Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] Как да върнем до Android 6.0?
#1
Exclamation 

Здравейте, драги колеги, ползватели на Huawei P9 Lite.

Понеже и аз съм един от тестърите на новия андроид, но след като го инсталирах, както бях писал в една от темите не ми работеха доста неща(камерата например), реших да търся начин, как да върна до 6.0. След като вчера цял ден се занимавах с телефона, накрая успях!

Понеже знам какво е и през какво минах, докато намеря правилните стъпки, ще напиша кратък(надявам се) урок, как да се върнете на Android 6.0, ако сте ъпдейтнали до бетата и не ви харесва, как се държи вашето устройство.


1. Отключване на буутлоудъра на устройството.
За да правите, каквото и да било(качване на рекавъри, руут и т.н. се изисква устройството, да е с отключен BootLoader).

Как става това?

I.  Отиваме в Настройки(Settings) -> Всичко за телефона ( About Phone) -> Щраквате 5 пъти върху полето номер на версията, докато ви изкара вече сте разработчик(You are now Developer!).

II. Връщате се в меню Настройки и влизате в меню, Опции на програмиста(Developer Settings) -> Намирате настройката за Остраняване на USB Грешки и я включвате. ->След това намирате (пак в Developer Settings) опцията Фабрично откл. : Актив.  (Enable OEM Unlock) и я включвате. 

III. Инсталирате HiSuite, тази програма инсталира всички нужни драйвъри.

IV. Изключвате устройството, след което задържате едновременно бутона за намаляне на звука + power бутона и свързвате телефона с компютъра, докато сте задържали бутоните. Трябва да видите на екрана на устройството ето този скрийн:

[Изображение: huawei-l21-p9-lite.jpg]

V.
За да отключите буутлоудъра, трябва да имате код, който се взема от тук. Трябва да имате регистрация(Huawei ID).
Попълвате следните полета. 


[Изображение: b202dfbc21d061e5.png]


В първото поле избирате Since EMUI 5.0, долу попълвате полетата(обяснено е напълно ясно, от къде можете да вземете нужните данни за да попълните полетата( като сте попълнили всичко, ще ви даде кода за откл. копирайте го на сигурно място!)



VI.Изтегляте SRKTool, чрез този  линк. Разархивирате и стартирате файла,  SRKToolHuawei-Lod-Chong-V2.0-20161002.exe
 Натискате Enter(примерно), когато ви излезе press any key to continue..
След това инструмента ще ви подкани да изберете някоя от следните опции:
Нужна ни е  опция 1. Пишем 1 и натискаме Enter. -> Ще ви попита сигурни ли сте, че искате да откл. буутлоудъра пишем Y и натискаме Enter. -> Следващата стъпка е да ви попита имате ли unlock код, след като вече сте го взели от сайта на Huawei, натискате Y. -> Следващата стъпка е да пейстнете unlock кода и да натиснете Enter, телефона ще се рестартира в Bootloader режим и ще ви пита дали сте сигурно избирате yes, и следвате стъпките.

С това вече телефона ви е с отключен буутлоудър.
 
2.Качване на Recovery.

I. Изтегляте ADB Tools , инсталирате в папка по подразбиране C:\adb.
Вкараваме отново устройството в FastBoot режим, това става като изключим телефона и задържим Power Button-a + бутона за намаляне на звука и вкарваме USB кабела в устройството, за да установи връзка с компютъра.
Изтегляме файла нужен за флашване на рекавърито през FastBoot от тук. разархивираме и преместваме recovery.img в C:\Adb.
Отваряме CMD(Command Prompt) -> пишем cd C:\adb -> изпълняваме командата fastboot flash recovery recovery.img, след няколко секунди в CMD прозореца ,трябва да излезе съобщение, че рекавърито е флашнато успешно.
Изключваме устройството и задържаме Power Button-a + бутона за усилване на звука, трябва да видите екрана на Revolution Recovery. Свързвате отново телефона с USB(или вадите картата с памет и копвате в главната директория на SD картата) този файл  . Слагате картата с памет(ако сте прехвърлили файла по този начин), и от рекавърито избирате Install и навигирате до главната директория на SD картата, избирате файла, който качихме преди малко и давате Flash Zip. Изчаквате устройството да инсталира Zip файла.

3.Флашване на Android 6.0
Изтегляте фирмуера от тук, версията на билд е 151, после можете да ъпгрейднете без проблем!
След като е изтеглен го разархивирате и качвате update.app в картата с памет в папка dload(ако нямате такава папка създайте я!)
Рестартирайте устройството в режим Force Update, това става като задържите едновременно бутоните за усилване, намаляне на звука + power бутона(без устройството да е вкл в USB) . Ще ви излезе нормалния екран при ъпдейт през dload. Изчаквате фирмуера да се флашне. След това устройството, ще се рестартира, но не изчаквайте да се пусне, а задръжте едновременно Power бутона + бутона за усилване на звука, докато устройството влезе в Recovery режим, изберете Wipe Datа, избирате Yes и изчаквате устройството да завърши операцията по Hard Reset. След това избирате Wipe Cache, изчаквате да изтрие кеша, и рестартирате, изчаквате устройството да зареди и пристъпвате, към нормалната настройка. Smile

Ако имате въпроси не се колебайте да коментирате в темата.












 

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
[-] 1 потребител изказва благодарност на sisozhekov за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,
 
Колегата много хубаво е описал процеса, но е забравил да спомене нещо МНОГО важно!
След отключване на bootloader гаранцията на устройството отпада, а дори за се заключи отново в статуса вече си пише "relocked", което пак е в нарушение на гаранционните условия! Казвам ви го от опит, защото си отключих и руутнах Huawei P6 апарата и след време ми се появи жълто петно на екрана и уж отново заключен и със стоков ром и рекавъри ми отказаха гаранцията, защото е relocknat....
Така че ви съветвам да си изчакате официалния ром и да потърпите бъговете на бетата, а и аз съм един от beta прецаканите тестери като вас! Big Grin

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
#3

Говорих с тези от хуавей и обещаха до седмица да пуснат на техния сайт rollback който може да се сложи на карта памет и да се инсталира директно от телефона. Този rollback подготвя системата за връщане към андроид 6 след което по същия начин може да се качи на картата памет последната версия В160 и да се инсталира пак от телефона, при Р9 има такава възможност. Така че който иска нека да им пише или да се обади да го пускат този rollback за да се съберем повече хора които искат това да се случи по скоро. Аз също се прецаках с тази доста проблемна бета версия но никой не ми е виновен просто ме е яд че тези от хуавей заедно с пускането на бетата не осигуриха тази възможност която описах за връщане към андроид 6 и още се ослушват, а и така също на някой колеги тук които ме изкараха че не мога да си настроя телефона и проблеми нямало. Така че пишете им обаждайте се които сте прецакани аз го правих няколко пъти.
Цитирай
#4

(2017-02-03, 17:21:52)peppyto написа:  Здравейте,
 
Колегата много хубаво е описал процеса, но е забравил да спомене нещо МНОГО важно!
След отключване на bootloader гаранцията на устройството отпада, а дори за се заключи отново в статуса вече си пише "relocked", което пак е в нарушение на гаранционните условия! Казвам ви го от опит, защото си отключих и руутнах Huawei P6 апарата и след време ми се появи жълто петно на екрана и уж отново заключен и със стоков ром и рекавъри ми отказаха гаранцията, защото е relocknat....
Така че ви съветвам да си изчакате официалния ром и да потърпите бъговете на бетата, а и аз съм един от beta прецаканите тестери като вас! Big Grin

   

Колега, моля не говори глупости, ето ти снимка на устройството ми ако малко се поразровиш и потърсиш ще разбереш, че на снимката както виждаш пише Phone Unlocked(В ЧЕРВЕНО), което означава, че буутлоудъра е заключен също така покажи ми къде тук пише, че е Relocked? Хората са го измислили, ама няма кой да чете! Мислиш ли, че ще се хвана да правя урок, ако не съм в сигурен в това?

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#5

Аз също го отклучих и после го заключих и си пише locked а не relocked .Така че следи че е отклучван няма

Samsung S23+
Цитирай
#6

(2017-02-03, 22:33:33)sisozhekov написа:  Колега, не говоря глупости, а дадох съвет и примерза Huawei P6! Не ти го пожелавам, но ако ти се прецака USB порта или откаже да включи пак си изгорял с гаранцията! Така че все пак ще изакам или официална 7-ца или rollback, а ти си отключвай, руутвай и флашвай каквто си искашм


Колега, моля не говори глупости, ето ти снимка на устройството ми ако малко се поразровиш и потърсиш ще разбереш, че на снимката както виждаш пише Phone Unlocked(В ЧЕРВЕНО), което означава, че буутлоудъра е заключен също така покажи ми къде тук пише, че е Relocked? Хората са го измислили, ама няма кой да чете! Мислиш ли, че ще се хвана да правя урок, ако не съм в сигурен в това?

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
#7

Някой успял ли е да инсталира успешно стоковия ром защото на мен ми дава install failed

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#8

Ако говориш за В160 аз се върнах на него от бета нуга като за целта изтеглих от официалния сайт на хуавей версията плюс rollback че без него не става. Сложих на картата памет първо rollback и го инсталирах при изключен телефон чрез задържане бутона за изключване и този за усилване на звука, след това изтрих rollback от картата качих официалната версия и пак по същия начин с изключен телефон лесно и бързо става.
Цитирай
#9

Честито важна тема Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

Това го пробвах вчера и не ми дава изписва ми install failed.Има ли значение кой клас е картата ?

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#11

Мойта е кодак клас 10 64гб
Цитирай
#12

Аз пробвах със клас 4 на сандиск дали има нещо общо с проблема ?

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#13

(2017-02-12, 16:39:20)BAHKOONE написа:  Аз пробвах със клас 4 на сандиск дали има нещо общо с проблема ?

Картата няма значение. Виж да не си пропуснал някоя стъпка, като искаш пробвай и с файловете от на Huawei сайта. Ще ги добавя в поста ми.

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#14

Имам въпрос.Като съм инсталирал TWRP и съм го ROOT-нал ,след това ако заключа bootloadera ,ще си остане ли всичко.Да не оплескам нещо?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

HUWAEI P9 Lite
Цитирай
#15

(2017-02-13, 18:17:26)fik000 написа:  Имам въпрос.Като съм инсталирал TWRP и съм го ROOT-нал ,след това ако заключа bootloadera ,ще си остане ли всичко.Да не оплескам нещо?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Не би трябвало да има проблем. Реално, отключването на bootloader-а е за да може да се инсталира TWRP.
Все пак, нека и друг се изкаже!

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#16

След флашване на оригиналния софтуер се заключва боотлоадера и качва оригиналното рековери при мен така се получи.

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#17

Сайта не работи колеги излизат ми съвсем различни неща
Цитирай
#18

Аз за това си оставих firmware на една sd карта която не използвам за всеки случай.

HTC DESIRE Z>HTC EVO 3D>NEXUS 7 4.4.4 (ROOTED)>LG OPTIMUS G BLACK ([ROM] | ARTMOD v7 | 4.4.2 | E97520A |)>NOKIA 1020(WINDOWS PHONE 8.1 JAILBREAKED)>LG G 3 16GB GOLD 5.0 (ROOTED)(LOST)>LENOVO VIBE Z2 PRO CM14>Huawei P9 lite>Galaxy A3 2017>iPhone 5>iPhone 5s>iPhone 6s>iPhone 6s plus>Huawei P20>Lenovo Z6Pro
Цитирай
#19

Стигам до точка 2 и проблема е налице.
C:\adb\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery wtrp.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'recovery' (27434 KB)...
OKAY [  0.875s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.688s]
finished. total time: 1.594s

C:\adb\Minimal ADB and Fastboot>


това е резултатът от командата,но ми стартира рекавърито. Стартира старото на което пише GEtting packed info faild.
Къде бъркам? Вмомента нямам никакво рекавъри

(2017-05-21, 14:34:52)anatoli128 написа:  Стигам до точка 2 и проблема е налице.
C:\adb\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery wtrp.img
target reported max download size of 471859200 bytes
sending 'recovery' (27434 KB)...
OKAY [  0.875s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.688s]
finished. total time: 1.594s

C:\adb\Minimal ADB and Fastboot>


това е резултатът от командата,но ми стартира рекавърито. Стартира старото на което пише GEtting packed info faild.
Къде бъркам? Вмомента нямам никакво рекавъри
Проблема ссе реши като трябваше да се променят имената на файловете в recovery/p9lite/ 
като се използва SRKToolHuawei-Lod-Chong-V2.0-20161002

HUAWEI P9 LITE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)