Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вътрешната памет не може да се форматира !!!
#1

Телефона умря и май няма спасение, но все пак ще питам дали може нещо да се направи. Имаше си проблеми с паметта от известно време и ми правеше проблеми, но аз си карах така. Мислих си, че това сигурно ще се оправи ако се преинсталира ОС, но тъй като нямам опит с подобни процедури и бях решил като си взема нов телефон, тогава спокойно да си правя преинстал и да се уча как става. 

Обаче той се спомина и не дочака да му направя живото спасяваща операция. Но и това може би е нямало да реши проблема, защото може би е хардуерен проблем, тъй като не може да се форматира паметта през windows. Опитах и с бавно форматиране и след 2-3 часа спира и дава съобщение, че не може да се форматира. 


Има ли смисъл да опитвам с друга програма за форматиране и каква точно програма да ползвам ?
Мисля си обаче, че това няма да помогне  Confused
   

 
.jpg форматиране01.JPG Размер: 30.49 KB  Сваляния: 24
  

.jpg форматиране02.JPG Размер: 15.34 KB  Сваляния: 18
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Никога не се форматира памет на телефон през компютъра, освен ако не е карта памет!!!
2. Никога не "се учи", върху телефона си или който и да е телефон, как се прави "преинстал"!!!
3. Какъв е телефона?
4. Като го изключиш и после като го включиш какво става?
Цитирай
#3

Не съм имал никаква друга опция. Телефона е Xiaomi redmi 1S, но това едва ли има значение !
Нямаше как да се включи телефона, излизаше логото и до там, при задържане на страничния бутон за продължително време директно рестартира и веднага пак се показва логото и не се изключва. Трябваше да вадя батерията за да го изключа.

Опитах през Mi Recovery :

[Изображение: 2014-09-29-19.30.51.jpg]

И това не помогна, после намерих инфо как се преинсталира в режим Fastboot. Свалих си рома, както и необходимият софтуер за инсталацията. Не знам дали допуснах грешка ако въобще това е било фактор, че инсталирах в този режим цитирам: 

"-flash_all.bat- с този скрипт се изтрива всичко в телефона (препоръчвам да се ползва за чиста инсталация)"

 Аз избрах този скрипт, за да се изтрие всичко и да се инсталира на чисто. Като тръгнах да преинсталирам след малко излезна някаква грешка и не можеше да продължи инсталацията, опитах отново и пак същото. 

После на компа като закача телефона ми се поява ето това:

   

8 дяла и този който съм снимал е най-големият. Нищо друго вече не излиза и на екрана на телефона и  ако искаш да отвориш някой дял се показва това:

.jpg 0112233.JPG Размер: 20.6 KB  Сваляния: 15


Ако натиснеш отказ излиза това:

.jpg 223344.JPG Размер: 21.13 KB  Сваляния: 14
Цитирай
#4

(2017-01-23, 03:11:50)Ebola написа:  Като тръгнах да преинсталирам след малко излезна някаква грешка и не можеше да продължи инсталацията, опитах отново и пак същото.
Какво съобщава грешката? Мина ли през "Wipe and reset"? Сигурен ли си, че РОМ-а е точният, който ти трябва? През Recovery изключва ли се?
Цитирай
#5

Рома не е проблем, той е от официалният сайта производителя. То не се е стигнало да инсталация, че да има значение рома.
Нали преди да се инсталира, софтуера прави фроматиране на паметта, след което да може да се инсталира рома. Още в самото начало като тръгне процедурата и изписваше, че инсталацията не може да се извърши и спираше. 

През рековърито също не се получаваше, аз затова и предприех и следващите стъпки с fastboot ! Mоже би паметта е повредена и това да не се оправя софтуерно.
Цитирай
#6

Флаштул има модул за тестване на паметта,пусни там един тест,да видим какво ще каже?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)