Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използван Sony z2 през 2017
#1

Здравейте! 

Искам да взема нов телефона на баща ми и съм се спрял на Sony z2 на старо. Тъй като батерията не може да се смени искам да ви попитам след като сте го ползвали 1.5-2 години животът на батерията деградирал ли ви е значително за това време?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари
#2

След около 3 месеца, конкретно телефона който ползвам ежедневно, ще навърши 3 години и не мисля, че има кой знае каква разлика в издръжливостта на батерията, поне не се усеща драстично понижение.
Ако има такова, а то има, определено го обяснявам с новите за устройството версии на Андроид, след които веднага се усети спад при използване на телефона.
Както съм писал и на други места, най-много държи с актуалната версия при закупуването му, Андроид 4.4.2.
От там нататък, определено тръгна надолу.
Друг е въпросът обаче, на какво устройство би попаднал и с каква допълнителна външна намеса е бил обгрижван през годините.
Освен това, батерията на телефона е сменяема, но не е за всеки тази манипулация и за това потребителя е добре да се заинтересува, колко средства ще му глътне една смяна на батерията, което може да включва и заден стъклен панел, при дефектиране на същия по време на смяната.
Уплътнението вероятно ще се наложи да се подмени, нека и това се има в предвид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Аз ползвам Z вече 3 години и 2 месеца - никаква разлика в живота на батерията, освен от версиите на Андроид, както спомена по-горе Monipeev.

Жената ползва Z2 вече 2 години и 3 месеца - същото положение.

Но да, батериите се стопанисват отлично, винаги зареждане до 100% без прекъсване, зареждат се като падне под 10% или 5%.
Цитирай
#4

Благодаря за бързите отговори. 

А относно проблемите със загряване при снимане или някакви други има ли ги все още? 

Прави ли прилични снимки.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#5

От 2014 година съм със Z2, батерията и до ден днешен си държи много добре, за загряването си грее малко при натоварване, но това го забелязвам при много телефони. И камерата си прави прилични снимки. Като цяло си е много добър смартфон.

Samsung Galaxy S2 >> SONY XPERIA Z2 >> NOKIA 6 >> NOKIA 7 plus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)