Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2017 (SM-A520F) - Мнения

Пробвал ли си да му върнеш фабричните настройки
Цитирай
Аксесоари

Колега "asdiwan" пробвай да го сложиш на 2-3 g,ако на 4 г ти е слаб сигнала може да бута батерията.Спри и бързото зареждане.Ако това не помогне му прасни едни фабрични настройки.Много съм доволен от батерията само в горещените като го натоваря или ако съм го забравил на слънце се загрява и пада по бързо.
Цитирай

И за A5 2017 излезе Nougat (поне за Русия). Ще се опитам да го флашна, понеже не ми се чака.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

@j95monster, ок, преди малко го заредих след като изключих бързото зареждане и нагласих на 2G/3G мрежа. Ще видим ще има ли ефект.

Връщал съм веднъж заводските настройки, но ефект нямаше.
Цитирай

Предполагам си сложил отметка за автоматична яркост и е важно протектора да не покрива сензора.Автоматичната синхронозация също дърпа доста ток.Проложенията да се поставят в спящ режим при 3 дни неползване също е добра опция.
Цитирай

Аз съм колегата с проблема с батерията. След промяната всичко е ОК. Иначе изброените в последния пост неща не влияят в случая защото съм наясно с тях Smile

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-08-10, 10:58:44)dubspace написа:  И за A5 2017 излезе Nougat (поне за Русия). Ще се опитам да го флашна, понеже не ми се чака.

 Може да излезе за него Андроид 8.?
Цитирай

Този път няма грешка - https://www.neowin.net/news/samsung-brin...ven-months

Samsung Galaxy S24 plus
Цитирай

Мдааа, аз продължавам да имам проблем с изпращането на платени СМС-и, примерно за плащане на синя зона. Та понеже никой не поиска да пробва или поне никой не върна обратна връзка аз пак да помоля за една малка проверка. Значи влиза се в настройки --> приложения --> с трите точки се включват да се видят системните приложения и се влиза в приложението Съобщения. Та там трябва да има опция "Premium SMS" (или подобно за платени СМС-и), на който се задават различни опции. Та при мен тази опция я няма и платените съобщения ми гърмят. Версията на това приложение е 3.1.71 - при вас каква е ?
Благодаря предварително на всички отзовали се.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

(2017-08-17, 12:57:19)larana написа:  Мдааа, аз продължавам да имам проблем с изпращането на платени СМС-и, примерно за плащане на синя зона. Та понеже никой не поиска да пробва или поне никой не върна обратна връзка аз пак да помоля за една малка проверка. Значи влиза се в настройки --> приложения --> с трите точки се включват да се видят системните приложения  и се влиза в приложението Съобщения. Та там трябва да има опция "Premium SMS" (или подобно за платени СМС-и), на който се задават различни опции. Та при мен тази опция я няма и платените съобщения ми гърмят. Версията на това приложение е 3.1.71 - при вас каква е ?
Благодаря предварително на всички отзовали се.

И при мен липсва такава опция. Версията е същата като при теб.
Цитирай

Направи си един reset на телефона и стига да чакаш някой да ти помогне. Задръстил си телефона с боклуци и се оплакваш. Това поне не разваля гаранцията.
Цитирай

Благодаря за "съвета", но както бях писал и в предните постове преди да направя ресет исках да проверя този проблем само при мен ли е или го има и при други телефони, т.е не искам помощ а малка информация, за която се изисква 30 секунди проверка в настройките и още 30 секунди да се напише един пост или ЛС с отговор да/не. Другата причина да искам тази информация е, че ако този проблем се проявява в повече телефони, то поддръжката на Самсунг ще има мотив да пусне фикс, поне това коментирахме като се опитваха да решат проблема дистанционно.

Благодаря на Rand, както предполагах, не е само при мен проблема.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

Вече съм доволен Smile[Изображение: a1604a34c684f37ac2278ab242d8d1a9.jpg]

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Нямам проблем с платените смси. 
Имам проблем с фаст чардж. Спря да работи преди около седмица, имам телефона от малко повече от месец. На някой да се е случвало?  
Доста съм доволен от него, на дизайн и батерия е супер. Като го оставя на 100% вечер, сутрин е на около 92-94, не знам какво правите вие за да сте на 100. Камерите не са ме интересувли никога з тов не мога да кажа колко са добри. Останлото е супер за сега.
Цитирай

Аз не ползвам бързото зареждане вече, защото с 1 час повече в контакта си осигурявам около половин ден допълнителна батерия. Според мен, над 1-2 % дрейн за вечер е много. Аз го правя на средно пестене на батерия, със задействани всички ограничения, и ми пада с около 1 %.

Meizu MX4 -> Samsung Galaxy A5 (2017)
Цитирай

vendesign вероятно имаш проблем с обхвата във вас и товариш батерията послушай съвета на колегата  j95monster и го остави на режим 2-3g за да видиш какво ще стане, аз си ползвам бързото зареждане, 4g ми е винаги пуснат, не включвам режим за пестене, имам инсталирани фейсбук, месенджър, вайбър, емаг, олх, базар, алиекспрес и тн. всичките активни приложения и не им задавам ограничения както ми се налагаше непрекъснато при galaxy S7. Махам телефона от зарядното около 23.00 и сутрин около 8.30- 9.00 си е още на 100%
Цитирай

Здравейте,
от месец Май съм с A5 2017. Като цяло нямам опаквания, доволен съм. Искам само да попитам защо не ми зарежда батерията на телефона, докато е включен към компютъра? Има ли някаква опция за активиране на зареждането? Използвам оригиналния му кабел. С Windows 7 съм на лаптопа.
Цитирай

Пробвай с друг кабел.

 
Цитирай

(2017-08-24, 13:35:28)NoMaD написа:  Пробвай с друг кабел.

Не става, пробвах. Има ли някакви настройки, които трябва да направя или автоматично би трябвало да започва да се зарежда, след като го свържа към лаптопа?
Цитирай

Понякога излиза едно меню какво да прави ,да зарежда, да се зарежда, да чете и т.н.Може да видиш и опциите от компа.Скоро не съм го включвал към комп и повече не мога да помогна.
Цитирай

(2017-08-24, 14:30:31)yakovi написа:  Не става, пробвах. Има ли някакви настройки, които трябва да направя или автоматично би трябвало да започва да се зарежда, след като го свържа към лаптопа?
Лаптопа "вижда" ли устройството?

 
Цитирай

(2017-08-24, 15:54:08)NoMaD написа:  Лаптопа "вижда" ли устройството?

Да, вижда го.
Всъщност сега видях, че от телефона може се избира опция за какво да се използва връзката между компютъра и устройството. Явно по дефолт е прехвърляне на файлове. Виждам, че по-надолу има и зареждане. Но не може ли едновременно с прехвърлянето на файлове телефонът да си се зарежда автоматично, т.е. двете функции да работят заедно. Поне така функционираше стария ми смартфон и ми беше супер удобно...  Sleepy Сега ако искам зареждане и прехвърляне на файлове ще трябва да вадя всеки път кабела, за да прехвърлям от една на друга...   Sad
Цитирай

В повечето случаи по дефо първата опция е за зареждане, но и при прехвърляне на файлове пак си върви процес на зареждане на батерията макар и по-бавно.

 
Цитирай

От няколко дена и аз съм с телефона и съм доста доволен, но забелязвям, че доста ми пада батерията вечер. 7% за около 7-8 часа ми се струва доста, при положение, че го оставям с дисплея надолу.
Цитирай

Прочети няколко мнения назад и ще видиш полезни съвети.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)