Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бавна работа на GPS с Китайски стейбъл
#1

Здравейте,
От последният ъпдейт Джипиеса ми позиционира много бавно. 
И позиционира през Глонас. Някой знае ли дали мога да сменя позиционирането или как да го забързам?
Благодаря предварително!

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
Аксесоари
#2

Кой ъпдейт имаш в предвид?
Цитирай
#3

(2017-01-11, 14:26:43)texasvalden написа:  Здравейте,
От последният ъпдейт Джипиеса ми позиционира много бавно...
За кой ROM става въпрос?

 
Цитирай
#4

Тази програма е постоянно на телефона ми за по-бързо локализиране на всичките ми телефони. Ако имаш root, можеш да инсталираш и FasterGPS.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

И при мен е така за всички версии на Нуга до сега. За това се върнах на EU 8.1.6 Stable.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#6

Погледни тази тема:

http://en.miui.com/thread-475768-1-1.html
Цитирай
#7

Някой използва ли Here WeGo Maps на офлайн режим? Изтеглил съм картата на България и телефона не може да ми засече локацията при изключен интернет. Погледнах темата, която е в коментара на съфър и изпълних стъпките и няма резултат. Обхвата ми е на 100%. Относно РОМ-а който използвам - Global Stable 8.1.2.0

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#8

A google maps засича ли те?
Цитирай
#9

Трябва да изтегля офлайн мап на гугъл мапс и ще ви кажа.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#10

Пробвай първо онлайн, за да те хване къде си.
И на регион България ли е избрано?
Цитирай
#11

С xiaomi.eu 6.12.29 имах проблем с позиционирането, виждаше много спътници, но не можеше да изчисли позицията. Пробите ги правих с GPS Test от маркета. В телефона винаги задавам да ме позиционира само по GPS. В програмата GPS Test , горе в дясно има три точки (бутона за настройки), от падащото меню избирате AGPS и после "Clear and update". Трябва да имате интернет връзка. Програма си обновява GPS "алманаха" и първото позициониране ми отне не повече от 1мин. на прозореца в къщи. След това всички програми нямаха ядове с позиционирането.
След като ъпдейтнах до xiaomi.eu 7.1.5 с всички вайпове, даже и дата, не бях пускал изобщо GPS. Не съм инсталирал и GPS Test, а направо инсталирах IGO Primo. Не бях го пускал обаче да работи след инсталицията. В неделя трябваше да пътувам и реших да го пробвам. Като излязох на магистралата, в движение със 140 км/ч стартирах IGO. За около 20 сек. се напълниха всички полета на сателитите и след още около 10 сек. ме позиционира. За изминати 400км. нямах никакви проблеми. По-малко от 7-8 зелени спътника не видях.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#12

(2017-01-11, 15:10:11)NoMaD написа:  За кой ROM става въпрос?

Китайски стейбъл 8.1.6.0

(2017-01-11, 15:12:18)Be6i4 написа:  Тази програма е постоянно на телефона ми за по-бързо локализиране на всичките ми телефони. Ако имаш root, можеш да инсталираш и FasterGPS.

Имах я приятелю като бях с Dev ROMSmile Сега нали знаеш, че съм с Китайски стейбъл по твоя препоръка. Оправих го. Порових се в пърмишъните на всичките Гугъл простотии и им дадох повече достъп и се оправи. Сигурно при последният ъпдейт китайците нещо забраняват на ГугълSmile

(2017-01-18, 12:46:15)suffer написа:  Пробвай първо онлайн, за да те хване къде си.
И на регион България ли е избрано?

Благодарско! Оправих се. Нещо при ъпдейта китайците са изключили някои от пърмишъните на ГугълSmile

(2017-01-18, 12:14:45)suffer написа:  A google maps засича ли те?

Засича ме, но по бавно.

(2017-01-18, 11:18:27)suffer написа:  Погледни тази тема:

http://en.miui.com/thread-475768-1-1.html

Много полезен линк! МИ не престават да ме изненадватSmile Благодаря!

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#13

И при мен с последния global.dev много бавно позиционира,пробвах всякакви версий на файла gps.conf който се намира в system/etc но нямаше подобрение накрая реших да редактирам файла като изтрих редовете на Азия и Америка и добавих България и Европа и сега позиционира за макс 30сек.
Ето скрийншотове от gps.conf:


Прикачени файлове Миниатюри
           

PocoF2Pro
Цитирай
#14

@saintgeorge, дали може да качите редактирания gps.conf файл и каква точност дава след позиционирането? Благодаря! Ще пробвам да го подкарам в eu weekly.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#15

Не знам до колко метра но си е доста по точно от преди.
Ето файла като се постави в system/etc му се оправят пермишъните трябва да е rw-r-r


Прикачени файлове Миниатюри
   
.rar gps.rar Размер: 1.96 KB  Сваляния: 20

PocoF2Pro
Цитирай
#16

@saintgeorge": Качих Вашия gps.conf на последния седмичен eu. За сега локализира добре. Благодаря!

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#17

(2017-01-25, 13:32:15)saintgeorge написа:  Не знам до колко метра но си е доста по точно от преди.
Ето файла като се постави в system/etc му се оправят пермишъните трябва да е rw-r-r

Как влизаш от компа в system/etc?
Пробвах с MiPCSuite - не става...

Xiaomi Mi5

Цитирай
#18

Не от компа, телефона трябва да е рутнат и файла се поставя и пермишъните се оправят с Рут Експлорер.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#19

(2017-01-28, 14:30:30)dp4u4umi6ev написа:  Не от компа, телефона трябва да е рутнат и файла се поставя и пермишъните се оправят с Рут Експлорер.

Задължително ли трябва да е рутнат ?
с MiPCSuit - няма ли да стане , без руут ?

Xiaomi Mi5

Цитирай
#20

Без root няма как да стане нямаш достъп до системните папки.От компютъра не ги виждаш също,става само през телефона с приложението root explorer или най лесно с безплатния es file explorer като му се разрешават root права.
Пътя с es file explorer е /Устройство/system/etc/gps.conf
След това се оправят пермишъните като се задържа върху gps.conf се появява меню и от там се избира свойства от права - промяна се оставят отметките само под четене и най горната на запис другите се махат и се потвърждава с добре и това е после рестарт.


Прикачени файлове Миниатюри
   

PocoF2Pro
Цитирай
#21

(2017-01-24, 16:54:46)saintgeorge написа:  И при мен с последния global.dev много бавно позиционира,пробвах всякакви версий на файла gps.conf който се намира в system/etc но нямаше подобрение накрая реших да редактирам файла като изтрих редовете на Азия и Америка и добавих България и Европа и сега позиционира за макс 30сек.
Ето скрийншотове от gps.conf:

Много хубаво и полезно, но съм със стейбъл и нямам руут праваSmile

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#22

8.1.2.0 (global stable) може да се отключва:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry57520061
Цитирай
#23

(2017-01-31, 12:09:40)suffer написа:  8.1.2.0 (global stable) може да се отключва:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry57520061

Хал хабер си нямам от руски и съм със заключен global stable и сега чакам да ме отключат , ама май само ще си чакам.
Голяма брадва се оказаха тия Xiaomi.

На вас GPS-а изобщо работили ви ? При мен кадрира, АКО изобщо ми хване правилно позицията, има разминаване с около 100тина метра , ужас е , нямам GPS.

P.S. За капак гадните китайци са го направили тъка , че ако си сложил глобален стабилен да не можеш да минеш на глобален деволпър .... Че аз с iShit бях по - свободен ....

Xiaomi Mi5

Цитирай
#24

Девелопър трябва да сложиш версия, която е с 6.0, тогава ще ти даде.

Сегашния девелопър е 7.0 и няма как да мине през ъпдейтъра такава процедура
Цитирай
#25

При мен GPS-a е под сяква!
Заместих gps.conf файла с този на @saintgeorge и пак греда. GPS-а се пуска след адски дълго време (над час).
С чисто нова инсталация съм  MIUI 8, Android 7 (v1.8)  
в GPS test от маркета не може да локализира и един спътник...
На някой въобще работи ли му нормално GPS-a ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi5

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)