Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изкачащи реклами -вирус??
#1

В посшедните няколко дни ми изкачат едни реклами на цял екран, докато съм отворил приложение или при отключване на телефона, а дори и просто докато седи на начален екран. Някой знае ли как мога да ги разкарам?
Сканирах с няколко антивирусни, но не засичат нищо.
Цитирай
Аксесоари
#2

Hard reset, ако не помогне - префлаш.
Цитирай
#3

Погледни тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78439
Цитирай
#4

Антивирусните за телефони са безполезни.!

Сега виж кои приложенията са били най-активни и ако не са системни просто ги деинсталирай, после виж в процесите кои са активни все още и ги спри и ако изчезнат рекламите след това просто деинсталирай и тези приложения. И ако все още има реклами инсталирваш root browser и влизаш тук /etc/hosts отваряш hosts и изтриваш съдържанието на хост файла след което пишеш 127.0.0.1 localhost и го сейфаш след това рестартирваш телефона. А и ако тогава има реклами.. се надявам hard reset-а да проработи а най-крайната мярка както се споменаха и по-горе е флашване на нов ром. Нова система трябва се сложи.
Цитирай
#5

@Kill-op, също така ако има някакви оптимизиращи и енергоспестяващи приложения - деинсталирай ги и тях.

 
Цитирай
#6

Точно така.. Те също са само анимаций хабящи оперативна памет.. и печелят от реклами.
Цитирай
#7

Свали си от Google play Dr web pro(антивирусна програма)слагаш на пълна проверка и чакаш да открие вируса-след това ще се изтрие.
Така оправих проблема на един приятел.
Цитирай
#8

Напълно ненужни гимнастики.
Цитирай
#9

(2017-01-11, 11:20:08)Dani 123 написа:  Свали си от Google play Dr web pro(антивирусна програма)слагаш на пълна проверка и чакаш да открие вируса-след това ще се изтрие...
Отдавна на всички е ясно, че тези програми са излишни и само пречат на нормалната работа на устройството.

 
Цитирай
#10

Напълно вярно.. Ако се съмняваш в някое APK по-добре го сканирай в сайта на Nviso или Viruatotal.
Ее автора какво решение взе.?
Цитирай
#11

Май не ви е ясно.Какво му пречи да пробва,не казвам че ще стане със сигурност но лично аз съм се сблъсквал с такъв проблем и найстина програмата изтри вируса!!!
Цитирай
#12

Ако е било зле програмирано adware приложение, нищо чудно всичко да се е оправило след като приложението е било премахнато.
Цитирай
#13

Аз наскоро имах същия проблем и след преглеждане на чуждестранните форуми и малко четене открих две програми, които ми помогнаха. Първата е Stubborn Trojan Killer а втората е антивирусна Dr. Web Security. С първата си махнах изкачащите реклами а с антивирусната си изчистих останалите гадории от таблета. Не е вярно че антивирусните за андроид не помагат. А да спомена само, че моят подобен проблем го прихванах, докато се ровех из сайтовете търсейки чийтове за игри, а не от инсталиране на спестяващи ресурсите приложения или тем подобни.
Цитирай
#14

Подкрепям казаното от chino_sz
Цитирай
#15

Тук всички са свикнали да повтарят като папагали едно и също. Доскоро повтаряха, че вируси за андроид няма, е да ама всеки ден има теми за заразени устройства и поспряха. Сега си повтарят, че антивирусните са излишни и нищо не правят. Аз ползвам Dr. Web от 2012г. програмата сканира всяко приложение което се инсталира и предупреждава ако е опасно. Проблеми с вируси или реклами не съм имал.
Цитирай
#16

Окей, "вирусът" се загнездва в андроид папката - приложението или не търси там или изобщо няма достъп - как ще го изчисти, освен с префлаш?
Цитирай
#17

Аз скоро на един клиент самсунга който се е опитал да инсталира нещо подобно на LuckyPatcher2 се казваше мисля. Та самото приложение нямаше интефейс демек не се вижда в раздела на приложенията. Та това приложение беше станало администратор на устройството с андроид 5.1.1 рутнат и изпращаше реклами постоянно как докопа нет и същевременно инсталираше програми. Намерих го по процесите които се намират в Настройки >> Приложения >> Изпълняващи се (running) та там видях как се казва и с ESFile manager влязох в data/app и най-долу си седеше маскирано с име base.apk демек името което ползва Google за своите приложения. Та в този случай никаква антивирусна не помага , а малко човек да знае кое и как работи за да се пази. Вируси за Андроид няма, а има лоши приложения които са написани с рекламна цел.

Друг случай е с китайските устройства които нямат лиценз платен към гугъл това са най-евтините. Та разработчика на този софтуер с който го продават слагат системно приложение за актуализация на софтуера, който никога не идва... Единственото което идва е рекламно приложение и то след месец за да не бие на очи, което кара телефона да тегли и да получава реклами най-различни. Премахва се лесно ето линк към темата >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=83269 И ако нямаш такова китайско устройство и не инсталираш нищо в което има рекламен софтуер ще си работи добре устройството без никаква нативирусна. Антивирусна трябва най-вече за windows.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Категорично подкрепям поста на @rado__8, той е обяснил "гимнастиката" за подобни проблеми с тези приложения, и още един път - реклами а не вируси!
Цитирай
#19

@rado__8 А ако е толкова досадно това adware приложение, че блокирва телефона тогава е най-сигурно със adb shell и да се премахва ръчно през командният прозорец нали.? Защото често такива приложения се крият умело..
Цитирай
#20

То зависи ... от много неща зависи. Имайте си едно на ум и внимателно си следете устройствата само това ще препоръчам Smile ... било Windows или Android. Печалбите от рекламен софтуер не са малки скоро гледах статистика и китайските евтини устройства се справяха доста добре (в ироничния смисъл)

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

Така е.. на тях им е вградено в системата, буквално.. Няма безплатен обяд който си мисли, че е на далавера като купува евтини телефони..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)