Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

I9300 не зарежда с-ма и не иска да флашва с ODIN
#1
Information 

Здравейте, надявам се да получа коректна помощ в този форум, и ако съм объркал раздела извинявайте... проблема е следния: Имам Samsung Galaxy S3 GT-I9300, както си работеше заби и изгасна, и при включване забива на Samsung логото, първо си викам нещо е сбозил софта, влизам в recovery да му дам wipe data/factory reset и виждам това:
СНИМКА 1

След wipe data и после cache ми излиза това:
СНИМКА 2

рестартирам и телефона отново си замръзва на Samsung Логото, ясно е че е софтура, след това изтеглих от Sammobile I9300XXUGNG3_I9300QXFGNG2_BGL Което си е официален софт за България, по добрата стара логика Samsung drivers, KIES за по-сигурно и 3-4 различни версии на один от Odin3_v3.04 до Odin3_v3.12.3, проблема е ,че не мога да флашна софтуера, один забива още на

 [Изображение: nn5RotB.png]

Пробвах с 4-5 различни USB кабела, 3 различни компютъра, всички видове налични USB портове и все получавам тази грешка, същото е ако опитам да флашна bootloader-а или recovery-то... някакви идеи ?!? За допълнение: Пробвах с оригиналния кабел на S3/S4/S5 едно и също, опитах и под Windows 7/10 отново така... най-новите драйвери на Samsung, KIES е изключен по време на опита с ODIN, през KIES ми сваля само софтуера и забива още когато се опита да се свърже с телефона...
Цитирай
Аксесоари
#2

Намери 4 файлов сервизен софтуер и пробвай с него (ако има такъв за телефона де).

ПС:Има тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=343514

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

<ID:0/005> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> CODE_I9300XXALE8_554452_REV00_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> CSC_OJV_I9300OJVALE7_CL547448_REV00_user_low_noship.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)..
<ID:0/005> File analysis..
<ID:0/005> SetupConnection..
<ID:0/005> Initialzation..
<ID:0/005> Get PIT for mapping..
<ID:0/005> Firmware update start..
<ID:0/005> sboot.bin
<ID:0/005> NAND Write Start!!
<ID:0/005>
<ID:0/005> Complete(Write) operation failed.
<ID:0/005> Added!!
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Цитирай
#4

Отново?
Цитирай
#5

Това с 4 файлов ли?
Това NAND Write Start!! и това Complete(Write) operation failed. ми намирисва на заминала памет и не може да пише на нея.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#6

Да с 4 файлов... преди на S4ката ми даваше по същия начин, но след 2 дни ядове захапа с някакво китайско USB, обърнах цялата къща, намерих го ама йок.... някоя друга програма освен ODIN ? Някакъв начин през CMD да кажем... някъде четох за заключен PID... между другото прилагам информацията от Download Mode-то..

ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT I9300
CUSTOM BINARY DOWNLOAD: YES(1 counts)
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official...
Цитирай
#7

Нова дънна платка, паметта е отишла

https://forum.xda-developers.com/galaxy-...6867/page3

Един казва на 3 та страница :
You have nand memory damage, apply for a warranty repair (if you have warranty), or a new motherboard
failure at nand write start is a dead emmc chip.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

От 20 до 30 лв с доставката по еконт от олх.. потърси с повреден екран , мен така ми изгоря 32гб дъно Sad взех донор за swapa и сега всичко е ок Smile!!! Сваляш дъното и стикера с имей номера и в твоето тяло , става за 10 минути ако имаш нужда от помощ ще помагаме!!!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#9

А аз телефона съм го отписал вече, понеже е и за стъкло... значи ще го давам на котката да си играе с него, благодаря за помощта все пак Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)