирах на PC-то с някаква програма която за да провери реалния й капацитет изтри заводските дялове и направи други, но до сега си работеше без ядове с другите андроиди. Някой има ли идея с какво да я форматирам за да работи добре с 6.0 ? Виждам, че 6.0 предлага и възможност за формат на картата като вътрешна памет която да се използва само на конкретното устройство, но този вариант не ми е удобен защо искам да си прехвърлям файлове от PC-то, а когато картата е форматирана като вътрешна памет моето PC с WIN XP не я вижда.

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай
Аксесоари
#2

64GB задължително на exFAT, а не FAT32!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Lenovo Tab3 7 - Full tablet specifications

Card slot: microSD, up to 32 GB (dedicated slot)
 Undecided

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай
#4

Благодаря, колега. Не се бях сетил да тръгна от най-елементарното в загадката, а именно какъв е максималния размер на поддържаната външна памет за този таблет. Тъй като данните в посочения от теб сайт често са грешни исках да сверя написаното там с някакво ръководство за модела, но така и не намерих за Lenovo Tab 3 7 LTE (TB3-730X). Намирам за tb3-710F, но не знам дали имат разлика в размера на поддържаната памет, а и в това ръководство дори нямаше инфо колко е този размер.
За да не отварям нова тема ще се радвам, ако някой даде линк към ръководство за 730X и дано там да има официално инфо какъв е максималния размер на поддържаната памет.
Centur защо 64GB задължително exFAT, на всички други устройства си работи перфектно на FAT32 ?
И още нещо. Възможно ли е въпросната карта да се форматира така че от нея да се използват само 32 GB и да си работи безпроблемно на таблета като карта с капацитет 32GB ?

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай
#5

(2017-01-06, 15:13:19)Dino23 написа:  защо 64GB задължително exFAT, на всички други устройства си работи перфектно на FAT32 ?

Прехвърли файл над 4GB-та и ще разбереш защо. Иначе, ако някое от другите ти устройства не разпозвана exFAT чак тогава се форматира на FAT32, ако картата е 64GB-та и нагоре това стандартното форматиране за тях (exFAT).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Ясно, знам за този недостатък на FAT32, но понеже не работя с големи файлове и все още използвам Win XP който се затруднява с други формати, не ми се е налагало да я форматирам в exFAT. Знаеш ли дали може да се ограничи само до 32GB капацитета и да се използва на таблета ?

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай
#7

Ако имаш възможност я форматирай на exFAT, но за XP не съм сигурен дали изобщо го поддържа.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

За първи път чувам че, gsmarena пускат грешна информация
Цитирай
#9

Вкарай картата в табета, и я форматирай ЧРЕЗ таблета... Ще й се отключи максималната стойсност.
Би трябвало да работи. Но я форматирай чрез таблета.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#10

@Dino23, има няколко вида и подвида на Tab 3 7. А именно Tab 3 7, който пък от своя страна има версия с LTE - 730x и версия без LTE 730f. Другите видове са Tab 3 7 Essential / 710F и 710L/, и Tab 3 7 Plus /7703F и 7703X/. Ако не си погледнал вече support.lenovo , разгледай го, въпреки че аз не успях да намеря информация за това дали поддържа 64гб. Според Яндекс Маркета обаче поддържа.

Сигурно вече си пробвал подобна на fat32format програма /щото с XP не могат да се форматират карти/флашки над 32гб във fat32. Ако не си пробвай, при доста телефони неподдържащи 32+ минава номера.  Другото което се сещам е да пробваш да намалиш капацитета с MiniPartitionWizard. С него можеш да я направиш и exFAT, но съм 80% сигурен че XP няма да я чете, особено ако е x86.

Btw, пробвай да сложиш друга sd карта на таблета, може проблема да е в желязото на таблета.

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай
#11

Dino23,слагаш си на компа "Акронис диск менаджер",софтуера е с интуитивен интерфейс,лесно се работи с него,и си цепваш картата с него,можеш да я направиш с какъвто капацитет желаеш(едната част и изтриваш партишана и я правиш "скрита").Версията за ХР поддържа 9 файлови формата,за около 10 мин.можеш да ги пробваш всичките.Успех.
Цитирай
#12

Иване в първия пост съм написал, че картата е форматирана през таблета, но няма ефект, както и че таблета работи прекрасно с други карти.
Vamp1r3 когато купих картата преди два месеца я закачих на компа и пуснах fake flash test  за проверка на капацитета въпреки че картата е купена от вносител на Adata с 7 години гаранция, просто исках да пробвам програмата. Картата се оказа с реален капацитет и абсолютно оригинална. С тази програма я форматирах под WIN във FAT32. Програмата и още няколко подобни е от тук:
http://www.rmprepusb.com/tutorials/-fake...ory-drives
Таблета съм написал кой модел е точно. Гледах и в сайта на Леново, но и  там няма инфо колко поддържа или пък ръководство точно за този модел.
Ще пробвам с дадените от теб програми или с Acronis-а както предлага Vertexe да я форматирам и/или разцепя и да го излъжа таблета.

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай
#13

Форматирах картата с Acronis Disk Director и намалих капацитета й до 31.5 GB, а останалите останаха като unallocated. Сега и Win и Android я виждат с този капацитет, но и това не помага, пак не работи след няколко часа.

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай
#14

С "exFAT" опита ли?
Цитирай
#15

На 32GB има ли смисъл от exFAT ? Или смяташ, че така ще го излъжа. На 64 и да я направя exFAT след като таблета поддържа до 32 също не виждам смисъл.

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай
#16

Възможно е устройството да намира точния капацитет,въпреки форматирането.
Цитирай
#17

Значи от намаляване на размера на картата няма смисъл защото устройството пак я разпознава като micro sdxc карта. Според колегите от английския форум на Леново всички Леново таб 3 7 таблети поддържат micro sdxc карти и не би трябвало да има проблем с 64, 128 GB и нагоре карти. Всичко опира до марката на картата. Като чета темите гледам че доста от Леново таблетите имат проблеми с sdxc картите и едни марки тръгват, други не. Аз пробвах всичко възможно с моята Адата, но нищо не помогна. Последно я форматирах с SD Formatter в exFAT, а таблета си я преформатира в FAT32, но и това без ефект. Сега съм с micro sdhc 16Gb Adata class 10 с която работи добре.

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)