Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тъча не реагира на определено място ! Защо ?
#26

Явно проблема за тъча е масов за Xperia Z3 compact , затова при наличие на проблем и гаранция най-разумното решение е веднага да се носи на сервиз за смяна на тъча.
Цитирай
Аксесоари
#27

И през XPERIA COMPANION няма резултат. Както и предположих, но бях длъжен д опитам. В интерес на истината ако ми поискат 200лв.за нов тъч, не мисля да го сменям. Това е моето мнение. Карам си така и това е.
Цитирай
#28

Продължавам да съм учуден от факта, че в сервизното меню допира бива отчетен коректно на място, където иначе при употребата на телефона, не.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#29

И аз съм учуден колега. Много ми е интересно, и странно. Точно затова имах някакви надежди че след връщането на фабрични настройки, нещата ще се оправят -но уви.
Цитирай
#30

Aз си го обяснявaм с рaзлепен тъч, просто нa тестa сигурно си нaтиснaл мaлко по-силно и зaтовa е реaгирaл.

#TeamPixel
Цитирай
#31

Иначе като завъртя телефона на ляво,пак не хваща бутона за връщане.Но като го завъртя на дясно хваща.Много интересно.
Цитирай
#32

Като завъртиш телефона наляво, мястото на софтуерния бутон за връщане не се променя, тоест е на същото, но когато завъртиш телефона надясно, тогава софтуерните бутони се изместват в дясната страна на телефона, смисъл към слушалката и марката на телефона.
При това положение мястото на бутона за връщане е върху съвсем друга част от дисплея и съответно сензора за допир реагира адекватно.
Явно проблема е само в долната част на страната на дисплея или съответно при завъртането наляво на телефона, отново там (в дясно), защото софтуерните бутони запазват мястото си, тоест при така поставен хоризонтално телефон, дефекта отново е в дясно.
Странно щеше да е, ако проблема с бутоните се проявяваше и при двете положения на телефона и при смяна на местоположението им.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#33

#kstoichev,
Има приложения в маркета, с които можеш да смениш мястото на бутоните, например и трите да са в дясно, но един под друг,или да им размениш местата, назад да мине в дясно, а другия в ляво. Преди време и аз имах проблем с бутона назад, разликата е, че се активираше от самосебе си, и ме връщаше в начален екран. Та ползвах такова приложение, повечето са за рутнати, но има и за нерутнати телефони, ползвах от вторите.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#34

Няма да се оправи проблема, а ще стане още по-зле до състояние да не можеш да използваш телефона. Търси начин да смениш тъча.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#35

Здравейте,аз съм с Z3, но не компакт и при мен също се появи сходен проблем. Телефона вече прехвърля 3 години и сега след рестарт,спряха да реагират два от бутоните долу. Работи само този за Назад. Също така падащото меню пада само първоначално, второто с иконите за бързо вкл. и изкл. на ви-фи, мобилни данни и  др.не се появява. И трето при заключен екран ми изчезнаха бутоните за Телефон и Камера,остана само този по средата за отключване.
Като,чета коментарите,изглежда оправяне без сервиз няма. Явно ще има нов тел. Три години живот, достатъчно!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)