Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона падна в снега.
#1

Здравейте , телефона падна в една пряспа 20 минути си работеше добре.Обче сега  екрана зямръзна на часовника на кейса който е с прозорче и нито рестарт нито ресет оправят. Всеки път се стартира на чосовника, а той си е верен и си работи.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-01-27, 16:18:18)Mpower94 написа:  Здравейте , телефона падна в една пряспа 20 минути си работеше добре.Обче сега  екрана зямръзна на часовника на кейса който е с прозорче и нито рестарт нито ресет оправят. Всеки път се стартира на чосовника, а той си е верен и си работи.
Махни кейса и го стопли малко.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#3

Кейса го махнах обаче си стои се така. Батерята се изтощи и не съм го пускал повече.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#4

Поправи си заглавието "Снега" не "Снига" Wink
-Пробвай да го сложиш в ориз.

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай
#5

И ще дойдат китайците да изядат ориза и ще оправят телефона. 
Намери си силика гел.  Ако не е стоял дълго в в снега не би трябвало да му стане нищо. 
Пробвай с хард ресет.
Цитирай
#6

Не е стоял много във снега, работи стартира се нормално.Пробвах хардресет все си е същото ,стартира се и си излиза малкото прозорче със часовника.Дори прави скрийншоти. Замръзнал екран само часовника си работи и датата си стои вярна. Този гел трябва да изтегли влагата?

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#7

Да,трябва да я изтегли. Колкото по-бързо направиш гимнастиката,толкова по-голям е шанса да оцелее. И моя съвет е да не го включваш повече докато не преседи в усушителя.

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...
Цитирай
#8

Сложих го вече да престои до утре.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#9

Малко глупаво предположение, но огледа ли сензора дали не се е залепила някаква прашинка, или да е останало петно от снега?
Цитирай
#10

Не, чист е аз си мисля ,че нещо по софтуера е забило.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#11

Стоя два дни, пак същото положение. Качих на сд карта сток ром, флашнах всичко точно и пак когато стартира излиза само прозорчето на кейса с часовника и датата които са верни и до сега... Само часовника се променя в зависимост ако стартирам в сейф моуд часа не е верен. Дали сензора не е забил нещо, изобщо има ли сензор за това и на какъв принцип работи тоя кейс.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#12

Колега изключи от настройки опцията за калъфа!

Huawei P30 PRO
Цитирай
#13

А как да стигна до тия настройки като телефона стартира в забило положение. След хард ресет тая опция вече не е избрана така ,че проблема може да си се окаже директно дефект в нещо, а дори може и да е някаква случайност снега и проблема. Та Първо ще отида до официален сервиз на хуауей да питам дали ще може да го изчистят първо а после да го пускат като хардуерен дефект или да заминава за шкафа с чакащите ремонт като поевтинеят.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#14

Нямаш ли още от тази готината 3 месечна замяна на телефон? Ако имаш и не е минал срока, направо им го носи.

Изпратено от Huawei P9

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#15

Мина срока. Иначе да го бях занесъл ...

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#16

Датчика за калъф не е ли магнитен. Ако си поиграеш с едно магнитче....
Цитирай
#17

(2017-02-01, 19:08:09)MUFC написа:  Датчика за калъф не е ли магнитен. Ако си поиграеш с едно магнитче....
Да и аз това мислех да предложа, защото калъфа е на магнит.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#18

Добре де, след wipe след flash още да стои така, и то с вярна дата дали е до магнита? Но ще пробвам.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#19

Има ли развитие по случая?
Цитирай
#20

Оставих го в мтел, след 15 дена телефона беше обратно в магазина. Следи от намокряне и корозия, Дефектирало дъно, дефектирал сензор, повреден куплунг за зареждане, повредена антена, отказано гаранционно обслужване. Платен ремонт 74.00 лв със ддс. Вчера го върнах за платен ремонт, да видим какво ще стане.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#21

Ако това, което са констатирали е вярно, значи не е бил само секунда в снега. Или е паднал в бая локва. 
Обаче пък съм учуден от сравнително ниската цена за ремонт. 
Или историята не е такава или нещо от сервиза шикалкавят. За тия повреди 74 лв... Huh
Цитирай
#22

Ще разбера като го оправят. В мтел ми обясниха причините и ми каза какво струва. Плаща се след като го оправят така ,че там ще пише какво  е сменено.

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай
#23

Телефона дойде и ето какво е било сменяно по него:
Headset proximity board EVA- TL00, HL1UEVAP,terminal dedicated, 6*9 - 3.40 лв.
Handset Ant Board ,EVA-L09,terminal dedicated, 6*2- 10.39 лв.
Manufactured board, EVA-TL00,HL1UEVAF,EVA-TL00 hEADSET main FPC, terminal Dedicated 1*1 - 6,48 лв.
Handset ANT FPC,EVA-TL00,HL1UEAVAT, Terminal Dedicated 2*1 - 1.35 лв.
Manufactured Board,EVA-TL00,HL1UEVAE,EVA-TL00 Handset headphoneFPC,terminal Dedicated, 1*1 - 0.85лв.
За труд са зели 37.50лв.
Прати ли са и старите части,  Rock

Samsung Omnia 7 windowsPhone 7.5
Samsung Galaxy SII CM10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)