Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вирус във системен файл
#1

Здравейте колеги. Имам доста сериозен проблем с вирус в телефона. Свалях едно приложение и с него хванах сериозен вирус. Както си ми седи телефона изведнъж започна сам да си сваля приложения от някакъв сайт alibala нещо си и аз веднага го изключих. След като го пуснах веднага свалих антивирусни но никаква полза от тях. Върнах фабричните настройки на телефона но отново вируса си седи. Не разбирам закакво идва дума с тези телефони затова ще ви дам снимки на системните приложения които имат вируса.
http://prikachi.com/images/426/9015426y.pnghttp://prikachi.com/images/427/9015427k.pnghttp://prikachi.com/images/429/9015429p.pnghttp://prikachi.com/images/430/9015430V.png
Носих го на някакъв "уж" специалист да го оправи каза, че е изчистил всичко, но без ефект...  Ако някой знае решение на проблема да ми обясни по-подробно, че не съм вкрак баш с тези работи, а не искам да рискувам отново да си дам парите на някой и пак да няма полза  Smile  Моля ако не съм във правилният раздел модератор да ми премести темата където и е мястото  Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Префлаш на рома и си готов.
Не разбрах с какъв телефон си

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Аа забравил съм да отбележа - Samsung Galaxy S4
Цитирай
#4

(2017-01-10, 20:11:54)jorrddan написа:  Префлаш на рома и си готов.
Не разбрах с какъв телефон си

Изпратено с пощенски гълъб

Може ли да ми кажеш какво представлява това и евентуално кой може да го направи това. Смисъл накакъв сервиз нещо ли трябва да търся или в офис на оператора например може да го направят това.
Цитирай
#5

jorrddan ти дава добър съвет, но аз искам да питам първо:
Имаш ли руут права, сигурен ли си че е в системен файл? Изчисти кеша на браузъра и ако трябва го забрани и ползвай друг браузър. Изтри ли последните приложения които си свалил преди повредата? Всичко което триеш трябва да е с предварително изтрит кеш. Телефона има ли премишън мениджър? Добре е да напишеш какъв ти е телефона.

Doogee S30
Цитирай
#6

Има много писано по темата,няма да го спаси нищо друго,освен флаш на нов ром!Ако съдя по написаното от колегата,не е много на ясно,затова му препоръчвам да го дава на сервиз за смяна на рома,като преди това да си запише версията на сегашния ром,за да не му направят едно ресетче и да му го върнат.Гадината е вече записана в рековъри-дяла и ще се възстановява заедно с системата.
Цитирай
#7

Свали си от Google play Dr web pro(антивирусна програма)слагаш на пълна проверка и чакаш да открие вируса-след това ще се изтрие.
Така оправих проблема на един приятел.
Цитирай
#8

Пич (Dani 123), не прекалявй с тези съвети за този Dr web!
Цитирай
#9

(2017-01-11, 11:16:44)Dani 123 написа:  Свали си от Google play Dr web pro(антивирусна програма)слагаш на пълна проверка и чакаш да открие вируса-след това ще се изтрие.
Така оправих проблема на един приятел.
В четвърта тема го пускаш този пост! Не прекаляваш ли вече с този копипейст?

 
Цитирай
#10

Извинявам се но нека човека пробва и ще се обеди,че няма да има вече проблеми с този вирус.
Флашването е решение но в краен случай.
Цитирай
#11

Ухаа колега сигурен ли си за модела на телефона Samsung Galaxy S4 с процесор qualcomm ? И има вирус!!! Абсурд... де не е някоя реплика с МТК процесор?
Цитирай
#12

(2017-01-13, 10:34:47)magdavuza написа:  Ухаа колега сигурен ли си за модела на телефона Samsung Galaxy S4 с процесор qualcomm ? И има вирус!!! Абсурд... де не е някоя реплика с МТК процесор?

Да сигурен съм, че не е реплика - Samsung Galaxy S4 Black Edition

(2017-01-11, 07:33:29)vertexe написа:  Има много писано по темата,няма да го спаси нищо друго,освен флаш на нов ром!Ако съдя по написаното от колегата,не е много на ясно,затова му препоръчвам да го дава на сервиз за смяна на рома,като преди това да си запише версията на сегашния ром,за да не му направят едно ресетче и да му го върнат.Гадината е вече записана в рековъри-дяла и ще се възстановява заедно с системата.

Може ли да ми обясниш как мога да видя тази версия и да я запиша. Ако отида във офис на оператора от който съм закупил телефона ще могат ли да го оправят или трябва да търся някакъв по-сериозен сервиз.
Цитирай
#13

То ако сегашния е последния официален ром, те ще ти го преинсталират със същия. Та това дали ще запишеш версията нищо не ти помага, въпроса е да си изчисти вируса в рекавъри дяла
Цитирай
#14

С моя опит до момента който не много голям и аз препоръчвам преинсталация.Тези гадове до колкото знам влизат в системата и след хард рисет си остават защото рисета всъщност е нулиране на настройки и изчистване на всякакъв софтуер който не е към системата на устройството.Но пък за пръв път чувам,че влизат в рекавъри дяла.Може би и такива да има,не знам.
Цитирай
#15

Ако си активирал резервни копия в гугъл, ги спри и не ги ползвай повече. Wink

Doogee S30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)