Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P8Lite (2017)
#51

(2017-03-09, 19:02:27)batekrasi написа:  не, няма за съжаление

Щеше да е добре всичките им модели да си го имат това. Толкова съм свикнал, че следващия телефон задължително ще ми е с двойно почукване за отключване.
Цитирай
Аксесоари
#52

случайно открих ей това приложение - Always On AMOLED . Освен, че е ужасно красиво, то има опцията да отключва дисплея с почукване. Пробвайте и си кажете мнението. 
Цитирай
#53

(2017-03-09, 19:40:01)batekrasi написа:  случайно открих ей това приложение - Always On AMOLED . Освен, че е ужасно красиво, то има опцията да отключва дисплея с почукване. Пробвайте и си кажете мнението. 
Това харчи батерията защото е always on display пробвал съм го веднъж.
Цитирай
#54

(2017-03-07, 22:59:11)Udi80 написа:  Smile Хахахаха извинявам се за off-a ама ако на всичките ти им купуваш телефоните какво очакваш да кажат Smile

Симпатичен е да, разгледах го и аз съм на мнение че е хубав, но от трите изброени модела е най-зле като дизайн - не случайно е най-евтиния. Не гледам цените в България тук са много големи тарикати и ще те "ушият" без проблем за нещо което е евтино другаде, например P9 lite е по скъп само защото е 2016 г., а де факто си е резната версия на P8 lite от 2015 г. и извън нашата родина са точно на същата цена, че и по стария на места е малко по скъп.

Лично на мен P9 Lite ми харесва само малко във външния дизайн и т.к. екстрата "пръстов отпечатък" не е определяща предпочитам P8 Lite.
Сравнявал съм ги и двата P9 lite отстъпва много - някой неща ги няма, други са много мудни и не ефективни и т.н.

Не съм разглеждал обстойно P8 lite 2017, но ако прилича на P8 lite 2015 е много добър избор. 

Honor моделите преди бяха с Dual Sim - Full Active (говоря преди 3-4 години, когато тук не знаехме че ги има) и масово ги поръчвахме от алиекспрес именно заради това. Не можах да разбера дали Honor 8 Lite е Full Active или  е Dual Standby, много умело отклоняваха отговора с незнанието си Smile  - ако е Full Active ще е супер (т.е. не e Dual Standby бозата навлязла масово в Европа)

п.п.
много ме хвана яд на Huawei, че не дадоха на P8 lite 2015 Android 7.0 Nougat - 2 годишен телефон със спряна подръжка

Малко извън темата но ....
Има действително три вида Dual SIM телефони.
Dual SIM Stand-by - в режим на готовност (DSS): Само една SIM може да се използва в даден момент, 1 радио чип. Телефонът има единен номер IMEI.
Dual SIM Dual Stand-by - двоен режим (DSDS): Две SIM карти могат да се използват в даден момент, но ако един отваря повикване или връзка за данни, а другият е на линия. Телефонът разполага с два различни номера IMEI.
Dual SIM Active (или понякога Dual SIM Dual Active) (DSA / DSDA): Две SIM карти могат да се използват в даден момент, 2 радио чипове. Това дава възможност на двете SIM карти, за да отворите разговори и / или връзка за данни. Телефонът разполага с два различни номера IMEI.

И така да обобщим:
P10 lite, P9 Lite, P8 lite 2017, P8 lite 2015, Honor 8, Mate 9, Honor V8, Mate 9 Porshe са Dual Stand-by
което значи че ако използвате две сим карти докато говорите или използвате мобилната мрежа другата е извън обхват и няма да получавате нищо
(демек ако играете онлайн игра или се човъркате във фейса другата SIM карта все едно е извадена и е недостъпна)

Аз съм Хуавей П 8 лайт двусимовия вариант.Мога да кажа че докато използвам мобилен нет на едната карта са ме търсили по другататака че въпреки че има една антена все пак телефона не дава заето като те търсят.Проверено е много пъти.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#55

(2017-03-09, 20:08:23)vanko929 написа:  Това харчи батерията защото е always on display пробвал съм го веднъж.

На резервата Lenovo A1000 Не хаби батерия щото можеш да си го зададеш след колко време да загасва, а и като пусна някой друга програмка го забравя от рамта щото е 1GB RAM иначе да, приложението има опцията и е много удобно

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#56

(2017-03-14, 18:40:10)milfox написа:  Аз съм Хуавей П 8 лайт двусимовия вариант.Мога да кажа че докато използвам мобилен нет на едната карта са ме търсили по другататака че въпреки че има една антена все пак телефона не дава заето като те търсят.Проверено е много пъти.


Да така е ако вече е кеширал нета локално. Ако не е, си е изключен. Много готино телефонче е.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Huawei P8 Lite
Apple iPhone 7 Plus 
Цитирай
#57

Здравейте.!  Hauwei P8 Lite 2017 и Honor 8 2017 не са ли един и същ апарат ?:  http://gadgets.ndtv.com/huawei-honor-8-l...te=classic
Цитирай
#58

Да, еднакви са. За регион Европа телефона е с търговско наименование Huawei Honor 8 Lite. За други региони може се срещне и като Huawei Nova Lite и P9 Lite (2017).

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#59

Имам един въпрос . Как да използвам отключването с пръстов отпечатък ,но без ПИН . Какво ли не пробвах днес ...не става. А пък какъв е смисъла от пръстовия отпечатък след като след него се налага да въвеждам и Пин.  Иначе пръстовия отпечатък действа мигновено.
Цитирай
#60

Пръстовия отпечатък винаги е работило с пин код. Не знам за другите андроид телефони, но и при айфона беше така, активираш ли пръстовия отпечатък задължително трябва да има зададен пин код, това е в случай ако се появи някакъв проблем с touch id
Цитирай
#61

опс , разбрах грешката си. Понеже използвам програмката Turn Off за заключване на екрана, то точно тя иска Пин след отключване с отпечатък. Ако я изключа или ползвам бутона за заключване, то отпечатъка си действа нормално , но ако изключа екрана с Turn Off , то след отпечатъка трябва да въведа и Пин ... 
И Turn Off и Отпечатъка са адски полезни, но не могат да работят заедно ... гадост.

Друг въпрос - в Палитра има софтуерен бутон заключване на екрана. Има ли начин да го изкарам на дисплея
Цитирай
#62

Здравейте,
Тъй като имам телефона от една седмица и като цяло съм доволен от апарата.
Но това което бях писал и тук във форума, че когато си закупих телефона от оператор (Виваком) нямаше слушалки в комплекта.
Реших да се разровя, пуснах няколко жалби тук там и от Huawei Bulgaria ми дадоха този отоговор:


Цитат:Здравей, Gasan, Честито! Пожелаваме ти безаварийно сърфиране и красиви спомени с новият телефон! Да, точно така в комплекта няма слушалки и съответно цената им е приспадната от цената на телефона. Оригинални аксесоари за твоя Huawei можеш да намериш в новия ни център за обслужване на клиенти в гр. София, ул. Леге № 6, с работно време всеки делничен ден от 09:00 - 18:00 ч.

HTC M8
Цитирай
#63

Здравейте,
До довечера трябва да реша ще купувам ли апарата или не, понеже се преподписва договор. Тук- там има мнения, че не може да се метят приложенията на sd картата. Наистина ли е така?
Цитирай
#64

Това е в менюто "Опции на програмиста". Дали ще работи коректно с всяко прилижение което искаш да инсталираш на картата, не мога да кажа, лично не съм опитвал.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#65

Всички приложения, без системните се местят на картата без проблем.

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай
#66

(2017-03-23, 11:13:14)mosferatu написа:  Здравейте,
До довечера трябва да реша ще купувам ли апарата или не, понеже се преподписва договор. Тук- там има мнения, че не може да се метят приложенията на sd картата. Наистина ли е така?

вземай го смело , няма да съжаляваш .
Цитирай
#67

'mosferatu'  и кой Оператор го предлага модела от 2017 година и при какви условия?
Цитирай
#68

аз го взех от Мтел при подновяване на договора. Или 250 лева еднократно или 13 лева на месец за 2 години. Което си е Джакпот за този телефон. Не случайно в ОЛХ се навъдиха обяви за по 400-500 лева. Вземат го за 250 и му изкарват двойно парите. 

Според мен обаче трябва темата да се прекръсти на Honor 8 lite ,защото това е името на телефона. В Китай може да се казва всякак, но у нас си е Хонор 8 лайт. Така пише и на самия апарат. Малко ми е странно да го наричам Huawei p8 lite 2017 по простата причина,че никъде по телефона , кутията и упътването не пише така . Знам, че телефона има няколко имена по света , но все пак у нас името си е едно.
Цитирай
#69

Ами майка ми преподписа с Виваком с план Smart M и ми излезе 339лв. Понеже предишния телефон беше с Андроид 4.3 сега още свиквам със 7. Обаче имам проблем- не мога да активирам от дивелъпърскоро меню опцията, която ronnie72 посочи- дърпам го и пак си се връща неактивно ?!? Освен това как безпроблемо се прехвърлят приложенията на SD картата?
Цитирай
#70

При мен е същото с местенето на приложенията. Не става. Някакво решение?
Цитирай
#71

Настройки, приложения, избираш приложение, съхранение, използвано хранилище- промяна.

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай
#72

Думичката "промяна" липсва при мен. И пак не става.
Цитирай
#73

При мен липсва само на приложенията, които си идват с телефона. 
Всички, които съм инсталирал допълнително се местят.

(2017-03-23, 13:00:45)ronnie72 написа:  Това е в менюто "Опции на програмиста". Дали ще работи коректно с всяко приложение което искаш да инсталираш на картата, не мога да кажа, лично не съм опитвал.

При теб може би трябва да се пипне тук...

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай
#74

При мен също няма "промяна", а и в опции за програмиста не мога да преместя отметката. При първия ми опит да я преместя ми изписа нещо като телефона е криптиран и т.н. Възможно ли е да е от това и как евентуално може да криптирам и картата?
Иначе за 24 часа работа: Като изключи проблема с качване на приложения, всичко е ОК. Махнах игрите и приложението за игри на Хауауей, Facebook, заедно с мениджъра му, Twitter, ъпдейт на останалите приложения (ползвам само Стор, Карти, Диск и Ютюб, всичко друго е деактивирано и сърнато до заводски настройки), почистване с оригиналното приложение на телефона остана около 7GB от вътрешната памет.
Първото зареждане до 100% ми скъса нервите (петък, останах след работа да го чакам)- почти 4 часа, като предварително оставих телефона да загасне и тогава го включих в зарядното. След рестартиране използва около 880MB от системната памет само за Андроида. Иначе работи много добре, няма лагове и т.н. Батерията се представя много добре за сега!
Цитирай
#75

Някой знае ли как се крият приложения?  Не става с раздалечаване на пръстите по екрана.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)