Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Boot loop + проблем с флашване на стоков ром
#1

Първо се получи boot loop на логото на Гугъл. Отворих телефона и оправих копчето - този проблем се оправи така. След това обаче се получи boot loop на следващата стъпка - анимацията за зареждане (преливащите цветове). Всичко пробвах, но нищо не стана и реших да флашвам стоков ром с Nexus Root Toolkit 2.1.9.

Там всичко пробвах, но не се получи. Може би да уточня, че не знаех с кой точно 6.0.1 Marshmallow бях (и при това положение нямаше как да проверя, защото телефонът те зарежда), а вътре видях 10-ина версии, от които пробвах 2-3. Също така не помня дали бях отметнал USB Debugging, но за флашване мисля, че не би трябвало да е проблем. Проблемът беше, че трябваше да се отключи бутлоудъра - на телефона като потвърдя, че искам да се отключи бутлоудъра телефонът рестартира, но не в revocery, а нормално и пак си забива в boot loop...

Някой може ил да ми каже как най-лесно да флашна стоков ром?
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай пак с програмата, но я остави тя сама да засече телефона. След това свали си всички необходими и последни драйвери за телефона и компа и пробвай. Дано по-рано да си отметнал в телефона USB debugging.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Цитирай
#3

(2017-01-23, 10:54:22)piero1 написа:  Пробвай пак с програмата, но я остави тя сама да засече телефона. След това свали си всички необходими и последни драйвери за телефона и компа и пробвай. Дано по-рано да си отметнал в телефона USB debugging.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Не го засича автоматично за съжаление точния ром. А за USB debugging не помня. Драйверите са инсталирани и телефонът си комуникира с лаптопа. И при това положение нищо не става...
Цитирай
#4

(2017-01-24, 11:04:03))ori написа:  Не го засича автоматично за съжаление точния ром. А за USB debugging не помня. Драйверите са инсталирани и телефонът си комуникира с лаптопа. И при това положение нищо не става...

Какво да разбирам под телефона си комуникира с компа? Можеш ли да си видиш файловете вътре - снимки, музика и т.н.?
Ако до преди 2 седмици не си правил ОТА Update, означава че би трябвало да си с предпоследния РОМ, а т.е. - 6.0.1 (M4B30X, Oct 2016), последни я е  - 6.0.1 (M4B30Z, Dec 2016).
А пробва ли от телефона да му дадеш - factory reset?
http://www.hard-reset.com/lg-nexus-5-hard-reset.html
https://www.youtube.com/watch?v=mHJV_UprpE8
Ако ли не пробвай от програмата да го рутне направо! Така ще отключи и  бутлоудъра. Знам ли и на мен ми се изчерпаха идеите!
Цитирай
#5

(2017-01-23, 10:49:09)ori написа:   .....Всичко пробвах, но нищо не стана и реших да флашвам стоков ром с Nexus Root Toolkit 2.1.9.

Там всичко пробвах, но не се получи. Може би да уточня, че не знаех с кой точно 6.0.1 Marshmallow бях (и при това положение нямаше как да проверя, защото телефонът те зарежда), а вътре видях 10-ина версии, от които пробвах 2-3.
Пробвай any build най-долу,последната Също така не помня дали бях отметнал USB Debugging, но за флашване мисля, че не би трябвало да е проблем.
..Не е..
Проблемът беше, че трябваше да се отключи бутлоудъра - на телефона като потвърдя, че искам да се отключи бутлоудъра телефонът рестартира, но не в revocery, а нормално и пак си забива в boot loop...
Вкарай го ръчно в recovery и стига да не си откачал кабела или да си прекратил процеса,Процеса ще продължи

Някой може ил да ми каже как най-лесно да флашна стоков ром?
Флашнеш ли стоков,ще ти форматира СД Картата..

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#6

(2017-01-24, 12:39:06)piero1 написа:  А пробва ли от телефона да му дадеш - factory reset?
http://www.hard-reset.com/lg-nexus-5-hard-reset.html
https://www.youtube.com/watch?v=mHJV_UprpE8
Ако ли не пробвай от програмата да го рутне направо! Така ще отключи и  бутлоудъра. Знам ли и на мен ми се изчерпаха идеите!
Пробвах двата линка. Проблемът е, че не иска да влезе в Recovery Menu! Аз си мисля, че ако вляза там ща дам wipe / factory reset и ще се оправи, но и това не съм сигурен.

Иначе бутлоудъра го отключих, дори рутнах със CF-Root, но абсолютно никаква полза.
Цитирай
#7

Я опитай да инсталираш custom recovery TWRP.Виж после дали ще можеш да влезеш в нея и ще го мислим нататък.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#8

(2017-02-20, 11:59:16)ori написа:  Пробвах двата линка. Проблемът е, че не иска да влезе в Recovery Menu! Аз си мисля, че ако вляза там ща дам wipe / factory reset и ще се оправи, но и това не съм сигурен.

Иначе бутлоудъра го отключих, дори рутнах със CF-Root, но абсолютно никаква полза.

Ти как влизаш в рековъри... ?  Като натиснеш да рестартира в рековъри и ти се покаже андроидчето със знака Внимание задръж Power и веднага натискаш веднъж увеличаване на звука и ще влезеш в рековъри.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

(2017-02-22, 07:21:43)vlaf написа:  Я опитай да инсталираш custom recovery TWRP.Виж после дали ще можеш да влезеш в нея и ще го мислим нататък.

А как става това?

(2017-02-22, 09:46:51)rado__8 написа:  Ти как влизаш в рековъри... ? Като натиснеш да рестартира в рековъри и ти се покаже андроидчето със знака Внимание задръж Power и веднага натискаш веднъж увеличаване на звука и ще влезеш в рековъри.

Точно това правя и не става. Дори пробвах няколко подобни комбинации с копчетата, но нищо не става. Просто си рестартира.
Цитирай
#10

Изтегляш последната версия от тук https://dl.twrp.me/hammerhead/ ,слагаш я в папката на fastboot, влизаш в bootloader и през CMD пишеш fastboot flash recovery recovery.img (recovery.img е името на файла, ако не го промениш, командата ще е fastboot flash recovery twrp-3.0.3-0-hammerhead.img).

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#11

някой ако може да обясни стъпка по стъпка ка да сложим андроид 7 на Наксус 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)