Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Note 4 , възможно ли е да го спася ?
#1

Здравейте . 

Една позната ми остави един Note 4 , който при включване на 5тата секунда замръзваше и нищо не можеше да се натисне повече , на практика неизползваем . Не съм голям специалист , но г/д се оправям с технологийте , та... Опитах се като влезна в Recovery mode , обаче през цялото време ми излизаха съобщения от рода "E: can't mount /cache" и тем подобни , общо взето на целия екран . В менюто на Recovery Mode като се опитах да дам Wipe data/factory reset ми излизаха същите грешки , затова логично предполагам реших , че трябва да сложа нов Firmware през Download Mode . Изтеглих 3 различни , които са все официални за 910F , но с нито един не успях . В Odin получавам всевъзможни грешки и не мога да завърша процеса . Бях в какви ли не форуми , където са се получавали такива грешки и поправя една , след това излезне друга и така един безкраен процес . На 2-3 пъти точно преди края на Flash-ването ми излизаше грешка , която е най-често срещаната , а именно след като зарежда system.img ми излиза FAIL! Сложил съм съответните драйвъри на Samsung за Note 4 , имама Odin 3.12 и 1.85 . Интересното е , че при работата с двата грешките се получават по различно време и понякога не са еднакви . 

Та моето логично заключение е , че може би има някакъв хардуерен проблем с emmc може би или с нещо друго . 
Все пак ще се радвам , ако някой успее да помогне да не изхвърлям телефона на момичето на боклука Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

root-ван ли е телефона някога си ,предполагам че е root-ван някога си и ме води на мисълта че може да е по долу описаният проблем !?Ако не е не се занимавай с по долу написаното..
Ако е root-ван преди и в момента не е root-ванщ root-ни го на ново щсложи му Recovery пробвай да mount-неш партишани и там каквото може и чак след това го флашни със стоков ром.
Имам телефон Galaxy SII и той ги правеше същите номера след root ,това ме води на мисълта че може да е същият проблем и със твоя телефон.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

И аз съм за рикавъри. Но първо му напълни батерията

Samsung Galaxy Note4 Android 6.0.1
Note 7 port
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)