Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Размазване на екрана при Xperia z5C
#1

Здравейте,
приятелят ми притежава Sony Xperia z5 compact, в гаранция е и до вчера бе със 5.1.1, но проблемът с дисплея се е появил на 3-4-я  месец след закупуването от Теленор. Интересното е, че не се проявява винаги, а когато си поиска-целият дисплей( цветовете стават като дъга или мацаница), не знам как точно да се изразя, а бе с една дума скапване и нищо не се вижда. След рестарт се оправя почти винаги, но понякога работи така само 5 минути и пак се размазва с вертикални линии, а си личи от горе по ръба образът, който трябва да бъде. Аз го посъветвах да ъпдейтне телефона до Андроид 6.0 като мислех, че проблема ще се реши, но уви-той се засили, което ме подсеща, че проблема си е чисто хардуерен. Тъч скрина не е спукан, телефона не е изпускан и било трябвало всичко да е наред. Някакви съвети?!
Цитирай
Аксесоари
#2

След Update направи фабрични настройки, ако пак размазва картината те съветвам да го оставиш на Telenor

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Ако върнем телефона към фабрични настройки, ще се запази ли новата ОС, а именно Андроид 6.0?
Цитирай
#4

Ще запази текущата инсталирана версия на Андроид, а именно версия 6.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)