Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 2 & Pixel 2 XL представени на 4.10.17

OFFTOPIC
Аз все пак мисля че Гугъл изкараха феноменален телефон в лицето на XL. Вярно е че стартираха с доста проблеми от които някой ще са си завинаги но ако за секунда се абстрахираме от това телефона е чудесен. Невероятен софтуер който предлага най добрия UX за който можем да завиждаме хората които не са си купили XL-а. Интеграция на много качествени функции които са всъщност са много полезни в Day to Day Usage-а. Кофтито е че ние крайните потребители сме като журналистите, винаги в чакане на горещите негативи за да изсипваме торбата ла*на. За много хора е нормално когато оставят една торба пари за нещо, то да бъде повече от перфектно и не можем да съдим за това, но за радост не всички мислят така и са готови да го купят за да му се наслаждават и когато дойде времето просто да го подменят. Днешно време хората си подменят телефоните по-често гардеробите.

@ Константинов, да си го ползваш със здраве като пристигне  Storstark

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Аксесоари

Аз съм си играл и с двата нови Пиксела, в Авсралия ги продават.
Щом видях малкия и си сложих палеца на долния и горния безел, е имаше още място, палеца ми е беше макъл. Ма ме беше гнус да си играя с него. Моето LG G3 което е на години, имаше по компактен дизайт.
XL ще ви разочаровам но щом видях дислепя и веднаха забелязах разликата. Наистина има нещо, много си сивее. Няма цветове, абе все едно беше лошо време в очакване на държ. Такъв беше цвета на екрана, сив. Зеленото беше едно измито, жълтото си беше кафяво. Wallpaper-a беше "calming costline, Lagos" Сравних го с на женaта iPhone 7+ и моя Note8. Не преовеличавам... мойте очи го видяха на максимална светлина.

Камерите са добри, ама една камера не може да ме накара да купя хардуер който не работи както трябва.
Харесвам Google като компания, ама тоз Индиец който ги води... трябва да се огледа малко наоколо. Верно софтуера пушка.

Samsung Galaxy S10+ Green

По-голямата част от проблемите с екрана могат да се коригират с софтуерни ъпдейти, някой ще си останат и това си е.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

Вече има софтуерен ъпдейт за цветове. Има три режима, от които единият е наситен.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Google Pixel 2 с нов проблем в камерата,при снимане под LED светлина:
https://www.gsmarena.com/google_home_now...-28233.php

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

(2017-11-13, 20:08:54)MUFC написа:  Според всички ревюта и сравнения в нета и тубата! Да, има най-добрата камера в смартфон досега! И не е заоблен и извит като сапунерка! Cool

А и малкия засега няма проблеми, от HTC, и си е топ устройство с компактни размери.

Всъщност забелязвам ,че правят тези сравнения единствено и само срещу двeте най-продавани марки-Samsung и новия iPhone.
Което не е обективно. Особено удобно пропускайки LG V30, който със сигурност бие всички телефони по камера!
Ако някой мисли по-различно-нека да видим как ще ме обори:
Нито един друг телефон няма изцяло стъклени лещи,както V30.
Нито един друг телефон няма толкова добър ръчен режим.
Нито един друг телефон не предлага толкова широка бленда F/1.6
Нито един друг телефон не може да снима толкова добро видео.
Нито един друг телефон не предлага професионалните филмови екстри и филтри, вградени във V30.

Нека не изглежда като заяждане и не казвам,че телефонът не е сред най-добрите или пък, че няма топ камера, но фактите са си факти и категорично няма как да има най-добрата камера, особено пък на фона на V30!

(2017-11-14, 08:58:38)greensmoke7777 написа:  Всъщност забелязвам ,че правят тези сравнения единствено и само срещу двeте най-продавани марки-Samsung и новия iPhone.
Което не е обективно. Особено удобно пропускайки LG V30, който със сигурност бие всички телефони по камера!
Ако някой мисли по-различно-нека да видим как ще ме обори:
Нито един друг телефон няма изцяло стъклени лещи,както V30.
Нито един друг телефон няма толкова добър ръчен режим.
Нито един друг телефон не предлага толкова широка бленда F/1.6
Нито един друг телефон не може да снима толкова добро видео.
Нито един друг телефон не предлага професионалните филмови екстри и филтри, вградени във V30.

Нека не изглежда като заяждане и не казвам,че телефонът не е сред най-добрите или пък, че няма топ камера, но фактите са си факти и категорично няма как да има най-добрата камера, особено пък на фона на V30!

Съгласен съм,но V30 няма HDR+ обработката на Pixel.Верно,можеш да си я сложиш кракната,но не е същото.Ето от там идва страхотната камера на Pixel.Въпреки това,при ръчен режим V30 бие всичко,то е ясно.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

(2017-11-14, 08:58:38)greensmoke7777 написа:  Нито един друг телефон не предлага толкова широка бленда F/1.6

Направо ме убиваш с глупостите които ръсиш и то не на място.......
Dual 20 MP +12 MP, f/1.6, OIS, 2x lossless zoom, Leica optics, phase detection & laser autofocus -?
Сам се напъни да познаеш модела!

Huawei P 40 Pro    Angel

(2017-11-14, 09:15:06)doktorra написа:  Направо ме убиваш с глупостите които ръсиш и то не на място.......
Dual 20 MP +12 MP, f/1.6, OIS, 2x lossless zoom, Leica optics, phase detection & laser autofocus -?
Сам се напъни да познаеш модела!

Аз нарочно го написах това за блендата, да има някой като теб да се хване и да тръгне дискусията, дето се вика все пак някакъв шанс да се даде на Pixel-а.
Дай сега по другите точки да видим "най-добрата" камера на пазара има ли шанс срещу V30. Очаквано не ги споменаваш нещо...

Относно HDR-не знам какво имате предвид ,че нямало HDR ,но със сигурност V30 има 10 битов HDR сензор в комбинация със CINE LOG технологията.

Пичове, хайде стига!
Камерата на V30 просто прави смешни всички останали. Това,че LG е най-подценяваната и не толкова добре продавана и рекламирана марка, не означава,че трябва да ударим един голям черен кръст на LG и да не бъдем обективни.

Всички мнения досега са на базата хвърляне на боб, гадаене по кристална топка и клипове в тубата - чакаме вече първи реални отзиви от реални притежатели. Ще е по-добре за всички, че да не я заключат и тази тема!

 

(2017-11-14, 08:58:38)greensmoke7777 написа:  Нито един друг телефон не предлага толкова широка бленда F/1.6

Huawei Mate 10 & Mate 10 Pro са с двойни камери... F/1.6 всяка.

Huawei Mate 10 Pro

Темата е почистена, моля да се въздържате от епитети и да се опитате да водите нормална дискусия, като големи хора!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]

За всички, които питаха и се чудеха - Поръчките минаха без абсолютно никакви проблеми.
Pixel 2 - Поръчан през мой акаунт, платен с кредитна карта Visa Classic издадена от Българска банка (на мое име), доставен до работното място на мой приятел в UK, като получател бе опоменато неговото име.
Pixel 2 XL - Поръчан през същия акаунт, платен с дебитна карта Visa Electron издадена от Българска банка (на мое име), доставен до склада на GGBG (ако правилата позволяват, това не е платена реклама, Силно препоръчвам услугите им! Изключително точни и отзивчиви!), като информацията за получателя по време на поръчката беше попълнена спрямо изискванията им.
Абсолютно никакви проблеми с двете плащания и двете доставки. Вече въпросът с гаранционното обслужване остава с лека въпросителна, но дано не се налага.
Мисля, че описах всичко за което се сетих за поръчките, ако съм пропуснал нещо питайте. Smile

@CuBG, Благодаря! Storstark

iPhone 14 Pro

GGBG имат ли си физически адрес, или връзката с тях е само чрез онлайн контакт?

 

Имат физически адрес.
Иначе аз ползвах Shopper. И те имат физически адрес даже в няколко града. Миналата седмица получих email, че пратката е при тях в Англия със снимка на самото пакетче. Тази седмица трябва да пристигне в България. Очаквам тези дни за нов email от тях, че е в БГ. Дано всичко е ОК, за сега го карат по план.

Значи все пак има начин и който иска телефона може да се сдобие Smile Относно гаранцията може да се попита support-a на google, там ще дадът най-точна и ясна информация ако недай си боже трябва да се ползва гаранцията на устройството и как да се процедира.

Забелязани са нови проблеми при камерата на Pixel 2: http://www.mobilebulgaria.com/news/41630...на-pixel-2

 

Като се пускат едни и същи "проблеми" през 10 поста (добре де, 12), телефонът няма да стане по-лош...

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Така е... по-лош от това накъде? (:
То не остана нещо дето да не направи проблем по тоя телефон.

Trust nobody who smiles before 10am...

То и при йФОн е така, но си нямаме тема дето да им пускаме и да мажем! За парите които им искат, даже са още по-зле от Гугъл.
И проблемите са при XL2< който е на LG, другия на HTC е отлично устройство!

@mufc и ние си мислим, че е така, тия 2 години представят телефони и те се дефектни, и нито ще стигнат Apple по продажби, нито по качество, нито по поддръжка, нито по известност, то не че ти това го незнаеш, но да кажеш нещо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2017-11-15, 19:43:50)MUFC написа:  То и при йФОн е така, но си нямаме тема дето да им пускаме и да мажем! За парите които им искат, даже са още по-зле от Гугъл.
И проблемите са при XL2< който е на LG, другия на HTC е отлично устройство!

Тема винаги може да се направи в ''Общи'', но се съмнявам, че ще се обсъжда кротко и в границите на добрия тон Wink

[Изображение: 21693249.jpg]

(2017-11-15, 19:43:50)MUFC написа:  То и при йФОн е така, но си нямаме тема дето да им пускаме и да мажем! За парите които им искат, даже са още по-зле от Гугъл.
И проблемите са при XL2< който е на LG

За чий намесваш айфоните ми е пълна мистерия, ама щом си казал....
С Айдон Х съм съгласен, че има проблеми и то основно с екрана. Но дори ТИ трябва да признаеш, че няма толкова много проблеми колкото големия Пиксел, който буквално не е минал ден без който да не се появи нов проблем. Екран (!), камера, тракане на говорителите, чакам само утре нещо и с батерията да стане и уцелихме 6ца от тотото.
С айфон 8/+ все още не съм прочел за някакъв масов проблем. Имаше тракане в говорителя, което го оправиха след около 2 седмици от пускането му. Та, да.... и при айфон е така (:

И преди да ми напишеш пак нещо за айфоните - съгласен съм, че с абсолютно всеки телефон може да изникне проблем. Самсунг, Епъл, LG, htc... никой не е застрахован. Но другите компании поне показват някакъв дори минимален качествен контрол. При Гугъл/ LG е буквално нула. Нада. Което е нелеп начин да се спънеш сам (както и това че Гугъл очевидно не знаят как се продава). Интернет гиганта ако иска утре ще пусне перфектния телефон и ше забравим за Епъл, Мепъл и останалите. Ама на, ще възхваляваме един изключително проблемен телефон на базата на това че е с "чист андроид".

MUFC написа:другия на HTC е отлично устройство!

Малиииии, колко различни критерии имаме за "отлично" устройство значи.

Trust nobody who smiles before 10am...

(2017-11-15, 19:49:46)hazART написа:  @mufc и ние си мислим, че е така, тия 2 години представят телефони и те се дефектни, и нито ще стигнат Apple по продажби, нито по качество, нито по поддръжка, нито по известност, то не че ти това го незнаеш, но да кажеш нещо.
Лелееее
Не знам защо, но като прочетох за "тия" и за Apple и се сетих за Моканина...

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

С тая малка батерия на pixel 2.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)