Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Tab 2 A7-30HC - проблем (LOST.DIR)
#1

Здравейте! Пускам тази тема, тъй като проблема се оказа доста мъгляв... Поразрових се из различни писания по казуса, но общо взето отговорите са разнопосочни, неопределени и най-важното не хвърлят светлина върху това защо точно се случва това и по важното, как може да се избегне.
За какво точно става въпрос. Таблета е Lenovo Tab 2 A7-30HC - изпробвано е с няколко операционни системи - както стокови така и неофициални. Проблемът се проявява само при SD карти 32GB. (Изпробвал съм го с няколко такива карти в т.ч. и чисто нови). На други устройства тези карти работят нормално. Форматирал съм ги както във Windows, така и на таблета - резултатът е един и същ:
Периодично, част от файловете (понякога и съдържанието на цели папки), които се намират на SD картата, изчезват (или придобиват стойнос 0 байта). Тяхният еквивалент (като MB) се появява, като файлове без разширение в папката LOST.DIR. "Изчезналите" са от всякакъв вид - jpg, mp3, apk, backup файлове на Titanium...  Обикновено това се получава, когато изключа и отново включа таблета (не при рестарт)...
При карти 16GB и 8GB нещата са наред и такова "изчезване" няма.
Някой знае ли конкретната причина поради която се получава това и по важно как може това да се избегне...
От няколко дни практикувам следното - преди изключване на таблета деактивирам софтуерно SD картата и чак тогава изключвам. Откакто практикувам тази "операция" гаф не се е получавал... Но все пак, тъй като доста експирементирам, предпочитам варианта да мога да работя нормално - дано някой от вас знае решение, при което не е необходимо извършване на тази "допълнителна" дейност...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз имам Lenovo Tab 2 A7,но не съм имал подобрен проблем със 32гб карта памет.Предишния ми таблет,2 години по-стар модел ползваше същата карта и при него нямаше проблеми.Ако с рефлаш и различни ромове не става и си сигурен,че не е проблема в картата,значи проблема е в таблета.По принцип поддържа 32гб карти,вероятно гнездото за карти памет е развалено.Ако имаш гаранция го върни.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#3

Ако беше проблем с гнездото би трябвало да го прави проблема и с други памети (16, 8GB), а това не се случва. Тази папка - LOST.DIR, Андроида я създава върху всака една външна SD карта, при всички Андроид устройства. От това, което съм чел, този проблем изобщо не е рядкост при този и при други таблети, най вече когато външната SD карта е с обем равен на максимално поддържания от устройствата - в случая 32GB. Лошото е че никой не дава точна рецепта за премахването му. Аз за сега съм намерил тази, която съм описал в предния си пост...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#4

Търся да купя !!! Дъно на таб 2 а7 3g (DC) може и цял с разбит дисплей без батерия , НО със работещо дъно!

My favorite gadgets:

LeTV x600 <MiUi 8 bobN>  And  XiaoMi RedMi Note 8 pro<MiUi 11>  .:: <Redmi note 5 pro >::.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)