Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Инструкция] Инсталиране на global dev Android 7 с поддръжка на OTA updates и root
#1

Ръководство за инсталиране на глобален тестов Android 7 ром/MIUI 8 за Xiaomi Mi5 с поддръжка на OTA ъпдейти през къстъм ZCX рековъри и root достъп за телефон с OTКЛЮЧЕН bootloader.

*****ТОВА Е МОЙ ЛИЧЕН ОПИТ, ПРАВЕТЕ ВСИЧКО НА ВАША ОТГОВОРНОСТ*****

Ще ви трябват следните файлове:
- gemini_global_images_7.1.19_20170119.0000.00_7.0_global ром fastboot версия (разархивиран ром)
- miui_MI5Global_7.1.19_668b027f8d_7.0.zip ром зип рековъри версия
- ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5-Gemini-7.0dec_16.12.07.img къстъм рековъри
- SR1-SuperSU-v2.79-SR1-20161221223537.zip
- MiFlash (2016.08.30.0)

Стъпка 1:
======
Приведете телефона във fastboot режим. За целта изключете телефона. При стартиране използвайте комбинация от power button + volume down. На екрана се появява fastboot. Закачете телефона към компютъра. Уверете се, че телефона е свързан правилно, изпълнете следната команда през CMD (command prompt):


Цитат:fastboot devices


Ако всичко е наред екрана ще върне валидна информация (ID-то на у-вото и fastboot)

[Изображение: QipIdNd.jpg]

Стъпка 2:
======
Отворете последната версия на MiFlash (2016.08.30.0). Изберете бутона Refresh. Ако всичко е наред ще видите устройството закачено под Device.

[Изображение: u5EgRh1.jpg]

От менюто Select избирате локацията на рома, примерно "C:\XiaoMi\Roms\gemini_global_images_7.1.19_20170119.0000.00_7.0_global". Трябва да сте разархивирали рома от tgz файла.

[Изображение: 1C21IgV.jpg]

От радио бутона долу в дясно изберете clean all. Натиснете бутона flash.

[Изображение: ZpPgtcg.jpg]

Кръстете се и помнете - на ваша отговорност.

Стъпка 3:
======
Приемаме, че рома се е флашнал успешно. Свържете телефона към компютъра и копирайте следните файлове на самия телефон в основната директория:
- miui_MI5Global_7.1.19_668b027f8d_7.0.zip ром зип рековъри версия
- SR1-SuperSU-v2.79-SR1-20161221223537.zip

Приведете телефона отново във fastboot режим. В папката, където държите fastboot.exe сложете къстъм рековърито ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5-Gemini-7.0dec_16.12.07.img. Изпълнете следната команда:


Цитат:fastboot flash recovery ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5-Gemini-7.0dec_16.12.07.img


Къстъм рековърито е флашнато успешно. След това изпълнете следната команда:

Цитат:fastboot boot ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5-Gemini-7.0dec_16.12.07.img


Би следвало телефона да влезе в режима на къстъм рековъри. Всичко е на китайски. Изберете най-дясната икона в третия ред от горе надолу.

[Изображение: mRfsPpC.jpg]

Оттам отидете в последната икона от таб-а, земно кълбо.

[Изображение: 7dtCjJs.jpg]

Изберете английски език.

Стъпка 4:
======
Сега трябва да флашнем рековъри зип рома през рековърито, за да може да активираме бъдещи OTA ъпдейти. Изберете Settings от менюто. Там сложете отметка на "Support MIUI-OTA".

[Изображение: E83gX9M.jpg]

Върнете се обратно. Изберете меню Mount. Махнете отметката от "Mount system partition read-only".

[Изображение: hQxJINM.jpg]

Ще ви поиска потвърждение. След това изберете менюто Install. Оттам изберете miui_MI5Global_7.1.19_668b027f8d_7.0.zip ром зип рековъри версия. Ромът се флашва.

Стъпка 5:
======
Приемаме, че сте отново в MIUI. Възможно е флашването да е затрило къстъм рековърито, затова, за да сте сигурно, установете телефона отново в fastboot режим и изпълнете следната команда:

Цитат:fastboot flash recovery ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5-Gemini-7.0dec_16.12.07.img


Цитат:fastboot reboot


Телефонът отново е в MIUI. За да проверите дали къстъм рековърито е инсталирано трябва да загасите телефона и при стартиране да използвате комбинацията от power button + vol up. Ако къстъм рековърито изгрее, значи сте успели да го флашнете перманентно.

Стъпка 6:
======
Влизаме в къстъм рековърите от загасен телефон (комбинацията от power button + vol up при стартиране). От менюто Install изберете SR1-SuperSU-v2.79-SR1-20161221223537.zip. Рестартирайте. Трябва вече да имате root достъп.

Това са основните стъпки, така стана при мен, моля имайте предвид, че това е моя опит.

*****ТОВА Е МОЙ ЛИЧЕН ОПИТ, ПРАВЕТЕ ВСИЧКО НА ВАША ОТГОВОРНОСТ*****
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако нямат ADB fastsboot, може да го свалите от тук.

Преди да започнете бродирането се уверете, USB Debugging е включено от Developer Options на телефона. Ако нямате Developer Options отиват на Settings -> About Phone -> чукате 7 пъти на MIUI version.
Цитирай
#3

Прощавай за въпроса, но защо са необходими стъпки 1 и 2 ? При отключен боотлоадер може да се инсталира рекавъри без проблем или има нещо друго характерно при инсталацията на zip рома.

Да, мисля, че намерих сам отговора.

(2016-10-23, 16:35:12)suffer написа:  За да ви сработи OTA поддръжката, трябва да флашнете еднократно цялостна .zip версия, например на рома, който ползвате в момента.
Цитирай
#4

Стигам до стъпка 2 и ми избива грешка.
Инсталацията за FastBoot съм я правил по тези стъпки - https://androidmtk.com/setup-adb-and-fast-boot-drivers
Моля за помощ.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Xiaomi Mi5

Цитирай
#5

Заключен ти е буутлоудъра, според мен
Цитирай
#6

Телефона ми дойде с china stable и трябваше да му сменя рома с global/china dev, за да отключа буутлоадера. Не стана обаче по никакъв начин(пробвах всичко което се сетих). Сега ще опитам да го флашна , като го вкарам в edl и ще пиша.

Xiaomi Mi5

Цитирай
#7

Би трябвало да нямаш едл на този етап, без специален кабел
Цитирай
#8

Може и да има, защото моя си имаше edl режим и си го флашнах през него.
Цитирай
#9

На отключен има едл или поне има с fastboot oem edl.
На заключен... може би трябва Ми флаш кабел
Цитирай
#10

Или с китайския MiPCSuite.
Цитирай
#11

Телефона ми е със заключен global stable. Не може по никакъв никакъв начин(пробвах всичко което се сетих) да бъде флашнат. Нито fastboot нито edl работи. Писах на тия изклесяци от Xiaomi да го отключат и сега чакам ...

Xiaomi Mi5

Цитирай
#12

Палец нагоре за @velqn , бродирането мина без засечка - инструкциите и снимковия материал са му супер.

Аз имам един малко по - страничен въпрос.
Как от компютъра мога да вляза в /Устройство/system/etc ?
Идеята, която ме водеше за да направя цялото това упражнения е да коригирам този gps.conf файл, защото GPS-a изобщо го нямаше...

Xiaomi Mi5

Цитирай
#13

Вече ти отговориха:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1366747
Цитирай
#14

(2017-02-03, 20:55:41)milstan написа:  Вече ти отговориха:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1366747

Колега, интересуваме системните папки на руутнато Mi, могат ли да се достъпят от компютър?

Xiaomi Mi5

Цитирай
#15

Само от телефона, през програмата Rootexplorer или подобна.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=134840
Цитирай
#16

могат, ама трябва да си поиграеш доста с ADB и по-точно с командите в терминала, след като въведеш

adb shell
su

можеш с adb push "дадения файл.."
разгледай документацията най-добре, за да се ориентираш, но или е през Адб
или все едно с линуксовски команди:
cd system/etc... cat... трябва да не забравиш да сложиш и пърмишъните пак през терминала.
По-добре ако телефона еруутнат и е пред теб да си го направиш с file manager поддържащ root достъп
Цитирай
#17

(2017-02-03, 20:27:57)B_A_D написа:  Палец нагоре за @velqn , бродирането мина без засечка - инструкциите и снимковия материал са му супер.

Аз имам един малко по - страничен въпрос.
Как от компютъра мога да вляза в  /Устройство/system/etc ?
Идеята, която ме водеше за да направя цялото това упражнения е да коригирам този  gps.conf файл, защото GPS-a изобщо го нямаше...

Евала! Suffer консултира и го сглобихме!
Цитирай
#18

Благодаря, че ме спомена, но докато не мине ъпдейта от другата седмица, който се очертава да е 7.2.9 няма как да разберем дали сме работили правилно.
А и сега с тоя къстъм кернел дето му заших може и да не минат, както сме ги замислили, нещата.
Цитирай
#19

Тук май всички сме банда сис админи Wink
И аз го чакам с нетърпение 7.2.9

P.S.
Какво викаш сте шили и правили Big Grin

Xiaomi Mi5

Цитирай
#20

(2017-02-03, 21:53:43)suffer написа:  Благодаря, че ме спомена, но докато не мине ъпдейта от другата седмица, който се очертава да е 7.2.9 няма как да разберем дали сме работили правилно.
А и сега с тоя къстъм кернел дето му заших може и да не минат, както сме ги замислили, нещата.

Да, прав си, аз затова няма да шия кърнъла и ще стискам палци да мине ОТА-та, ще пиша тук да видим, ако не мине - срам.

Smile
Цитирай
#21

(2017-02-04, 00:53:41)B_A_D написа:  Тук май всички сме банда сис админи Wink
И аз го чакам с нетърпение 7.2.9

P.S.
Какво викаш сте шили и правили Big Grin

Kъстъм кернела, дето можеш да си отключваш телефона със скенера за отпечатъци от изгасен екран.

"Шиенето" май от руснаците го заимствахме - проШИВка, прошиваем
Цитирай
#22

Открити бъгове:
-Thinder нотифункциите не работят
-Проблема с бавната локализация на GPS-а остава (понякога изобщо не сепуска)
-Когато се опиташ да пратиш скриншот - директно на viber, fb - снимката се чупи

Това е засега ще пиша пак, ако открия други бъгове. Като цяло рома е стабилен, не зсбива, върви гладко.
Кога се очаква да пуснат update?

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Това за вайбър мисля че е не само при седмицата.
Цитирай
#24

Прави ми впечатление, че вградения запис на обаждания е с влошено качество на записа - отсрещната страна се чува слабо.

Xiaomi Mi5

Цитирай
#25

Има го.
Влизаш във Phone - натискаш меню бутона
след това в Call recording си пускаш да ти записва

А по време на разговор долу в дясно има Record
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)