Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бавно или не прехвърля от Е - 2G към 4G
#1

Колеги, имам следния неприятен проблем. На места с 2 черти 4G обхват или 1 ( т.е. непълен 4G обхват ) след разговор или по друга причина телефонът ми преминава на Е ( 2G ) и след това не прехвърля на 4G. Ако го прекарам през самолетен режим дори за 10 сек , веднага си намира 4G и интернетът лети. Ако не го закачам, си остава на Е ( 2G ) и нетът е супер бавен. Това го прави на всички места с непълен 4G обхват. Все едно предпочита Е ( 2G ) с пълен обхват пред 4G мрежата с 2 черти. Мога ли да го накарам да предпочита 4G ? Телефонът е Galaxy S7 със стоков 6.0.1, закупен от технополис.

SGS7 6.0.1
Цитирай
Аксесоари
#2

И моя е така колега на моменти.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 
Цитирай
#3

Май това зависи от оператора, на който си. Какъв е той?
Цитирай
#4

@n13903 причината е, че никой от операторите ни НЕ предлага VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) и затова апарата превключва на 3G/2G в зависимост от покритието на оператора. След като приключиш разговор отново се "връща" на 4G, но това връщане може да трае секунди, а ако покритието е по-лошо/слабо може да мине дълго време, докато се върне на 4G отново или да си остане на по-доброто покритие на 3G/2G, докато не се върнеш на район с по-добро покритие на 4G мрежата.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

лично при мен се получава следния проблем... на двата телефона съм с вивакомски карти... за мен самсунга има по слаб обхват не само на интернет но и на сигнал... първият апарат го купих от магазин и го продадох на загуба именно заради слабия обхват и взех друг от виваком... оказа се че проблема в самият модел на самсунг... по повод коментарите използвах вайбър в града и както си говорех започна да прекъсва разговора и виждам 2 джи... след като ми затвориха от другата страна чаках 30-40 сек да ми се появи 4 джи... с хуавея съм нямал подобни проблеми... разочарован съм от самсунга на тема обхват...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#6

Пробва ли с други SIM карти на други оператори да видиш как е?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Интересно, при мене пада на 3.5G докато говоря по телефона и 5 до 10 секунди след като затворя отново ми е 4G. Абонат на мтел съм.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#8

когато купих 1 апарат бях с Мтелска карта и реших че проблема е в Мтел и се прехвърлих към Виваком и от там с договора взех втория апарат... в случая визирам че е слабичък Самсунга без значение дали ще съм с 2 мтелски или 2 вивакомски или 2 теленорски карти... обхвата на апарата е слаб... това е мое мнение... чакам с нетърпение 8 цата

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#9

(2017-01-16, 10:29:40)С.Игнатов написа:  Интересно, при мене пада на 3.5G докато говоря по телефона и 5 до 10 секунди след като затворя отново ми е 4G. Абонат на мтел съм.

Ами нашите мрежи не поддържат VoLTE така че е абсолютно в реда на нещата това нещо.
Цитирай
#10

(2017-01-17, 19:11:36)degman написа:  Ами нашите мрежи не поддържат VoLTE така че е абсолютно в реда на нещата това нещо.

Туй го прочетох, отбелязах само,че моя прехвърля обратно на 4G бързичко и аз нямам проблема на колегата, та значи не е проблемно устройството.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#11

При мен след ъпдейта до андроид 7, много по-бързо се връща на 4g след приключване на разговор.
Цитирай
#12

С карта от Виваком съм. Ще чакам 7.0 с надежда да се оправят нещата. Много съм доволен от това устройство и ще ми е криво да го сменям заради обхвата

SGS7 6.0.1
Цитирай
#13

Може би това е причината (поне за мтел) поради подмяна на оборудването да минава на 2Г по време на разговор
[Изображение: 47afa3e20bfac064b325d13928d54533.jpg]

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

С карта на виваком съм във Варна, при разговор минава на H+ след като затворя за 1-2-3 секунди минава на 4G
Цитирай
#15

От тази сутрин и при мен не се връща на 3г след разговор.. До сега беше ОК. С Андроид 7 съм и BTU

P.S Колеги, има ли някакво решение на този проблем защото е много неприятно. Колегата от първия пост казва, че е със андроид 6, аз съм със 7. Оплакванията са от Мтел и Виваком. (аз съм на Виваком, двусимов) Проблема е и с двете карти. Едната е на 4 Г и тя си минава на 3г и не е толкова страшно. Когато обаче ползвам данни от другата карта, тя е на 3г и естествено минава на "Е".
Ако проблема е, че оператора си е разбутал клетките нещо, освен да чакаме друго не виждам какво може да се направи, защото при мен започна проблема от веднъж, без да съм ъпдейтвал нищо (което не значи, че някой сървиз на андроида не се е ъпдейтнал тихомълком). Има ли вариант да се флашне само модема? Благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)