Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инфо за новия бг ром
#26

(2017-01-31, 12:56:47)GH0STFACE написа:  @siankatabg, вече е unified доколкото виждам. Браво. За съжаление нямам скоро време начин да го тествам...иначе с удоволствие. Продължавай. И да знаеш, минах в отбора Wink

П.С. Някой с 3Т ако го пробва...да каже всичко нормално ли е!?!

Да кажа само, че вчера един ми писа, че е пробвал последния на 3Т и каза, че всичко работи нормално.

Също така да кажа, че на същия ром изкарвам невероятен живот на батерията 6:23 сот и 42% ми остават все още. Тоз EAS ще се окаже голяма работа. Айляк ползване на WiFi, но пак си е рекорд за мен.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
Аксесоари
#27

А някакви настройки правил ли си по телефона, за да издържа толкова много? Между другото коя стъпка е по-правилна - wipe system, data, cache, dalvik и тогава инстал на ром + гаппс или wipe cache, dalvik и инсталл ром + гаппс? Мерси Smile
Цитирай
#28

Ако някой тръгне да инсталира последната версия от 11 , първо инсталирайте FIRMWARE+MODEM от 4.0.3 иначе дава грешка 7 .

OnePlus 3


Цитирай
#29

Ще пуснете ли направо една тема за новия ром? Или пък тук като ще поствате версии, да описвате подробно как се инсталират? Пробвах lineage-14.1-20170208-oneplus3-Unified-OMS-siankatabg_OPTI_EAS.zip и също дава ERROR 7. Еми колкото и да е хубав тоя ром, няма да си отдам целия ден да се занимавам, щото не е описано как да се инсталира. Не всеки е наясно как точно се оправят проблемите. Успех.
Цитирай
#30

Нали това си е нова тема. Не си посочил на какъв телефон се опитваш да инсталираш въпросния ром: на чистата 3-ка или 3Т. Друго нещо за което се сещам ако си минал през стоковия ром, най-вероятно файловата ти система е f2fs, някъде бях чел че тия сборки/деривати, тестови ромове или както искаш ги наречи, на този етап не се справят с f2fs, а трябва да се ползва класиката: ext4. За да провериш партишъна ти (data(userdata)), в каква файлова система е ползвай diskinfo(от маркета). Каква е причината да искаш да инсталираш друг ром различен от стоковия? Моя телефон след като дойде минах през всички ромове в хда, 4пда .... и все нещо не бачкаше като хората, та накрая се спрях на оригинала .... да лагва тук там лаунчера ама поне бачка стабилно, камерата си бачка безгрижно и не увисва точно когато ти трябва ....

OnePlus 3T
Цитирай
#31

Човека дето прави този ром siankatabg , каза че ако има интерес към рома ще направи отделна тема.Така като гледам а аз влизам всеки ден и следя темата, май няма много ползватели от българска страна.Така че спокойно , ако някой има интерес да си инсталира рома може малко да почете.Рома се инсталира като всеки друг ром, ако идваш от стоков се чисти всичко, имам впредвид :
 
1.  dalvik, cache, system, data

2.Инсталиране на рома линк  https://www.androidfilehost.com/?w=profi...0424961267

3.Gapps евентуално ако искаш гугълски програми , сваля се ARM64  7.1 : http://opengapps.org/   аз ползвам piko

4.Super sU ако искаш рут:  https://download.chainfire.eu/1021/Super...223742.zip

И това е после ако само префлашваш нова версия, чистиш само кешовете.

(2017-02-12, 11:43:30)rodi1i написа:  Ще пуснете ли направо една тема за новия ром? Или пък тук като ще поствате версии, да описвате подробно как се инсталират? Пробвах lineage-14.1-20170208-oneplus3-Unified-OMS-siankatabg_OPTI_EAS.zip и също дава ERROR 7. Еми колкото и да е хубав тоя ром, няма да си отдам целия ден да се занимавам, щото не е описано как да се инсталира. Не всеки е наясно как точно се оправят проблемите. Успех.

Един отговор над теб съм писал не четеш пич. Ето ти и линк  https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298930071

Днес инсталирах версията от 11 на едно One 3t всичко мина като по масло работи всичко , човека е във възторг , направило му впечатление че е много по бърз , и се кефеше на българския език. Колега ми е така че ще има отзиви.Аз съм със същата версия на onepls3 и също много доволен.Версията е много стабилна камери блутут, интернет всичко е на ниво.Инсталирал съм порта V5 на камерата и галерията освен тази в рома работи супер.Само да добавя че съм на f2fs, и не съм го променял от първата версия.

OnePlus 3


Цитирай
#32

Инсталацията че си минава гладко то е ясно обаче все още има проблеми, както бг-рома така и "оригиналния" lineage със сензора за пръстов отпечатък-не винаги сработва, много по-бавен, сравнен с 4,03. Имам активирана опция с двукратно почукване върху сензора- гаси дисплея- е не винаги сработва, явно реагира на докосване-извибрира телефона но до там. Камерката си забива доволно при неволно по-бързо превключване предна/задна. Това са на този етап причиниъе поради които се върнах обратно на стоковия-със всичките му лагове .... в интерес на истината предпочитам стабилност и лек лаг тук там от колкото плавна работа и не толкова надежност. siankatabg успех с начинанието, с интерес ще следя развитието на рома и при оправяне на посочените по-горе проблеми съм там ...

OnePlus 3T
Цитирай
#33

(2017-02-18, 11:19:55)didipov написа:  Инсталацията че си минава гладко то е ясно обаче все още има проблеми, както бг-рома така и "оригиналния" lineage със сензора за пръстов отпечатък-не винаги сработва, много по-бавен, сравнен с 4,03. Имам активирана опция с двукратно почукване върху сензора- гаси дисплея- е не винаги сработва, явно реагира на докосване-извибрира телефона но до там. Камерката си забива доволно при неволно по-бързо превключване предна/задна. Това са на този етап причиниъе поради които се върнах обратно на стоковия-със всичките му лагове .... в интерес на истината предпочитам стабилност и лек лаг тук там от колкото плавна работа и не толкова надежност. siankatabg успех с начинанието, с интерес ще следя развитието на рома и при оправяне на посочените по-горе проблеми съм там ...
Здравей. Незнам дали си забелязъл, но двойното почукване по сензора бъгва дори стоковия ром и прави хоум бутона бавен. Разбира се там винаги сработва, но се отучих от този навик, защото причинява забавяне от около секунда когато искаш просто да се върнеш на хоум скрийна. Предполагам, че при всяко ползване изчаква да види дали ще последва второ докосване и за това е така, но аз лично минах на задържане(и деактивирано двойно почукване). Колкото до камера, ще видя дали го има проблема при мен, тъй като предната камера ми служи повече за украса на телефона и я ползвам единствено за разговори.

Както и да е, този ром няма да има ъпдейт повече, тъй като в момента портвам ром който го няма за OP3, а именно hаlоgenOS. Малко по късно ще пусна тема за който иска да го пробва, но той е повече за хора на които им е писнало да префлашват и просто искат всичко да работи. За сметка на стабилността пък няма много екстри и дори няма функции на бутоните (знам и на мен ми липсва, но ще го преживея докато го направят). Базиран е на CAF и за сега всичко лети при мен.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#34

Здравей, двойното почукване го ползвам само за да "приспя" телефона и не съм забелязал забавяне- то няма и как след като вече е с изкл дисплей - навици, от CM12.1, какво да се прави Smile. На този етап така и не успях да намеря свестен лаунчер, който да не лагва чак толкова много на нашия телефон и с възможност за бекъп.
Ще се окаже че hаlоgenOS е точно като за мен.... надявам се да е unified за 3/3Т

OnePlus 3T
Цитирай
#35

(2017-02-18, 12:35:06)didipov написа:  Здравей, двойното почукване го ползвам само за да "приспя" телефона и не съм забелязал забавяне- то няма и как след като вече е с изкл дисплей - навици, от CM12.1, какво да се прави Smile.  На този етап така и не успях да намеря свестен лаунчер, който да не лагва чак толкова много на нашия телефон и  с възможност за бекъп.
Ще се окаже че hаlоgenOS е точно като за мен.... надявам се да е unified за 3/3Т

Пробвай nova launcher.

OnePlus 3


Цитирай
#36

Забавянето се случва докато ползваш телефона, за пример цъкни на лаунчера да ти покаже приложенията и натисни хоум бутона да се върнеш към началния екран, след това пробвай същото, но натисни копчето за връщане или премахни двойното почукване, ще видиш, че има осезаема разлика в скоростта(и това е при абсолютно всеки ром който съм пробвал до сега).

Колкото до рома, на теория е unified, но трябва да се пробва. Абсолютно всичко нужно е там и даже е един от най up to date ромовете(като изключим lineage, защото всичко се взима от там).

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)