Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2017 (SM-A520F) - Мнения

Колеги има ли развитие по проблема с зареждането?Снощи и на мен ми направи този номер като за за 6 часа стигна до 99%.Без бързо зареждане с оригинални кабел и зарядно.Батерията беше на 7 %,3 дни и 10 часа и екран 5 часа.Издръжливоста и ме кефи но това зареждане ме стресира снощи.Одеве питах в Виваком една позната и каза че до сега от този модел не са се оплаквали при тях но при другите модели е имало проблем след ъп до 7-та.Ще направя още една проба и почвам по каналния ред.
Цитирай
Аксесоари

Човек, изключи си бързото зареждане.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Е той казва, че е без бързо зараждане, ти му викаш да го изключи. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Четох по чуждите форуми проблема си го има след сервиз продължава и нищо не помага ни хард нищо.На едно място четох да се зареди в save mode да се види как е.Лошото е че не се случвало всеки път.Сега го барнах през режим програмисти да видя  опциите от там дали променят нещо.
Цитирай

И при мен проблема си продължава , но си го прави всеки път и  от 15% до 100 отнема 3 часа + ,  но батерията си държи след това и спрях да му обръщам внимание , какво ли не пробвах и никакъв резултат
Цитирай

Пробвай да го заредиш след като падне до 20 30%,вчера понеже се изнервих и го пуснах още на 70 % с вкл. бързо зареждане и се зареди нормално.Включих "менюто" за програмисти и от там му зададох като се включи юсб да не "зареждане на теефона" не знам дали това помага времето ще покаже.След четенето по чуждите форуми мисля че всичко е софтуерен проблем.
Цитирай

Същото го имах и на моя а3 2016 год . 4 часа го зареждах какво ли не направих и не се оправи дори и с 7 .0 и най накрая ми писна и го продадох . Явно е нещо софтуерно . От 95 % до 100 се зареждаше за 50 мин като имаше и моменти когато на 97 се спираше

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

На бързо зареждане нямам проблем.Праснах му едни заводски пък да видим, този път без да възстановявам старите настройки.Проблема се появи след актуализацията до 7.Тествах порта и батерията в приложението на Самсунг всичко е наред.
Цитирай

Братле какво стана с зареждането докъде стигна

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

Сега го зареждам на нормално да видим какво ще стане дали има разлика след заводските н-ки.И ако има проблем ще се свържа с Самсунг. Проблема е масов в Русия Бразилия и т.н. и всички са на мнение че е софтуерен проблем.Съветите са да се нулира до заводски ако не помогне да се зареди в сеиф мод ако и това не помогне сервиз.Бразилците казват че и след сервиз го има на моменти този проблем.Руснаците съветват повече хора да пишат на Самсунг за да се раздвижат.
При мен на андроид 6 го нямаше а на 7 от скоро.След 2 часа ще знам дали при мен има някакво развитие.
Цитирай

(2017-10-04, 19:25:01)j95monster написа:  Сега го зареждам на нормално да видим какво ще стане дали има разлика след заводските н-ки.И ако има проблем ще се свържа с Самсунг. Проблема е масов в Русия Бразилия и т.н. и всички са на мнение че е софтуерен проблем.Съветите са да се нулира до заводски ако не помогне да се зареди в сеиф мод ако и това не помогне сервиз.Бразилците казват че и след сервиз го има на моменти този проблем.Руснаците съветват повече хора да пишат на Самсунг за да се раздвижат.
При мен на андроид 6 го нямаше а на 7 от скоро.След 2 часа ще знам дали при мен има някакво развитие.

Какво стана ? 
По-добре ли е ?
Цитирай

От 30 % до 100 % не повече от 2 чса и половина.Нямам забележки преди да приложа лечения 6 % ги качваше за 5 часа от 90 до 96.Дано всичко да е наред вече.Заспах и не успях да видя точно за колко се е заредил но не е повече от 2.45 ч.
Цитирай

При мен има доста гаден glitch на моменти. Примерно съм на 97 и след време пада на 93% по време на зареждане и си стои докато не изключа и включа зарядното обратно в телефона (наричам го 93%-овия бъг) и магически от 93 до 100% ми зарежда само за 4 минути. Това си е софтуерен проблем.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Някой сигнализирал ли е за проблема? Аз смятам ако се появи отново да го направя.
Цитирай

Това са много 2.45 мин от където и да погледнеш . Има си сериозен бъг който няма оправия .

Дъб : на 95 % като стигнеше до 97 зареди за 20 мин и след това се изключи и трявба да вадиш от зарядното и пак да слагаш . от 95 до 100 ги зареждаше за 50 мин някъде . А като цяло първо зареждаше за около 3 часа , след това почна на 5 часа .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

(2017-10-06, 15:59:37)dubspace написа:  При мен има доста гаден glitch на моменти. Примерно съм на 97 и след време пада на 93% по време на зареждане и си стои докато не изключа и включа зарядното обратно в телефона (наричам го 93%-овия бъг) и магически от 93 до 100% ми зарежда само за 4 минути. Това си е софтуерен проблем.

При мен го има абсолютно същото , но не съм забелязал дали всеки път го прави това
Цитирай

(2017-10-06, 19:14:16)fuckinggood написа:  Това са много 2.45 мин от където и да погледнеш . Има си сериозен бъг който няма оправия .

Дъб : на 95 % като стигнеше до 97 зареди за 20 мин и след това се изключи и трявба да вадиш от зарядното и пак да слагаш . от 95 до 100 ги зареждаше за 50 мин някъде . А като цяло първо зареждаше за около 3 часа , след това почна на 5 часа .

Сега го сметнах за 2.30 ч. се е заредил на бавно зареждане без никакво забиване.Имам в къщи и модела от 2016 и се зареди за около 2 часа на бавно зареждане и от идентични проценти.Не ми е толкова голяма разликата и не ме притеснява щом не се зарежда за 6 ч както ми се случи веднъж и така и не се зареди щото се изнервих и изключих.
Цитирай

Здравейте,аз след Актуализацията до 7.0,имам следните проблеми.Или дисплеят не изключва при разговор,в резултат на което аз задържам разговори и други такива,или пък е нацяло изгаснал.Според мен това е от сензора за близост.Всеки ден го рестартирам и след 2 разговора пак същото.Какво ще ме посъветвате,да го връщам на сервиз ли какво.Не е нещо много важно но мен ме дразни.
Цитирай

Върни го до фабрични настройки.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

И на мен това с батерията ми го прави, пускам го да се зарежда вечер и на сутринта е на 99%, след 2 пъти връщане на заводските настройки този проблем си остана като го прави от време на време, иначе ми направи впечатление че батерията ми държи много, от пълно зареждане до към 20% екрана ми е бил включен над 7 часа, това със сензора за близост ми го правеше дори след втория ресет, но забелязах,че в последно време си работи нормално, не знам каква е причината да се оправи.
Цитирай

Виж темата за батерията може да ти е полезна.С сензора не съм имал проблеми до сега.За сензора е от голямо значение протектора на екрана да не го покрива.
Цитирай

оправих се

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Нещо не виждам apn в настройките за смс, да не говориш са ммс? Отиди при оператора да ти въведат даните и виж кое приложение си задал за смс.
Цитирай

(2017-10-16, 17:57:06)dubspace написа:  Аз имам проблем с пращането на SMS. Като изпращам и директно блокира. Бърниках 300 пъти APN-ните (на Теленор съм), ама няма резултат. Поне разбрах, че не е от оператора, а от телефона.

Не пишеш как точно блокира, но с ресет на телефона би трябвало да се оправи. И аз имах проблем с SMS-ите (само платените),  пробвах различни варианти, защото много мразя разни там преинсталации и после настройки и т.н., но покрай ъпдейта до 7.0 така и така се ресетва та ми се самореши проблема.
Ако не ти се чака конкретното решение и имаш излишно свободно време  - пробвай.

Би трябвало на такъв род проблеми да има и решение без ресет и би трябвало поддръжката на Самсунг ( а и на другите марки) да е по-запозната, но това е положението. Имаш проблем - ресет. Такива познания по операционни системи и баба ми има.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

Дойде нов update. Оправя проблема с Blueborne.


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)