Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Tab 3 7" Essential проблем с паметта
#1

Здравейте. Преди 2 дена си купих таблет Lenovo Tab 3 7" Essential,реших да си сложа малко игри,и тук идва проблемът - кешът на игрите трябва да се сложи в папка sdcard/Android/obb за да тръгнат,но понеже от Lenovo(или от Android) са решили да кръстят паметта на самия таблет sdcard,и така картата памет става или sdcard1,или sdcard2.Налага се да сложа кеша на игрите в паметта телефона,и ми стига само за едната а са цели 4.Ако го сложа в картата памет,или иначе казано sdcar1/Android/obb,игрите не тръгват.Да не говорим че от Android напълно са забравили да сложат какъвто и да е файлов мениджър не само на моя но и на други модели таблети.
Моля дайте решение,пробвах да преименувам картата памет през ES File Manager но не ми позволява.
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва ти ROOT и ADB за да промениш партишъните да тегли в sdcard

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Мога да тегля в sdcard,не е там проблема. Проблема е че паметта на таблета се казва sdcard,а ми трябва картата памет да се казва така,а тя се казва sdcard1. Мога да подкарам игрите дори ако сложа кеша им в паметта на таблета,но просто нямам свободно място там. Затова искам да ги сложа в картата памет,но тъй като изрично пише че трябва да се казва sdcard/Android/obb,а тя се казва sdcard1,игрите не тръгват защото кеша им е на sdcard1 вместо на sdcard. Четох за някаква програма RemountSD 1.3 която обединявала картата памет с паметта на таблета в едно,но програмата ми крашва щом я стартирам.
Цитирай
#4

Точно, пак ти трябва руут и adb за да зададеш като подразбиране да тегли в sdcard1

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

За пореден път казвам,проблема не е в това къде се тегли,а в това как се казва sd картата. Тегля игрите на компютър и оттам ги прехвърлям в таблета,затова мога да си избирам къде да ги сложа
Цитирай
#6

Колега за тези операции ще ти трябва руут.Не варвам да успееш да ги преименуваш паметите.Като гледам андройда ти е 5,такива са наименованията на паметите при андройд 5.Предполагам хората които са написали инструкцията знаят,че има забрана за писане на картата памет и затова са дали подробна инструкция.Аз не виждам проблем игрите да теглят от картат памет ако няма забрана за четене и писане.Единственото което аз се сещам е да пробваш със руут и SDFix.Програмата по принцип е за киткат но веднъж я пробвах на един стоков андройд 5 и свърши работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)