Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на таблет Hw Mediapad T1 7.0 ?
#1

Здравейте колеги имам таблет Huawei mediapad T1 - 701u закупен от виваком през лятото на 2015 г и от тогава само веднъж получих малък ОТА ъпдейт и до ден днешен повече не съм получавал нови и при проверка нищо не намира... с версия V100R001C100B103 персонализирана версия cust C103D001 има една програмка find firmware за huawei и в нея показва ,че има ОТА ъпдейти дори от тази година B203 ,но пълен РОМ няма пробвах да инсталирам ота-та ала нищо не става освен това че си обновява радио модулите и ядрото друго не се променя ... Някой с този таблет да сподели дали получава актуализации или някой да сподели на какво се дължи това че не идват в интернет намирам ,но са за други локации ..
Цитирай
Аксесоари
#2

Провери и през HiCare да видиш какво ще покаже.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

И аз от скоро съм с тоя таблет, пълна бозичка са направили китайците, не пита кое приложение да е по подразбиране примерно ако сложа 2 ри Launcher или 2 ри браузър, не дава да се OverClock - не процесора, бавно работене, лаги. Видео чипа му е много слаб

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

През Hicare също не излиза нищо ... много странно дали не е проблема ,че е от оператор взет те за тях са някви къстомизирани. Аз като цяло съм доволен от таблета за игри го ползвам ,но и филми съм гледал не сече .
Цитирай
#5

писах на хуавей те ми отговориха ,че устройството ми притежавало последната версия на андроид и че нямало официална информация дали ще има следващ ъпдейт . Е хубаво де ето тук на снимката ясно се вижда ,че последната софтуерн версия е B203 даже има changelog на Български [Изображение: 05d433df088acd44edc077ef4531f154.jpg] changelog: Вашето устройство ще бъде актуализирано до T1-701uV100R001C100B203. I. Бележки към актуализацията: 1. Тази актуализация оптимизира най-различни функции. Моля, актуализирайте устройството си за по-добра практическа работа. 2. Тази актуализация няма да изтрие личните ви данни, но ние ви препоръчваме да направите резервно копие на важните данни преди актуализацията. II. Оптимизации: 1. Повишена е стабилността на системата с най новите корекции на сигурността на Google. III. Поправки: 1. Отстранен е проблем, при който се появява бял екран, когато синхронизирате контакти от вашия Google акаунт, ако имате голям брой контакти в акаунта си и версията на Google Play Services е v8.4 или по-нова. 2. Отстранен е проблем, при който иконата за часовника, изтеглен от Google Play Store, и иконата на системния часовник е една и съща. 3. Отстранен е проблем, при който иконата за календара, изтеглен от Google Play Store, и иконата на системния календар е една и съща. 4. Отстранен е проблем, при който звукът е статичен, ако активирате устройството си, докато свири музика. 5. Отстранен е проблем, при който алармите понякога не се чуват в програмираните часове. Или таблета се базика или хуавей не ги разпространяват?
Цитирай
#6

Таблета може да се актуализира и ръчно. За целта трябва да се изтегли програмата Huawei Firmware Finder за Windows примерно от тук: https://forum.xda-developers.com/tools/g...t-t3469146 , където е обяснено как се работи с нея. Целта е да се свали на компютъра желания ъпдейт за точния модел на таблета. Препоръчително е да се свали последния по дата, а не по номер ъпдейт. Така полученият файл update.zip се поставя в създадена от вас папка dload във вътрешната памет  на таблета. От Актуализатора се избира локално обновяване. Ще бъдете предупредени, че ъпдейта ще изтрие всички ваши лични данни, но това няма да се случи. При мен актуализацията протече за около 5 минути. Дано съм бил полезен.

LG OPTIMUS 3D/SAMSUNG GALAXY S2/SAMSUNG GALAXY S3/LG L Bello/LENOVO A7000/SAMSUNG GALAXY S5/HONOR 8 LITE
Цитирай
#7

Колега наясно съм как се работи с програмата имам я на андроида мога да сваля от нея пробвах обаче има само OTA актуализации които не вършат работа ...защото не всичко е в файла update.app при тях а и има папки и при пускането на ъпдейт обновява само и единствено linux ядрото и разни модули не променя файлове и версията не се променя и все едно нищо не е инсталирано. Ако има FULL-РОМ ще свърши работа но няма в програмата.
Цитирай
#8

През HiCare не ви ли показва, че има ъпдейти?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#9

(2017-01-31, 19:08:31)ronnie72 написа:  През HiCare не ви ли показва, че има ъпдейти?
в по предния пост отбелязах ,че нищо не излиза и там хуавей казват че нямало намерих B107 в руски сайт 4pda ще го сложа и ще видя после дали тогава ще излезе ота случайно.

едит: сложих B107 и отново не излиза нищо ново значи не пускат ъпдейтите щом не идва нищо.
Цитирай
#10

Може да опиташ да смениш държавата, примерно Европа/Германия, но пак няма гаранция за ъпдейт.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#11

Сетих се и за това ,но файда няма дори на Китай няма нищо . Явно малко хора от форума имат този таблет исках някой друг да потвърди дали и при него е същото положението .
Цитирай
#12

С новата актуализация на firmware finder може да се направи така ,че OTA ъпдейта да го изпрати на АКТУАЛИЗАТОРА чрез задаване на прокси сървър към wifi мрежа и при проверка дава ъпдейта който съм избрал изтегля се давам инсталиране стигс 24 % и дава грешка installation aborted! и тва е не иска да инсталирва въобще OTA и от актуализатора освен ако не е дошъл официално много тъпо...
Цитирай
#13

Здравейте, искам да попитам за сравнение със стандартния ром на този таблет колко е свободното място за приложения?
Искам да потвърдя, че с ROM: Honor Play Tablet T1-701u - Update C233B006 от needrom няма проблеми с инсталацията през sd картата. След това безпроблемно се руутва с kingroot.
Аз имах проблем с това че функцията за безжичен дисплей не тръгваше каквото и да опитвам. Това се решава със следното:
С помощта на root explorer се редактира следния файл:
Build.prop е в папката System, която редактирате само чрез добавяне в края на всички тези две линии:
persist.debug.wfd.enable = 1
persist.sys.wfd.virtual = 0
След това вече с помощта на "wifi display helper" в менюто за безжични дисплеи се появява телевизора и всичко тръгва веднага.
За сравнението след инсталацията на този РОМ показанията за свободно място при мен са следните:
Таблет тотал 8,00GB Internal Storage 4.66GB, free 3.78GB, което малко ме озадачава след като цялото място било 8,00GB.
Цитирай
#14

Здравейте,
Темата е стара, но се чудя има ли ъпдейт за този таблет? От както съм го купила е с Андроид 4.4.2 Версия T1-701uV100R001C100B103.
Вчера проверих през Актуализатора и ми изписва, че няма нова версия.
Необходим ми е ъпдейт, за да ползвам функцията безжичен дисплей.

Благодаря предварително Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#15

(2017-11-20, 20:00:33)NaniG написа:  Здравейте,
Темата е стара, но се чудя има ли ъпдейт за този таблет? От както съм го купила е с Андроид 4.4.2 Версия T1-701uV100R001C100B103.
Вчера проверих през Актуализатора и ми изписва, че няма нова версия.
Необходим ми е ъпдейт, за да ползвам функцията безжичен дисплей.

Благодаря предварително Smile
има една актуализация B107 която само ръчно може се инсталира ,но андроида си остава същият има и по нови ,но не ги пускат за нас ако таблета е от оператор както при мен ,но надали ще имаш функцията пак.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

@vanko929 не се притеснявай, аз бях с 4.0.4 (и още е), но си работише добре.
Цитирай
#17

(2017-11-22, 20:53:24)person написа:  @vanko929 не се притеснявай, аз бях с 4.0.4 (и още е), но си работише добре.
аз го имам 2 години и малко като цяло върши работа ,но му спира интернета мобилния от време на време

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

(2017-11-22, 20:32:17)vanko929 написа:  има една актуализация B107 която само ръчно може се инсталира ,но андроида си остава същият има и по нови ,но не ги пускат за нас ако таблета е от оператор както при мен ,но надали ще имаш функцията пак.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Здравей,
Благодаря за информацията. От оператор е таблета.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)