Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забива при ъпдейт на MUI 8
#26

(2017-01-18, 21:42:16)vi4444o написа:  Кириле , аз съм със Kenzo /Redmi Note 3 pro/ , и при флашване с МиФлаш вкарвам телефона първо във Fastboot и после в  EDL режим и след това флашвам. 90% от грешките които ми е давала програмата са били или от драйвери или не добро раззипване на Ром-а. А дали е заключен буутлоудъра , няма никакво значение при флашване с МиФлаш.

Има значение дали е заключен ако опитваш през фастбуут да флашнеш.
Неговия е заключен, така че само ЕДЛ му е спасението
Цитирай
Аксесоари
#27

Suffer , това не го знаех . Винаги има какво ново да се научи. Аз винаги съм флашвал в EDL и затова е нямало значение дали ми е отключен или заключен буутлоудъра.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#28

(2017-01-18, 23:52:12)Wild bear написа:  е,не било станало.толкова ли е трудно да се признае грешка,изобщо невнимаваш за никакви детайли и се мъчим яко.това с празните полета е просто задължително.върни си ги пак и си блъскай главата.ненавиждам неблагодарници

Човеко, не мислиш ли, че леко минаваш границите на добрия тон?

Благодарен съм ти съвета за празните пространства, оправх ги, пробвах пак. Оказва се, че и без празни пространства не става. Не знам какво точно и пред кого  трябва да ''признавам''... Undecided  Ясно е, че имам ограничени познания в тая област и се лутам и пробвам най-различни неща. А то не са едно и две.

Предполагам, че е много лесно да се държиш назидателно като си врял и кипял в тея работи. Аз се занимавам с с такъв тип тулове от няколко дни. Опитвам се да се информирам и да пробвам каквото мога в свободното време, което имам. Няма как да знам всяко нещо как работи, как се прави, кое какво значи, кое е ''задължително'' и кое не за дадената програма и защо евентуално не проработва. А както се оказва - има много причини, поради които да не стане флашването. От обща житейска логика няма как да се зне кое как работи и как да се направи. Нито съм Уиндоус администратор, нито нито програмист.

И въобще не е задължително човек да се включва в даден пост за да храни някой и да му обяснява колко е прост. Ако толкова се натоварваш - чувствай се свободен да ме оставиш да си ''чукам главата'', недей само с тоя назидателен тон. Аз лично не съм обидил никой, недей да го правиш и ти.

Благодаря на всички за линковете и съветите! Явно с този модел е някакво мазало с ъпдейтите и ромовете.
Цитирай
#29

Когато не се получава с четене, става с много четене! Виж във важната тема как се влиза в EDL режим:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84078
Също така руснаците съветват да не се ползва MiFlash 2015, затова пробвай с другия линк от моите за MiFlash 2016.04.01.
Подробни инструкции на руски:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry51003896
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry50712363
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry53463525
Цялата тема:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=781081

П.П. Дългите пътища до файла с имена с интервали или кирилица наистина пречат. Като се натрупат няколко неща, иди разбери от къде е. Трябва да се следват инструкциите точно.
Цитирай
#30

@milstan
Благодаря! Ще ги погледна като мога. Не съм сигурен че ще се справя на руски, но ще опитам Smile
Явно за флашване на Xiaomi се иска много четене и има много неизвестни и рискове. Аз лично го взех заради добрия хардуер и съотношението цена/качество, не заради безкрайните възможности за ръчкане..Ама - каквото е - такова..
Чудя се дали въобще си струва да се занимавам при условие, че телефонът работи безпроблемоно досега. Всичко работи, всяка програма се инсталира и работи нормално и няма никакви забивания на нищо.
Не че не ми се чете и опитва, но, ако нещо се прецака по време на флаша по някаква причина, предполагам, че ще остана без телефон...

Още веднъж благодаря за линковете!
Цитирай
#31

Тук има само OTA ъпдейти, пробвай през вградения ъпдейтър дали ще се инсталират:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry56607252
Например от 6.12.15 (в момента май си с тази) до 6.12.22:
https://yadi.sk/d/zrM7-uBE34WdsZ
Цитирай
#32

Кириле , недей се разочарова от Xiaomi-то. За тази цена и такъв хардуер и такова качество , нямат аналог според мен. Помисли колко би струвал един такъв смартфон с такива характеристики от "водещите" марки. А пък и Xiaomi-то са основно за Китайския и Индийския пазар , то Европата колко е в сравнение с тях!  Smile Веднъж като го флашнеш , после ще ти се струва смешно че не си успявал да се справиш. Трябва повече желание , много четене , постоянство , упоритост и повече концентрация. Успех!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#33

Smile
Така е, да. Аз до момента съм, меко казано, впечатлен от тоя смартфон, като изключим неразбориите с ъпдейтите и флашванията.
За пръв път чух за тази марка от един приятел-програмист, преди година може би. Казваше, че като качество на хардуера и изработката са почти на нивото на Епъл и Самсунг, но на съвсем друга цена, и че една голяма част от хората в неговата фима ( най-голямата немска софруерна фирма) - са фенове и са си взели такива телефони. В последствеие почнах да чета разни ревюта и отзиви.
На мен това ми е първият ''истински'' смартфон, досега по ред лични причини странях от тази технологоя. Но..прогресът рано или късно те застига.
Единственото, от което ме е страх е, да не го убия с някой флаш.
Цитирай
#34

Лек ъпдейт:
След няколко месеца ползване без ъпдейти на ОС-а - реших най-сетне да го флашна. След много опити с различни версии на Мифлаш - най-накрая стана edl режим с последната МиФлаш и му сложих един 8.4.2 (май) Glogal Stable MIUI ROM. Всичко си вървеше ОК, ристорна си всички настройки от бекъпа...докато не му дадох да ъпдейтне MIUI...Свали ъпдейта, инсталира - и като дойде време за рестарт - пак изпада в тоя Bootloop. Няма оправия с тоя модел явно...Дали има някакъв начин да се излезе от този бутлуп, без да се чакат часове на рестартиране?
Цитирай
#35

този модел така си върви -с буутлууп.всички сме с буутлууп.и аз съм с 8.4.2,но то май нямаше такъв миуи...
Цитирай
#36

Ясно..Значи на половин година ще се флашва и това е.
Miui 8.2.4.0 Global Stable e точно версията. А няма ли при телефоните нещо като БИОС ъпдейт при компютрите или друг фърмуерен ъпдейт - с който да се оправят такива бъгове..?
Цитирай
#37

колегата @rio71 имаше подобен проблем, след забиване на 900Е драйвъра.
Тогава с инженерния кабел го вкарахме в EDL - флашнахме някаква версия, която си зареди нормално, но след това дойде ъпдейт и изпадна в буутлууп.
И той успя да го подкара някак, като след това нямаше никакви грижи със следващи ъпдейти


По вайбър ми писа това:

1. да се опиташ да го изгасиш с трите бутона
2. да го заредиш на зарядното докрай
3 да го изчакаш да изстине максимално
Цитирай
#38

То и в момента върви телефона. Като изпадне в такъв луп - се върти и рестартира за няколко часа - и после сам си спира тоя процес и си зарежда предишната версия (преди ъпдейта), със съобщение, че ъпдейтът не е осъществен. Мисля, че дължината на тоя лууп е свързан с батерията - т.е. - като падне до определено ниво на батерия - престава да върти и си зарежда старата версия. Поне това е добре, че го прави на даден етап и после телефонът пак е използваем. Лошото е, че този няколкочасов луп на постоянни рестартирания - вероятно е лош за хардуера и го поскапва. Следващият път в лууп ще опитам да го изключа с натиснати трите бутона - зареждане, изстиване и после включване, да видим. Много странно как на колегата следващият път си ъпдейтнал нормално..?
То реално от 8.2.4.0 Global Stable - като му дадох да търси ъпдейт ми излезе съобщение, че е UP TO DATE, после ръчно отнякъде в ъпдейт менюто му дадох UPDATE - и почна да сваля нещо (без да каже каква версия точно) - и от там познатия сценарий. Какво ми трябваше...
Цитирай
#39

Ръчно сваля текущата
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)