Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2017 (SM-A520F) - Мнения

(2018-06-05, 01:57:43)j95monster написа:  Предполагам има значение дали е само пръстов четец или и копче и позицията от зад мисля че помага с по малкото зацапване.

Няма значение дали е отпред и ли отзад сензора. Просто на Самсунг сензорите се замислят и отключват една идея по-бавно спрямо тези на Huawei и Xiaomi. Може би нарочно е така за да се предотврати неволно отключване на екрана, което ми се случваше при Huawei p10 lite.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари

Препоръки за точенето на батерията при Андроид 8 Smile

Contents

Force restart
Solution #1: Cache partition wipe
Solution #2: Minimize screen brightness
Solution #3: Install app updates
Solution #4: Check for apps that run in the background
Solution #5: Change screen resolution
Solution #6: Disable unnecessary features and functions
Solution #7: Turn off Always On Display (AOD)
Solution #8: Turn off Assistants
Solution #9: Use Power Saving Mode
Solution #10: Factory reset
Цитирай

(2018-06-03, 21:45:41)tonus написа:  Отваряй си клиповете направо от  mx player-a, там също се показват.
Знам, че се показват и там, но идеята ми е като съм в галерията и разглеждам снимки и като стигна до някой клип да го плейна веднага с МХ плейъра а не да излизам от галерия да търся МХ-а и после пак да се връщам.
(2018-06-04, 23:11:59)memmfis написа:  Може да е настроен да отваря по подразбиране с вградения плеър. Опитай да го изчистиш от Приложения > Видео и виж отдолу дали е зададен по подразбиране. След това в Приложения > тритв точки горе > Пруложения по подразбиране > Избор приложение по подр. > Питане преди задаване по подразбиране. Така следващия път като си пуснеш клип от галерията би трябвало да те пита с кой плеър да го отвори.
Относно пръстовия отпечатък, препоръчвам да го изтриеш и въведеш наново без да бързаш. При мен работи много бързо, като съм вкарал три различни пръста. При запаметяването не докосвай сензора по един и същи начин, а премествай пръста в различни положения.

Опитах да го изчистя, но нещо не се получава... Sad Има опция да избирам с кой браузър да отварям (Samsung или Chrome), има опция да избера за съобщенията (съобщения или месинджър) , но за плейър не ми дава да избирам и пак си отваря клиповете със заводския плейър. Някой пробвал ли е да сложи друг плейър по подразбиране? Пръстовия отпечатък 10 пъти го трия и пак въвеждам наново и все си е тая. Просто някой път като каже няма да отключа и край! 5 неправилни и опитайте с пин.
Цитирай

Всъщност сега опитах и аз, дори деинсталирах видео и пак от галерията отваря видеи файловете с вградения. Изчистих и настройките по подразбиране и пак така. Ще мъча нещо и ако успея ще пиша.
П.П
Нищо не стана. С друга галерия от магазина няма проблем, но с вградената - греда. Явно политика на Самсунг да обвързват приложенията си едно с друго, което не е ОК.
П.П
Едно време ползвах qickpic, беше добро, но после май го поразвалиха.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
[-] 2 потребители изказват благодарност на memmfis за това мнение:
  • djsmiley, Tony 72
Цитирай

Успях да задам МХ-а по подразбиране в папка моите файлове, но за Галерия не иска. На стария S4 ставаше в Галерия.Undecided
Цитирай

Добре де, само на мен ли ми яде батерията след ъпдейта до Орео? Даже и в стенбай пада по 5-10% за 1 час.
Цитирай

Нямам никакви грижи с батерията същото време държи. Хард ресет без да възстановяваш настройките.От няколко месеца гледам да го зареждам като падне около 20 % батерията(когато имам възможност) и си кара доволно време даже с часове седи на 100 % при нормална употреба.Лошия обхват и слабия wi-fi съм забелязал че го точат доста.Бързото зареждане го ползвам много рядко принципно го изключвам.
Цитирай

Днес и на мен днес доста бързо е посвалила от прицентите, но бях на място с много слаб обхват, а и отделни го бях оставил на 4G. По принцип може и да има нещо вярно, на моменти като че ли дърпа батерия от нищото. Но и аз не мога да давам 100% меродавно мнение, защото преди една седмица за дестина минути прегря в колата на слънце.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Купен на 28.5.18,зареждан до сега 2-3 пъти...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Информативно - ако лепите задният капак на телефона с лепило B7000 да знаете, че увреждало дънната платка. Колко е вярно не знам,
Цитирай

Преди ъпдейта като слайднеш панела за известията най-отдолу имаше лента за търсене в настройки, приложения, памет и т.н. Защо са я махнали, беше мн полезно. Не виждам настройка или начин да се показва пак?

П.С. В новата версия има search като слайднеш надолу или нагоре по десктопа, но аз ползвам нова лаунчер и се чудех дали няма някалъв начин да го изкарам в него, гледах activities и т.н., но безуспешно.
Цитирай

Някой знае ли колко вземат в Сръчко за гаранционна подмяна на задното стъкло? Телефоните не вдигат май.
Цитирай

След около 2 месеца ползване нека споделя някои неща. Smile С този пръстов отпечатък така и не се разбрахме! Веднъж отключва от първия път а някой път и пет опита не му стигат и ми казва опитайте след... 20-30 секунди. Изтривам го и добавям на ново, но все тая.... вече се отказах. По някога ми се случва да забие Фейсбука или браузъра (не отговаря, изчакайте... досадни работи). Няма Led диод и вибрация на екрана за обратна връзка. Има и други дребни неща които ме дразнят, нооо... с другия телефон повече. Ползвам телефона без калъфи или протектори, чисто гол, както завода го е родил. Big Grin По дисплея няма и ни най-малка следа или драскотинка, но на гърба се появиха много финни, които се забелязват за сега само на слънце. Между другото много ми се хлъзга в ръцете. Big Grin От към батерия съм доволен понеже може и 2 дни спокойно да изкара, пак зависи от ползването. От камерите предната не става а задната доволно, като за среден клас устройство. Аз го взех чрез приятел, който подписа договор с оператор на половината от цената което е доста добре имайки предвид стартирането на продажбите му от над 800лв. По мое мнение този телефон никак не е била добра сделка на цена 800+лв.
Цитирай

Че той беше 800лв преди година и половина когато го пуснаха, аз го взех миналия Юли за 600 а сега си върви към 450-500 и то ако го намериш нов. Нищо пак си на далавера.

Samsung Galaxy А5 2017
Цитирай

(2018-06-29, 10:43:20)djsmiley написа:  След около 2 месеца ползване нека споделя някои неща. Smile  С този пръстов отпечатък така и не се разбрахме! Веднъж отключва от първия път а някой път и пет опита не му стигат и ми казва опитайте след... 20-30 секунди. Изтривам го и добавям на ново, но все тая.... вече се отказах. По някога ми се случва да забие Фейсбука или браузъра (не отговаря, изчакайте... досадни работи). Няма Led диод и вибрация на екрана за обратна връзка. Има и други дребни неща които ме дразнят, нооо... с другия телефон повече. Ползвам телефона без калъфи или протектори, чисто гол, както завода го е родил. Big Grin По дисплея няма и ни най-малка следа или драскотинка, но на гърба се появиха много финни, които се забелязват за сега само на слънце. Между другото много ми се хлъзга в ръцете. Big Grin  От към батерия съм доволен понеже може и 2 дни спокойно да изкара, пак зависи от ползването. От камерите предната не става а задната доволно, като за среден клас устройство. Аз го взех чрез приятел, който подписа договор с оператор на половината от цената което е доста добре имайки предвид стартирането на продажбите му от над 800лв.  По мое мнение този телефон никак не е била добра сделка на цена 800+лв.

Когато настройва пръстовия отпечатък сменя ли позицията на пръста всеки път когато те подканяше да маркираш? В смисъл всеки път завърташ пръста и го отместваш напред-назад.
Аз лично съм много доволен. Относно нотификациите: На мен ми вибрира когато имам СМС или пропуснато, ако това имаш предвид, но не знам къде е тази настройка.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

Всякак съм пробвал и настройвал. Понякога се учудвам и колко лесно отключва, за десета от секундата с минимален допир, но има случай в които просто не иска дори и хирургическа точност да си поставиш пръста внимателно.
Цитирай

Най-сетне дойде юнския пач.


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

(2018-06-29, 10:43:20)djsmiley написа:  След около 2 месеца ползване нека споделя някои неща. Smile  С този пръстов отпечатък така и не се разбрахме! Веднъж отключва от първия път а някой път и пет опита не му стигат и ми казва опитайте след... 20-30 секунди. Изтривам го и добавям на ново, но все тая.... вече се отказах. По някога ми се случва да забие Фейсбука или браузъра (не отговаря, изчакайте... досадни работи). Няма Led диод и вибрация на екрана за обратна връзка. Има и други дребни неща които ме дразнят, нооо... с другия телефон повече. Ползвам телефона без калъфи или протектори, чисто гол, както завода го е родил. Big Grin По дисплея няма и ни най-малка следа или драскотинка, но на гърба се появиха много финни, които се забелязват за сега само на слънце. Между другото много ми се хлъзга в ръцете. Big Grin  От към батерия съм доволен понеже може и 2 дни спокойно да изкара, пак зависи от ползването. От камерите предната не става а задната доволно, като за среден клас устройство. Аз го взех чрез приятел, който подписа договор с оператор на половината от цената което е доста добре имайки предвид стартирането на продажбите му от над 800лв.  По мое мнение този телефон никак не е била добра сделка на цена 800+лв.

Това със забиването е проблем на приложенията и не е само с А5. Дръж ги винаги актуални докато не започнат да работят безпроблемни и спри да ги обновяваш.
Вибрацията за обратна връзка в настройките би трябвало да можеш да си я активираш. 
Пръстовия ... има хора с "такава" кожа. Мисля някъде съм споменавал ...моя роднина не може изобщо да настрои дори пръстов. Един път дори не й приема отпечатъка на който и да е апарат. С7/С8/А8/Айфон 6С са от тези които помня да сме опитвали.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

И с Юнския пак пак нищо...
После ще заредя батерията и ще пак прожвам с хард ресет, дс видим дали ще има подобрение.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Как се прави този хард ресет може ли малко инфо?
Цитирай

От Настройки - Резервни копия и възстановяване - Връщане до заводски настройки на телефона.

 
Цитирай

Добре де , само при мен ли има дрейн на Орео-то ?

2 часа SOT и 15-16 часа ползване.
Цитирай

Май при повечето и то най-вече на мобилен нет.
Доколкото знам го има и при другите серии, С9, С8...

Сега забелязах, че може да се поставят видео тапети за заключен екран.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Правят го нарочно... толкова добре си вървеше и държеше батерията на 7.1... Едва ли ще го оправят, просто това е последият гарантиран ъпдейт на A5 2017 и трябва разбира се да прецакат иначе чудестия телефон софтуерно.. Иначе каква им е сметката на самсунг 5 години с едни телефон да караш. Но с всяка една стока в днешно време е така.
Цитирай

(2018-07-13, 17:10:42)alte449 написа:  Правят го нарочно... толкова добре си вървеше и държеше батерията на 7.1... Едва ли ще го оправят, просто това е последият гарантиран ъпдейт на A5 2017 и трябва разбира се да прецакат иначе чудестия телефон софтуерно.. Иначе каква им е сметката на самсунг 5 години с едни телефон да караш. Но с всяка една стока в днешно време е така.

Ако беше нарочно щеше да е при всички , а при мен няма такъв проблем батерията си ми държи колкото и с 7 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)