Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2017 (SM-A520F) - Мнения
#26

А5 2016 си е абсолютен Premium Design, с две стъкла Gorilla 4 и много по-красив, най-вече приличащ на себе си , а не на евтина реплика на S7.
И на мен не ми харесва дизайна на 2017 серия. Нито цената. Гледам го в момента за 829 лв. в един сайт с подарък 32GB карта.
Айде, сложи 29-те лева за картата, но 800 лв. за това....
Цитирай
Аксесоари
#27

@alisali стига хейти серията A 2017, цената не е такава стига къде гледаш, защото в някой магазини е по-евтин. Samsung Galaxy A5 2017 е със стъклен гръб и метална рамка, какво му е лошото, характеристиките са прилични.
И за нашия Samsung Galaxy A5 2016, пише, че отзад е Corning Gorilla Glass 4, аз несъм видял да пише, че е и отпред.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#28

Пише и го на сайта на Corning (производителя на Gorilla Glass), и на сайта на Samsung. И двете стъкла са Gorilla 4.
От тия два източника, по-достоверен има ли? Произвоидтеля на стъклото, и производителя на смартфона.
Цитирай
#29

от седмица съм със А5 и като цяло не съм очарован. преди това бях със Nexus5  и сега ми е много трудно да свикна, все малки неща но дразнещи.

Като минуси- няма лед за известия (голям минус), самия интерфейс на самсунг ми е много дразнещ от край време(за мен е минус), заобления дисплей налага по малък протектор за да не стърчи в краищата(може би по качествени протектори ще решат проблема), ниска производителност (нексуса го бие отвсякъде , а за гейминг да не говорим), цената е от към високата страна , някой каза няма фийдбек на бутоните, оптичната стабилизация липсва, за телефон със заоблени ръбове има много изразен ръб между дисплея и шасито(при задния панел това не се усеща толкова) и този always-on дисплей...махаш да го пуснаеш ама после как се спира...

Плюсовете - батерията ме изкарва над ден (почти не го оставям на работа и цъкам игри), двете 16мгп камери са наистина страхотни(страхотни снимки на тъмно), заднаа камера вече не е изпъкнала и телефона ляга много приятно на плоски повърхности, као цяло телефона изглежда много премиум със добра сглобка, сертифицирана водо и прахоустойчивост, Type C usb...

за сега това са ми впечатленията от телефона

Google Nexus 5 16gb Black Stock KitKat 4.4.2
Цитирай
#30

Пусни му едно АнТуТу да видим къде се позиционира спрямо други модели.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#31

Днес разглеждах телефона както и а3 2017 . Да ви кажа тая евтина пластмаса за 820 лв не си струва . Много пластмаса за 2017 година . Иначе вътре менюто е много хубаво и като си играх с него 15-на минути падна с 1 % . Иначе а3 2017 е по малък и се усеща пластмасата по малко . Предходния модел 2016 година е 100 пъти по красив от този .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#32

Вие сте луди бе, телефона е ЧУК. Преминах от А5 2015 на А5 2017 и съм страшно доволен от всичко.... И като дизайн и като усещане в ръката и като менюта... Нямам думи просто. Възхитен съм. Идва ми 180 лв + 26лв на месец х24
Цитирай
#33

Е, всеки с предпочитанията си. И за мен пластмасата си е доста , за сметка на стъклата в миналогодишната серия, но Samsung имат странен афинитет към пластмасата, те допреди две години флагмани правеха от нея, така, че не учудвам, че на се стърпяли и не са извадили пластмасов телефон за над 800 лв. Даже се чудих кога пак ще почнат Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#34

За каква пластмаса говорите не ми е ясно??? Отпред имаш стъкло, тялото е алумин и отзаде пак стъкло

Google Nexus 5 16gb Black Stock KitKat 4.4.2
Цитирай
#35

Не е ясно защо батерията му е по слаба от на J5 който е два пъти по евтин.
Цитирай
#36

Да, вярно, какво само пишете пластмаса, като Samsung Galaxy A 2017 серията са с метална рамка и стъклен гръб.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

Отзад седи много по горзно от на 2016 все едно евтина пластмаса гледаш .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#38

Да се надяваме, че 2018 серия ще е красива като 2016, ясно е , че тазгодишната серия е евтино (на вид само) копие на S7...

Все пак не е лош телефона де, даже за селфи маниаци е идеален - 16 предна.
Цитирай
#39

Предната камера няма автофокус и ако не държиш на правилното разстояние телефон, снимките ставали леко размазани.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#40

16 мегапиксела.... фиксиран фокус? А сиктир....

И на задната без OIS за сметка на 2016-та линия, в която го имаше...

Що така са ср*ли по камерите на 2017 линия не ми е ясно...
Цитирай
#41

Да, камерите не са на ниво, особено предната с тоя фиксиран фокус, но все пак говорим за среден клас...

Google Nexus 5 16gb Black Stock KitKat 4.4.2
Цитирай
#42

С тая цена какъв среден клас... че тази цена е края на средния, да не кажа началото на високия , при тия пари китайците вадят SD821...

Можеше и по-добре. Все пак, силно се надявам догодишната серия да поправи грешките на тазгодишната, и то пък голямата новост - в 2018 серия да има OIS, и това да е новост , като го е имала и в 2016. Страшна мода е това да направиш нещо, после да го махнеш и сложиш пак - и на ти новост.
Играят си на топла вода от години така.

Гледам го из разни онлайн магазини, особено в един цената е 829 лв. което вече е откачено.
Какво се учудвам, те за S8 се говори, че ще отиде близо 1800-2000 лв. , какво говорим за средната класа...
Цитирай
#43

Доволни ли сте от телефона??? Решил съм да си взема. Заслужава ли си?
Цитирай
#44

Супер е
Цитирай
#45

Като гледам характеристиките, общо взето са му сложили това, което липсваше на А5 2016(и са подобрили хардуера и камерата, единствено няма все още 4к видео), но му искат много пари в момента.
То направо си вземи S7, или да го намалят със 100тина лева.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай
#46

С кое са подобрили камерата? Като са я усрали,гледай сравнения и чети из нета.
Цитирай
#47

Искам да попитам дали на този модел работи приложението Peel remote smart и какво означа че няма feedback на бутоните ?
Цитирай
#48

Здравейте, прочетох всички мнения преди да си взема телефона и вече пиша от него. Досега бях с Nexus 5 и ме изкара доста време, само че камерата му беше несполучлива и ми омръзна. Спрях се на този модел, защото има много добри характеристики и за моите дамски ръце е идеален. Не харесвам айфони, а този модел прилича малко на такъв. Камерите са супер, дисплея е без грешка, самия телефон има всички екстри, които ми трябват и е много бърз, все пак е осем ядрен с 3 гб рам. С алуминиев корпус и gorilla glass 4 front & back, може да ви се хлъзга малко, но задължително подходящ кейс. Всичко , което инсталирах си върви без проблем ,  включително игри и приложения за работа. Взех го от Мтел за 27 лв./месец и си предплатих малко вноски напред. Overall моят user experience за три дни работа е отличен , забравих да спомена , че вади доста силен звук, също както и на слушалки. Това ми е първият самсунг,а приятелят ми е с Note 3 все още. Не се колебайте, ако е за дама, защото мисля, че моделът е по-нежен и заоблен и предназначен за женските ръце. Има си още split screen, blue light filter, always pn display, който се спира от настройките, работи с LTE, има secure folder, equalizer!, device maintenance и още много. Няма led notification light, но за мен си е ок.
Цитирай
#49

Взех смартфона преди три дни.  Засега съм тествал основно камерите, батерията се държи изключително добре. При мен след първоначалното зареждане издържа близо два дни при нормална работа натоварваща телефончето с ежедневните неща. Основната камера е 16 MP с апертура f/1.9 и въпреки, че няма оптична стабилизация с нея може да се направят много добри и детайлни снимки особено на хубава дневна светлина.
Предната камера също е 16 MP е страхотна за селфита, но при нея има една особеност и е добре да се знае.
Фокусирането на обекти на заден план не може да се похвали с някакво особено качество, дори напротив, леко замазва фона. Това обаче не е бъг или проблем (при някой може да е проблем) :-), просто Samsung са направили настройките на камерата така, че да прави хубави селфита с фиксиран фокус, както се казва кой снима панорами с предна камера? Затова е задната камера. :-) Ако сте сами и няма кой да Ви снима и разчитате на селфи камерата може да останете разочаровани.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#50

(2017-03-01, 17:39:33)zyshot написа:  Искам да попитам дали на този модел работи приложението Peel remote smart и какво означа че няма feedback на бутоните ?

За да работи Peel remote трябва да има инфраред, а той няма. Feedback е обратна връзка/вибрация при натискане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)