Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инфо за новия бг ром
#1

Има нов ром от siankatabg в androidfilehost ако може мако инфо, за този ром. Аз съм за......радва ме това че е правено от български разработчик.Ето и линка https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298926190

OnePlus 3


Цитирай
Аксесоари
#2

Инфо от първа ръка.

Това е рома който компилирам за себе си и в него съм включил модификациите които ползвам попринцип. Лично портнах OMS(substratum) от официалният им github, тъй като никой не го е портнал до сега на чист Lineage (а ако е направено, кода не е споделен никъде). Та има пълна поддръжка на OMS, auto brightness-а от стоковия(oxygen) ром, новият Nougat kernel(LA.UM.5.5.r1-2500), Nougat camera blobs(от официалния 4.0.2), модифицирах Dalvik.VM стойностите(все пак имаме 6GB ram), ново и доста по-добро приложение за камерата(взех го от ром за нексус и го фикснах), 401 screen density по подразбиране, добавих low power mode към модема, добавих поддръжка за aptX bluetooth codec и разни други дребни модификации които не се виждат с просто око Smile Също така е компилиран със Snapdragon llvm 3.8, както се компилират официалните релийзи на CM/LAOS(компилатора е забранен за разпространение и се сваля от официалният сайт на QCOM).

Интресното е, че го качвам за да не ми стой на компютъра и нямам представа кой го сваля и как го намират Big Grin

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#3

(2017-01-25, 23:47:56)siankatabg написа:  Инфо от първа ръка.

Това е рома който компилирам за себе си и в него съм включил модификациите които ползвам попринцип. Лично портнах OMS(substratum) от официалният им github, тъй като никой не го е портнал до сега на чист Lineage (а ако е направено, кода не е споделен никъде). Та има пълна поддръжка на OMS, auto brightness-а от стоковия(oxygen) ром, новият Nougat kernel(LA.UM.5.5.r1-2500), Nougat camera blobs(от официалния 4.0.2), модифицирах Dalvik.VM стойностите(все пак имаме 6GB ram), ново и доста по-добро приложение за камерата(взех го от ром за нексус и го фикснах), 401 screen density по подразбиране, добавих low power mode към модема, добавих поддръжка за aptX bluetooth codec и разни други дребни модификации които не се виждат с просто око Smile Също така е компилиран със Snapdragon llvm 3.8, както се компилират официалните релийзи на CM/LAOS(компилатора е забранен за разпространение и се сваля от официалният сайт на QCOM).

Интресното е, че го качвам за да не ми стой на компютъра и нямам представа кой го сваля и как го намират Big Grin

Много благодаря за отговора . Инсалирах го на един колега, релийза от 23 и днес го питам как е рома той ми вика ами всичко работи. Не е много в час с телефоните . Аз ще си го инсталирам на мен в събота най вероятно че сега нямам време.И ще пиша как се държи ромчето. Хайде момчета сваляйте, и да го обсъдим тук. Аз доста време карам с ромовете на matssa и съм доволен но с удоволствие ще мина на Българското. И съм сигурен че ще е се държи по добре.

OnePlus 3


Цитирай
#4

(2017-01-26, 21:33:56)optoniks написа:  Много благодаря за отговора . Инсалирах го на един колега, релийза от 23 и днес го питам как е рома той ми вика ами всичко работи. Не е много в час с телефоните . Аз ще си го инсталирам на мен в събота най вероятно че сега нямам време.И ще пиша как се държи ромчето. Хайде момчета сваляйте, и да го обсъдим тук. Аз доста време карам с ромовете на matssa и съм доволен но с удоволствие ще мина на Българското. И съм сигурен че ще е се държи по добре.

Препоръчвам да му инсталираш последният от 25, защото имаше проблеми с device tree-то 23 и 24 докато нагодят новият кернел и драйверите за камерата. Това както казах са билдове за лична употреба и за тестване на новите неща които се готвят.

Абсолютно нищо против нямам matssa, но ти препоръчвам да се отдръпнеш от там в момента Big Grin  Момчето/човека е много нахъсан, но направо ме побърка на лични съобщения докато се мъчеше да подкара OMS и не е много в час с нещата(задаваше доста елементарни въпроси). Сега по някакъв начин го направи, но направо не ми се гледа как го е закърпил, пък и доста проблеми май създава(щом се отказа сам).

Както и да е, днес фикснаха доста неща в LAOS и добавиха 3T в нашия device tree, вече е unified. Следващият ми билд ще поддържа и двата телефона Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#5

Поздравления колега за работата, която вършиш и аз много се радвам, когато видя че зад нещо подобно стой българин Smile
Ако можеш дай някакво инфо за РОМ-а и нещата, които съдържа с удоволствие бих сменил текущата ми версия OOS 4.0 с твоята.

Поздрави !
Цитирай
#6

(2017-01-27, 10:22:39)don_gori написа:  Поздравления колега за работата, която вършиш и аз много се радвам, когато видя че зад нещо подобно стой българин Smile
Ако можеш дай някакво инфо за РОМ-а и нещата, които съдържа с удоволствие бих сменил текущата ми версия OOS 4.0 с твоята.

Поздрави !

Във втория пост съм написал горе долу какво съм променил, но ето лист с всички промени спрямо оригиналния код (би трябвало да са всички):


При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#7

Вчера инсталирах новата версия от 28 , всичко върви перфектно. Не  съм забелязал бъгове или нещо друго, само имам чувството че цветовете са малко по бледи а може и така да ми се струва. Батерията се държи много добре, през ноща пада само 2 процента. Оставам с рома засега, мисля че е доста стабилен за всекидневна употреба. А аз съм доста претенциозен по принцип с ромовете. Substratim и той работи нормално, инсталирах две теми всичко е ок звук блутут, всичко е на ниво.Така че не прескачайте от ром на ром ами инсталирайте този. Пробвайте българското какво да правя в 4pda или в xda ako мога да ползвам ром създаден от наш човек българин. Само искам да те питам SIANKATABG защо не го постнеш тук, мисля че в бг има доста oneplus 3 телефони. Така че от мен евала пич за това което правиш. Или другият вариант, xda там определено ще имаш успех , а там  си всеизвестен, та ти си човека дето успя да портнеш камерата , и на всичкото отгоре тя работи супер.

OnePlus 3


Цитирай
#8

@siankatabg, вече е unified доколкото виждам. Браво. За съжаление нямам скоро време начин да го тествам...иначе с удоволствие. Продължавай. И да знаеш, минах в отбора Wink

П.С. Някой с 3Т ако го пробва...да каже всичко нормално ли е!?!
Цитирай
#9

(2017-01-29, 22:45:36)optoniks написа:  Вчера инсталирах новата версия от 28 , всичко върви перфектно. Не  съм забелязал бъгове или нещо друго, само имам чувството че цветовете са малко по бледи а може и така да ми се струва. Батерията се държи много добре, през ноща пада само 2 процента. Оставам с рома засега, мисля че е доста стабилен за всекидневна употре*а. А аз съм доста претенциозен по принцип с ромовете. Substratim и той работи нормално, инсталирах две теми всичко е ок звук блутут, всичко е на ниво.Така че не прескачайте от ром на ром ами инсталирайте този. Пробвайте българското какво да правя в 4pda или в xda ako мога да ползвам ром създаден от наш човек българин. Само искам да те питам SIANKATABG защо не го постнеш тук, мисля че в бг има доста oneplus 3 телефони. Така че от мен евала пич за това което правиш. Или другият вариант, xda там определено ще имаш успех , а там  си всеизвестен, та ти си човека дето успя да портнеш камерата , и на всичкото отгоре тя работи супер.
Както казах колега, не съм го правил с умисъл да правя теми, а за собствено ползване. Складирам ги там да не ми заемат ценно място на ссд-то и имам ftp трансфер та става лесно и бързо.

Иначе се радвам, че ти харесва и благодаря за подкрепата.

Ако има желаещи и ползващи го тук, ще направя тема без проблем и ще правя билдове когато мога с описание и всичко. Но в xda нямам желание, там има достатъчно такива теми вече и не ми се четат десетки малоумни коментари... Достатъчна ми е темата за камерата.
(2017-01-31, 12:56:47)GH0STFACE написа:  @siankatabg, вече е unified доколкото виждам. Браво. За съжаление нямам скоро време начин да го тествам...иначе с удоволствие. Продължавай. И да знаеш, минах в отбора Wink

П.С. Някой с 3Т ако го пробва...да каже всичко нормално ли е!?!
Знам аз, знам Smile Надявам се, че ти е харесал  Tummenupp 
Билда работи на моя, но на 3т нямам представа тестван ли е.

Аз все още не мога да си обясня кой го сваля, когато качих последния за 5 минути го свалиха 8 човека, а беше късно вечерта, почти нощес... Явно и там има много будни търсачи Big Grin

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#10

Ми то като ти имат профила в androidfilehost и всеки вижда какво качваш 😀
За сега съм много доволен от тилфончето.

*Изпратено с моя пищакметален телефон през Tapatalk
Цитирай
#11

(2017-02-01, 20:28:09)GH0STFACE написа:  Ми то като ти имат профила в androidfilehost и всеки вижда какво качваш ?
За сега съм много доволен от тилфончето.

*Изпратено с моя пищакметален телефон през Tapatalk

То пак така де, ама за 5 минути нощес 8 човека, тва са луди хора ако висят там и дебнат Crazy

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#12

Здравейте, при последния ъплоуднат ROM, а именно "lineage-14.1-20170206-oneplus3-Unified-OMS-siankatabg.zip", трябва ли да се флашват GApps?
Цитирай
#13

Ако флашваш на чисто върхи OOS примерно, ще трябва.
Ако флашваш върху предна версия на lineage само с триене на кеш, не трябва да флашваш gapps отново.
Цитирай
#14

Благодаря. А някой има ли идея, защо когато флашвам GApps, неочаквано, малко преди финала на флаша, крашва? Свалих архива през приложението им в PlayStore - Open gapps. Определя какво трябва да се свали за телефона - за последния билд (lineage-14.1-20170206-oneplus3-Unified-OMS-siankatabg.zip), който намерих във filehost профила на siankatabg, показа, че трябва да си сваля пакет за андроид 7.1. Та свалих gapps.zip за 64 битов процесор, андроид 7.1 stock package.
Цитирай
#15

(2017-02-07, 21:17:20)rodi1i написа:  Благодаря. А някой има ли идея, защо когато флашвам GApps, неочаквано, малко преди финала на флаша, крашва? Свалих архива през приложението им в PlayStore - Open gapps. Определя какво трябва да се свали за телефона - за последния билд (lineage-14.1-20170206-oneplus3-Unified-OMS-siankatabg.zip), който намерих във filehost профила на siankatabg, показа, че трябва да си сваля пакет за андроид 7.1. Та свалих gapps.zip за 64 битов процесор, андроид 7.1 stock package.

Сваляш ARM64  и 7.1 и recovery това от тук https://forum.xda-developers.com/oneplus...y-t3402999  и няма да имаш проблеми.Успех

OnePlus 3


Цитирай
#16

Както и да ги свалям тия gapps, нищо не става Smile Форматирам: System, Data, Cache, Dalvik и инсталирам ром-а и после gapps. Започва да си възстановява приложенията и настройките от акаунта и телефонът започва да се рестартира. Къде бъркам?
Цитирай
#17

Доста често тези дни има оплаквания от gapps и крашове на плей магазина и май е проблем с последните версии на opengapps. Аз ползвам pico opengapps от януари месец и нито веднъж нямах проблем (а дори в официалния LAOS се оплакват тъй че не е проблема в рома). Ако желаеш, ще ти ги кача да опиташ с тях.

Ако има желаещи да тестват нов доста тестов билд, кажете и ще го кача. От няколко дни се занимавам с него и вече става за ползване без проблем, но все още го държа само в фтп-то(не се вижда).
Промените спрямо последния от 06.02 са една камара оптимизации на билднатия код( -О2 вместо -Оs(някой може да са срещали justАrchi оптимизациите преди време, е аз съм първия май дет ги подкара на cm14)) + одекснат със спрян дебъгинг и performance art (пак спрян дебъгинг) +EAS(energy aware schedule (render kernel)), но не просто ядрото, а допълнителни платформени неща които са необходими(selinux, perfd, init, schedboost...). EAS все още го следя и дооправям, но чакам отговор от render за малко помощ и потвърждение.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#18

Бих се радвал да ги пробвам тези pico gapps.
Цитирай
#19

До 10 минути ще ги кача заедно с тестовия ром който горещо препоръчвам да тества всеки който има желание. Този телефон по-плавен не е бил никога до сега дори със стоковия ром. Говорих с render broken(всъщност чат през хенгоутс) и каза, че ще прави rebase на кернела, тъй че нещата ще стават само по-добре. Питах го за софтуерната част, но каза, че няма много представа защото се занимава с ядрото. Аз все пак четох доста и мисля, че направих всичко необходимо там и резултата е изненадващ.

Линковете ще постна тук след малко.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#20

(2017-02-08, 19:05:10)rodi1i написа:  Бих се радвал да ги пробвам тези pico gapps.

Ето от тук http://opengapps.org/

(2017-02-08, 20:49:11)siankatabg написа:  До 10 минути ще ги кача заедно с тестовия ром който горещо препоръчвам да тества всеки който има желание. Този телефон по-плавен не е бил никога до сега дори със стоковия ром. Говорих с render broken(всъщност чат през хенгоутс) и каза, че ще прави rebase на кернела, тъй че нещата ще стават само по-добре. Питах го за софтуерната част, но каза, че няма много представа защото се занимава с ядрото. Аз все пак четох доста и мисля, че направих всичко необходимо там и резултата е изненадващ.

Линковете ще постна тук след малко.

Че тя и тази си работи супер. Чакам с нетърпение темата за новата версия.

OnePlus 3


Цитирай
#21

Тема може да направя малко по-късно, че сядам да вечерям сега. До тогава ето линковете:

Gapps за колегата:
https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634744656

И тестовия ром: (ще забележите разликата в големината Big Grin )
https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767135735

П.С.- С анимации на 0.5х го ползвам аз, твърде дълги ми се струват на 1х.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#22

Мерси @siankatabg. Инсталирах същия РОМ, с който опитах и преди (не тестовия) заедно с pico gapps, които сподели тук. Досега не съм успявал да разчитам на телефоните си, щом са с къстъм РОМ-ове. Тук ситуацията е същата. Сутринта отново се рестартира. Ако имаш желание - сподели как точно да го инсталирам. Знам ли, може да бъркам в някоя стъпка. Успех с разработката Smile
Цитирай
#23

Не е лошо да споделиш как точно го инсталираш, възстановяваш ли нещо, програми и такива неща. Явно нещо при теб има което аха... нещата. Аз до сега (да чукна на дърво) на този телефон веднъж не съм имал рестарт без значение какво съм ползвал (а ползвам доста често експериментални неща).

Нещото което съм разбрал за времето в което си играя с телефони е, че възстановяването с титаниум на приложения и възстановяване на /data partition-а могат да те вкарат в голям филм и не съм го правил от години (и не съм имал проблем).

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#24

Телефонът е с OOS 4.0.2 без руут. Руутвам по описания начин в тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=88342 . След това качвам RОМ-а и gapps в паметта на телефона. Влизам в TWRP и давам wipe на dalvik, cache, system, data. След това инсталирам ROM-a, а след него и gapps. Пробвал съм, след руутването, да инсталирам направо ROM-a и после gapps само с wipe на cache и dalvik, но докато gapps се инсталираха, телефонът ненадейно се изключи, а лампичката за известия светеше в светлосиньо.
Цитирай
#25

Не виждам да правиш нещо грешно, което ме води до мисълта, че рекавърито може да е проблема. Аз ползвам това тук:
https://forum.xda-developers.com/devdb/p.../?id=22806
Пробвай го, unified е и аз не съм имал проблеми с него.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)