Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен шум при поклащане на телефона
#1

Здравейте, съфорумци.
Имам странен шум при поклащане на телефона. По принцип, съм имал и други телефони с подобен шум и знам, че това е звукът от лещата на камерата... Обаче като я стартирам, звукът не изчезва, нормално ли е това? Досега не бях обръщал внимание. А, в нета попаднах на тема, където един колега казва, че е писал на Гугъл и те са отговорили, че скърцането, щракането идва от едно лостче което се намира в слота за сим картата. Ето и линк към оригиналния пост:

https://www.ifixit.com/Answers/View/2708...side+phone

Вие имате ли такъв шум, когато се опитате да поклатите телефона, без значение в коя посока??
Цитирай
Аксесоари
#2

Не мисля, че ще е нещо от SIM слота, но или е то, или са копчетата. Имал съм този шум на стария ми телефон, чувам го и на почти всички останали. Най-силно се чува, когато ухото ми е около копчетата(power/volume).

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай
#3

Мне, определено не са копчетата...
Цитирай
#4

на моя май не чувам нищо като го клатя. има го само това дето скърца, ако се стисне долния край, но мен не ме дразни.
Цитирай
#5

Бях попадал някъде на това и хората навъртаха тънък слой тиксо на вътрешната пластинка на слота за сим картата. Лично не бих го пробвал, че да не заседне нещо, после трябва да се отваря телефона.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#6

Мен също не ме дразни, но се чудя да не би да е дефект. По принцип на Lenovo P70 и Lumia 535 съм имал същите шумове, но си работеха перфектно...
Но мисля, че вече разбирам, че шумът идва от това, за което писах по-горе, пинчето, което се намира в сим слота или от лещата на камерата... Търсих и се оказа, че доста смартфони са така.
Цитирай
#7

като работи всичко, да не те бърка. това са ефектите на бюджетните смартфони, но какво да се прави. Smile
Цитирай
#8

Потвърдено, шумът идва от металното пинче, което се натиска с оригиналния кламер, за да се отвори SIM слотът. Това го разбрах след като вкарах кламера в малкото отворче на SIM слота за да притисне въпросното пинче и отново разклатих телефона, като с другата ръка придържах кламера и въпросният шум вече го нямаше.
Това го правят повечето Nexus-и и е нормално. При някой обаче шумът е много по-малък, а при други по-голям. Зависи от сглобката явно...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)