Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първи впечатления от МХ4
#1

Здравейте, както в темата "Клуб МХ4" споделих - размених Huawei P8 Lite за Meizu MX4. И ми се ще да споделя първите си впечатления от машината. Общо взето имам го от вчера, вече ден и нещо време го разучавам и изследвам. Както и там казах - взех го втора употреба, но нямаше да го взема ако не беше толкова запазен - след повече от година ползване при предния собственик е като току що закупен и изваден от кутията. Та, на първо време най-общо казано - впечатленията ми са добри. Идвам от смартфон, при който софтуера бе безпрецедентно оптимизиран. При P8 Lite няма неща като бъгове, насичания или други софтуерни недуразумения. Искрено се надявах и тук да е така и рискувах с Meizu-то. И след дългото разцъкване, което включваше настройки из цялото му меню, ровене навсякъде, инсталиране на приложения и др. и др.. За момента не виждам очевидни бъгове. Първото, което ми направи впечатление е, че батерията държи може би една идея съвсем малко повече от на P8 Lite, при който тя е малко над 2000 милиампера, докато тук е доста по-голяма. Може би, очаквах повече издръжливост, но и така не е зле. Второто, което ми направи впечатление е уникално качествения екран. И при P8 Lite екрана е IPS и тук е IPS, но разликата в контраста е зашеметяваща. Просто Meizu-то ми показа, че IPS екран може да извади черно почти като на AMOLED. А при яркост под 40% екрана си се превръща направо в AMOLED. Това направо ме уби ... А и цветовете са така ярки като при AMOLEDA, няма го онова бледнеене като при типичния IPS. На някои това не им харесва, но лично мен ме радва и то много Smile  Друго, което ми хареса е това, че отключването на екрана с двойно почукване винаги сработва и винаги от първия път. При P8 Lite не беше баш така - там се налагаше по няколко пъти да потропваш по екрана, а и често просто да си го отключиш с power бутона /: Изработката на Мейзу-то също е класа над Хуавей-а. Металната лайсна и студенината и при допир дават съвсем друго усещане. Гърба и на двата телефона като цяло се пада пластмасов, но пак има разлика и там - при Мейзуто усещането е по-класно, докато при Хуавей-а малко се усеща като детска играчка изработката на гърба, който е от толкова тънка пластмаса, че при натискане с пръст леко, се виждаше как поддава леко навътре оО При Мейзу-то такива неща не виждам, сглобката е като от бетон. Друго, което ми направи голямо впечатление е звука - и на слушалки и на високоговорител Мейзу-то смазва, буквално пръска P8 Lite. Силата на звука е х2, както и качеството. Друго нещо, което много ми хареса е поддръжката (и то стабилна такава, а не частична) на ОТG. При P8 Lite там това беше орязано, докато тук преди малко тествах флашка, мишка, клавиатура, дори накрая му вързах USB хъб с 4 разклонения, на който намуших и мишката и клавиатурата и флашката и телефона работеше и с трите едновременно. Най-вероятно и още неща да му бях навързал и с тях щеше да работи. Благинка, която много ме зарадва Smile  При МХ4 OTG поддръжката е много успокояваща и компенсираща, от гледна точка на това, че няма SD card слот. В смисъл, ако ми се наложи някъде да снимам снимки и клипове на някоя сватба и напълня паметта, мушкам му флашката, източвам му паметта и продължавам. Дори се опитах да направя така, че да запаметява заснетото директно на флашката, но не успях, а и не ми се занимаваше много, но съм почти сигурен, че има вариант и за това. Камерата - да речем, че очаквах за 20-те си мегапиксела да е малко по-добре. В случая тази на P8 Lite далеч не е по-добра, особено имайки предвид че Мейзу-то снима 2К клип, но наистина човек би очаквал повечко от 20 мегапикселова камера. Хубавото обаче е, че Мейзу има двойна светкавица, докато при Хуавей-я беше единична и то доста слабичка. На тъмно едвам успяваше да освети, особено ако това дето снимаш е на повече от 2-3 метра. Едно от нещата, за които бях сигурен, че тук при Мейзу няма да са баш като при Хуавей-я, бяха гладките и мазни анимации и преходи. Но за мое учудване тук са също толкова гладки колкото и там. И за моя радост в опциите за разработчици тук също се намират настройките за скала на анимацията за преход, анимация и аниматор, които както и на Хуавей-я зададох на х2.. и така пак си направих телефона да представлява кеф за окото Smile Нещата, които тук ми липсват обаче са Wi-Fi direct, който е безумие, че го няма (или не мога да го намеря??) и липсата на NFC. Което ми подсказва, че прехвърлянето на файлове на друг телефон през единствено наличния Bluetooth ще е трягедия. Но... всичките останали благинки доволно компенсират това обаче Smile  Телефона е прекрасен и за сега само ми харесва, надявам се и за напред да е така. Ако се сетя за друго, което да ми е направило впечатление ще допиша Smile  За сега Мейзу rullz! Tongue

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)