Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще бъде ли спрян от производство LG G5 ?
#1

Причината не е в предстоящото представяне на модела G6,а в това,че един от основните доставчици на компоненти на LG е обявил банкрут.
Според корейски медии,става въпрос за компанията HALLACAST , която доставя задния панел на G5.
От LG запазват мълчание по случая,но опциите пред тях не са много и вероятно съвсем скоро ще разберем съдбата на и без друго спорния модел.

http://wap.ithome.com/html/290329.htm
Цитирай
Аксесоари
#2

От линка не разбрах много добре за какво иде реч. Big Grin Зависи колко бройки имат произведени. Предвид факта, че след два месеца Г6 ще е наличен за купуване не мисля, че ще е проблем Г5 да не се произвежда. И без това не е много вървежен...
Цитирай
#3

То,че ще има някакви налични количества е ясно,но въпросът е дали след изчерпването им,LG ще търси нов доставчик или просто ще го спрат от производство?
Цитирай
#4

НИкой няма да се занимава....с тоя красавец дето идва!
Цитирай
#5

Е да, ама g5 ще се нареди в друг по-нисък ценови диапазон, като остави високия за новия модел. Има потребители, които са искали този модел цяла година, но са нямали възможността; други те първа гледат устройства и може да го изберат поради по-изгодната си цена и доволна производителност и екстри. Вариантът да си го вземат употребяван не е оферта както за производителя и всички доставчици и прекупвачи след него, така и за част от потребителите.
А иначе все ще се намерят желаещи компаний, които да произведат панела, или каквото и да е, само и само да работят с дружество като LG.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#6

Едва ли!
С колко ще е по- евтин? Ще падне от 1300 на колко?
Човек, който няма тея пари за телефон, няма да ги има и след година, когато той ще е 1000. А и да ги има, ще го глдува ли после тоя телефон.
Друг е въпроса, има ли телефон струващ 1000лв.
Цитирай
#7

Между 1000 и 1300 лева явно нямало разлика. Какво са едни 30%.
Много хора не си купиха G4 като е бил 1200 лева, а го купуват сега, когато е 700. Или то пак няма разлика?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#8

То това нещо процента е малко относително нещо ... Ти го виждаш 30% ама като гледаш от 1000 към 1300 ... Аз го виждам 23% от 1300 към 1000 ... едни 85лв е разликата. От 1200 до 700 е 42% разликата, ама от 700 до 1200 разликата е 71% (171%) ... Те за това търговците много обичат да рекламират отстъпките си в %, та да не говорим в %-ти че там нещата се размиват малко ...
300лв са си 300лв и дори да ги имам излишни бих ги похарчил за всичко друго само не и за телефон, освен ако не вадя пари чрез него и няколкото наносекунди са изключително ценни за мен. Психологическата ми бариера е заветните 1000лв, макар, че вече все по малко телефони започнаха да ги заслужават, на фона на предоволно работещи китайци за по $200 ...
Както казах 300лв са си 300лв, но пък 500лв също са си 500лв и при това с 200лв повече от 300лв. Е защо да ги давам? Няма за какво и къде да ги похарча ли? Не говоря за гладуване и продаване на бъбреци ... Там вече трябва да си болен мозък. Въпрос на принципи и разбирания е. И да взех преди точно година G4 за 700лв. Това втора категория човек ли ме прави? Моя G4 за 700лв e нещо по различен или по кофти от G4 за 1200лв ли? (В случая даже е и обратното заради дефекти които УЖ са изчистени в новите ...) Е нали е все G4... Да близо година след пускането му, но машинката и до днес работи безупречно и не виждам кое налага смяната и към момента.
Към момента G5 все още би трябвало да се произвежда в Корея. Предполагам, ще трябва да се освободят мощностите за производството на G6 и ако G5 ще продължи да се произвежда, то това ще става в Китай, както се случи с G4 миналата година. До февруари се правеха в Корея от там в Китай.
Цитирай
#9

Въпросът ти към кого е, че не става ясно?
Казвам, че има логика да продължат да продават Г5, а не че някой е втора ръка човек....

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#10

Хахаха. Въпросът ми е по скоро отговор или може би душевните ми терзания, размисли и страсти по темата Smile
Към теб @arrogant е насочена частта с %, че са малко относителни ...
Към @MUFC е насочено останалото ... с моята гледна точка по въпроса ...
Цитирай
#11

Ясна ви е тезата момчета.

Ама вие не ме разбрахте...Не казвам че 300лв не е разлика! Казвам че 300ле е разлика ако телефона падне от 600 на 300.
Защото ако човек не може да си позволи 1300, няма да може да си позволи и 1000. Ако бачкаш за 1000лв, трябва да си болен, за да хвърлиш цялата си заплата за вафла.
То и Карера 4S е само с 30% по-скъпа от Нисан GTR, ама няма да си купя Нисана. Щото стува 195 000 лв. А имам ли за Нисана, пак няма да го купя, щото не е Порше и ще дам 260 000 за последното.....
Цитирай
#12

@MUFC това "не може да си позволи" много размито ми звучи ... Аз например не мога да си позволя да дам 1300лв заради психологическата ми бариера. Това обаче не ми попречи преди час да оставя 390лв в кауфлан за хранителни продукти (голям ми е хладилника). Също не ми пречи и утре да отида да купя 2 от 1000лв щот се побират в психо бариерата ми ... Сега 1300 не мога си позволя пък 1000 мога ... малко така звучи но ... не се оплаквам от липса на пари, а от липса на телефони които да си ги заслужат ... понеже знам как съм се трудил за тях (парите)...
В коя категория съм? Не съм ли точно в тази, за която спирането от производство на Г5 не е оферта за ЛГ? От 6 милиарда човека шанса да има още 100000 като мен е голям ... а това са 100000 продадени бройки.
Цитирай
#13

И какъв е проблемът да си купиш телефон на цената на една, че и на две заплати? Ти не го купуваш всеки месец.
Ако това е нещото, което ти доставя истинско удоволствие защо не?
Ако хобито ми е фотография и ме прави щастлив мога ли да си купя обектив за 3К? Колко трябва да ми е заплатата?
А тези, които си купуват велосипеди за 5К? Предполагам, че са със заплати минимум 20К?
Ако разбирате какво искам да кажа.
Аз не съм на принципа кеф цена няма, но всеки си решава за какво да си харчи парите, колкото и да са те.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#14

Телефонът се намира без проблем и за 900 лв. с 2 години гаранция. Розовият даже е 800.
Цитирай
#15

Като говорех за друга ценова категория, имах в предвид, че за 1000 ще се навъдят 2017г. нови моделчета среден към висок клас на самсунг, хтц, сони, и някоя позастаряла ябълка . Тези новаци ще са много хубави, ама ще отстъпват тук-там дори на флагман от 2016, но ще са на същите пари, и дори леко по-скъпи.
Не смятам да говоря кой какви пари и възможности има, но едни си определят граница от някакви пари за телефон, други събират с месеци, трети им изпадат пари от някъде (абитуриентски балове ще има след 4 месеца), други се кефят на кредит "без оскъпяване" и така нататък.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)