Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 2 & Pixel 2 XL представени на 4.10.17

Някой чу ли нещо за LED индикатора?
Аксесоари

Вие гледахте ли презентацията? Аз със глас съм се смял. Такова копирване от Google никога не съм очаквал. Чак ми паднаха в очите като компания.
MacBook - PixelBook
Apple Pen $99 - Pixel Pen $99
Ами спийкърите?
За телефоните нямам думи да се изкажа колко са загубени. (това си е мое мнение)... Пиксел 2 XL няма такава смешна предна страна.
Какво става с Google?

Единствено камерите дето са добри. Докато не видим ревюта...

Samsung Galaxy S10+ Green

Много ми хареса големия пиксел. Явно аз съм крив...но и гръб и предница много ми допадат. Гърба ми напомня на първата любов (SE T610i - piano black).

Да, телефона е достъпен в 6-7 страни, а скоро след наличностите и в Италия и Испания. Хубавото е, че Google магазина в Германия и Англия се отваря от България (не е като навремето да си блокиран извън тези страни). Така че спокойно може да се поръча с Гъбко, Габиели и подобни. За гаранцията стана ясно, че няма да има проблеми.

Въпреки това, аз нямам възможност да си го закупя. Ако имах парите, бих.

П.С. И pixel buds страшно ми харесаха, особено със симултантния превод. Обаче паритеееее.....

Pixel Buds are great. Само не разбрах от презентацията, дали трябва да са нагласени на избрания език за да се преведе?
Супер удобна ще е ако се въведат повече езици. Така напримен жена ми (от Колумбия) ще може свободно да разговаря с баба ми (българка) без да се налага АЗ са превеждам Smile Кога влизат в продажба тези buds?

Samsung Galaxy S10+ Green

Само информативно. Цени в лева на Pixel XL 2 64GB по днешен курс продава на УниКредит (с нея работя):

US: 1542.53 лева (след добавяне на 8% местен данък - давам го средно, защото зависи от щата)
UK: 1782.57 лева
DE: 1836.52 лева

Явно за България най-евтино ще е от Англия + 2 лв доставка с Габиели до БГ, примерно.

Един колега беше писал "Евтино няма вече"... туй $250 за Нексус в историята...

Samsung Galaxy S10+ Green

Пълния тест на Pixel 2 -  цък

 

Пикселите имат обявена официална поддръжка за ОС и пачове по сигурността за 3 години вместо за 2.

Незнам дали решението да използват P-OLED екрани е продиктувано от невъзможност за снабдяване с достатъчно количество AMOLED панели или от някаква взаимоизгода с LG Electronics, но историята с неравномерната подсветка с LG G5 и V30 изглежда се повтаря отново. Екранът на V30 вече бе хванат "да блести в мрака" (пример)
Ето, че и Pixel 2 се очертава да има един огромен проблем. Едно потвърждение в този кратък преглед на Android Police https://youtu.be/Id7T3M5BmEA?t=232

Always looking forward

Ами то става ясно вече че за поредна година Самсунг и Apple пак ще ядът най-големите парчета баница. Най-солидните, красиви и способно устройства са на пазара и всяка година доказват че са лидерите в бранша.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

Предвид факта, че само тези двете компании (Епъл и Самсунг) пускат наистина завършени телефони, не мога да се учудя че ще си хапнат повечко от баницата. Като човек, който до преди седмица буквално беше на пазара за нов телефон спокойно мога да заява, че освен S/Note 8, айфоните и OnePlus абсолютно нищо друго не си заслужава. Huawei, LG, Sony дума просто не може да става и то излиза, че от много избор реално нямаш почти никакъв избор, ако знаеш какво искаш.

Добре, че поне Епъл и Самсунг са си конкуренция, че ако не бяха те щяхме да затънем в егаси стагнацията.

Иииии се започна... старата песен на нов глас. Телефоните са изчерпани и в Европа чакането за големия може да отнеме от 5 до 6 седмици.
https://www.gsmarena.com/get_ready_to_wa...-27572.php

Trust nobody who smiles before 10am...

Какво пък им липсва на Xiaomi-тата Htc u11 също е идеален избор

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO

(2017-10-05, 12:01:50)smiley написа:  Предвид факта, че само тези двете компании (Епъл и Самсунг) пускат наистина завършени телефони, не мога да се учудя че ще си хапнат повечко от баницата. Като човек, който до преди седмица буквално беше на пазара за нов телефон спокойно мога да заява, че освен S/Note 8, айфоните и OnePlus абсолютно нищо друго не си заслужава. Huawei, LG, Sony дума просто не може да става и то излиза, че от много избор реално нямаш почти никакъв избор, ако знаеш какво искаш.

Добре, че поне Епъл и Самсунг са си конкуренция, че ако не бяха те щяхме да затънем в егаси стагнацията.

Иииии се започна... старата песен на нов глас. Телефоните са изчерпани и в Европа чакането за големия може да отнеме от 5 до 6 седмици.
https://www.gsmarena.com/get_ready_to_wa...-27572.php
Как си лягаш вечер спокойно,след като знаеш,че телефона ти има лопатарски рамки и LCD дисплей?Колкото до това дали Huawei,LG и Sony си струват,нека оставим хората да преценяват за себе си.Щото и аз мисля,че айшита не струва,ама не го споделям с хората тук,нали?Оп,без да искам го споделих..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

Второто поколение Pixel-и не ме грабнаха. Добавянето на OIS, предни говорители и IP67 хич не ме впечатлява. Но премахването на LED notification light, жака за слушалки е - no no. Angry
Да bluetooth колонките и слушалки станаха масови, но не са толкова надеждни колкото "жицата". 2.4GHz обхват често бива претъпкан от WiFi рутери на всевъзможни канали и това влияе на качеството на връзката между безжичните устройства.
Имам чувството, че покрай тия техно джаджи, компаниите постепенно изменят човешкото  поведение. Вместо да мислим със собствените си глави които са на раменете ни, сега ще се доверяваме на разни "асистенти", изкуствени интелекти и да разговаряме с "вещи" вместо с хора.
Тенденцията с тези заоблени екрани също не ми допада. Сякаш спазват римската мъдрост, че '"всяко ново е добре забравено старо". Първите кинескопи от началото на 20 век са били кръгли и постепенно са ставали квадратни със заоблени ъгли докато достигнат до съвременните плоски екрани с прави ъгли. Догодина може да очакваме и телевизор "Made by Google" тип Опера, София, Велико Търново, Пирин, Рубин или Респром. Va

Always looking forward

Може би за някои хора ще е интересно ретроспективно да се върнем назад в тази тема и да разгледаме хронологично какви лийкове и предположения е имало за дизайна на Pixel-ите.

Има някои ранни попадения още от април.

Докато разлиствах видях рендера на Android Police, който се оказва 1:1 с големия Пиксел, но без долния говорител. Това което ми направи най-голямо впечатление и ме изненада, е как някой хора цитират рендера и заявяват, че страшно много им харесва дизайна и е супер... а след вчерашното представяне го заплюха, като най-грозното нещо.

(2017-10-05, 12:39:59)vesoisthebest написа:  Как си лягаш вечер спокойно,след като знаеш,че телефона ти има лопатарски рамки и LCD дисплей?Колкото до това дали Huawei,LG и Sony си струват,нека оставим хората да преценяват за себе си.Щото и аз мисля,че айшита не струва,ама не го споделям с хората тук,нали?Оп,без да искам го споделих..

Всички останали марки винаги ще си останат просто един компромисен вариант за хората които искат нещо прилично/хубаво но не могат да си позволят в най-честите случаи най-доброто. Не казвам че са лоши,  но винаги се появяват на пазара догонващи лидерите и съдейки по продажбите все не им се получава. Все нещо куца. Pixel 2 И XL са напомпани но дизайна е трагедия. Все едно да гледам някакъв чисто нов Хюндай нареден до чисто нов Мерцедес/БМВ. Единственото нещо което впечатлява е камерата. Всичко останало е посредствено.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

(2017-10-05, 14:08:21)CuBG написа:  Всички останали марки винаги ще си останат просто един компромисен вариант за хората които искат нещо прилично/хубаво но не могат да си позволят в най-честите случаи най-доброто. Не казвам че са лоши,  но винаги се появяват на пазара догонващи лидерите и съдейки по продажбите все не им се получава. Все нещо куца. Pixel 2 И XL са напомпани но дизайна е трагедия. Все едно да гледам някакъв чисто нов Хюндай нареден до чисто нов Мерцедес/БМВ. Единственото нещо което впечатлява е камерата. Всичко останало е посредствено.

Така е,дизайна не им е от най-добрите определено.Най-много ме дразнят страничните рамки около екрана.Просто са много видни на фона на горната и долната,не ми харесва това в тях.Гърба не е кой знае какво също.Въпреки това са много обещаващи,ще видим как ще се представят,но предвид миналогодишните им флагмани,очаквам висока производителност,бърза и гладка работа,както и стабилна камера.Отделно,че обещават 3 години ъпдейти,което си е сериозно обещание.Относно 5 инчовия Пиксел 2,отпред страшно много ми прилича на Nexus 6P..
И малко да си припомним някои неща от миналата година по повод 3,5мм гнездо-около 43-та секунда...Каква ирония само

https://www.youtube.com/watch?v=Rykmwn0SMWU

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

(2017-10-05, 12:39:59)vesoisthebest написа:  Как си лягаш вечер спокойно,след като знаеш,че телефона ти има лопатарски рамки и LCD дисплей?Колкото до това дали Huawei,LG и Sony си струват,нека оставим хората да преценяват за себе си.Щото и аз мисля,че айшита не струва,ама не го споделям с хората тук,нали?Оп,без да искам го споделих..

Колкото и да те учудва, типа дисплей или рамките не оказват никакво влияние върху нощния ми сън. Спя си като бебе (:
И никога не съм казал, че телефона е без компромиси. Естествено, че бих искал безрамков АМОЛЕД телефон, който да не струва 1300 евро. Но също така искам телефон, който няма да бъде забравен от производителя 6 месеца след пускането му, да умре в буутлупи или като включа въпросния амолед и ме посрещне UI сдялан от китайчета в час по трудово и да ми се прииска да загася хубавия екран. Телефоните, които отговарят на тия изисквания се броят на пръстите на едната ръка.

@Ghost - мисля, че и двата модела отнасят повече храна заради гърбовете си, които не са най-красивото нещо. Отпред е иди-дойди, особено големия дето е почти и само екран. Там и да искаш няма много какво да не ти хареса.
Но ми хареса как Google твърдяха в презентацията си, че като функции не разделят телефона си на голям и малък (както правят Епъл, на големия да сложат двойна камера, на малкия не), ама в същото време на малкия са оставили "лопатарските рамки", а на големия са ги смалили. Тези Google.... говорят неща, дет сами не могат да си ги повярват.

Trust nobody who smiles before 10am...

Тази разлика е защото малкият е правен от HTC големият от LG. Ако греша поправете ме, но това го прочетох в някакъв сайт преди време.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO

Така е. HTC произвежда Pixel 2, а LG - Pixel XL 2.

POCO F5 12/256 GB





Да обаче дизайна си го поръчват Гуглето. Нито LG нито HTC им го натрисат на сила. Гугле заявяват, а другите 2-ма изпълняват.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

HTC все още нямат почти без рамков телефон и техните фабрики не са пригодени да произвеждат подобни телефони в големи количества даже и Google да си купят без рамкови дисплеи от Самсунг например. LG нямат този проблем. Така си го обяснявам аз...

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk

(2017-10-05, 13:27:10)BeyondHorizont написа:  Второто поколение Pixel-и не ме грабнаха. Добавянето на OIS, предни говорители и IP67 хич не ме впечатлява. Но премахването на LED notification light, жака за слушалки е - no no. Angry
Да bluetooth колонките и слушалки станаха масови, но не са толкова надеждни колкото "жицата". 2.4GHz обхват често бива претъпкан от WiFi рутери на всевъзможни канали и това влияе на качеството на връзката между безжичните устройства.
Имам чувството, че покрай тия техно джаджи, компаниите постепенно изменят човешкото  поведение. Вместо да мислим със собствените си глави които са на раменете ни, сега ще се доверяваме на разни "асистенти", изкуствени интелекти и да разговаряме с "вещи" вместо с хора.
Тенденцията с тези заоблени екрани също не ми допада. Сякаш спазват римската мъдрост, че '"всяко ново е добре забравено старо". Първите кинескопи от началото на 20 век са били кръгли и постепенно са ставали квадратни със заоблени ъгли докато достигнат до съвременните плоски екрани с прави ъгли. Догодина може да очакваме и телевизор "Made by Google" тип Опера, София, Велико Търново, Пирин, Рубин или Респром. Va

Никъде не прочетох за LED индикатора.... От къде я имаш тая информация?

(2017-10-05, 13:27:10)BeyondHorizont написа:  Имам чувството, че покрай тия техно джаджи, компаниите постепенно изменят човешкото  поведение. Вместо да мислим със собствените си глави които са на раменете ни, сега ще се доверяваме на разни "асистенти", изкуствени интелекти и да разговаряме с "вещи" вместо с хора.

Не че нещо, но точно това е пътя по който сме тръгнали с усъвършенстването на AI. Защо да прочетем за дадена сграда/ картина/ съоражение, като можем да насочим телефона с Google Lens и той да ни каже всичко в рамките на секунди?
Защо да научим нов език (ха), като можем да сложим слушалките и те да ни превеждат автоматично?
Защо да се "мъчим" да уловим ценния момент с камерата, като тя ще знае и ще може да прави всичко вместо нас?
И което навежда на мисълта.... защо да се мъчим да се учим да караме коли, като те могат да ни карат нас?
Защо сме ние, хората, като в даден (и то далеч не толкова далечен момент), AI ще може да си прави всичко без нас? Не се опитвам да опиша някакъв песимистчен сценарии, с the rise of the robots, където изкуствения интелект ще ни изтребе всички, опитвам се да представя свят в който с навлизането на подобна технология, ние ще ставаме по-излишни (: Какво следва? AI, който да може да лекува, да пилотира самолети, да произвежда части без намесата на човешка ръка, да готви, да чисти и т.н. Ти гледай какво ще стане като въпросния изкуствен интелект се научи да събира инфорация активно.

Естествено, че всичките тия неща, които представиха Google ще улеснят живота ни многократно. Ще го улеснят до такава степен, че в даден момент на нас ще ни е непотребно да мислим - всичко от което имаме нужда, ще е на един клик разстояние.
Като техниката става по-умна, човека става по-тъп. Това не е нова тенденция и е практика, която е в сила още с появата на първия компютър.

Trust nobody who smiles before 10am...

Гугъл развиват въпросното "улесняване", защото тяхната основна таргет група са жителите на САЩ. А повярвайте ми, американците наистина се нуждаят от подобни устройства, които улесняват тяхното ежедневие.

Huawei Mate 10 Pro
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)