Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

***Unlock, Recovery, Root, CID, S-OFF за HTC 10***
#1
Star 

Unlock, Recovery, Root, CID, S-OFF...

[Изображение: XuBMC4F.png]

[Изображение: NyFxndb.png]
 
Нямам времето, а и телефона, за да направя ръководство, но за сметка на това мога да отворя тема, в която да обсъждаме тези неща, защото явно има нужда от такава.

Ако някой има възможност, нека се чувства свободен да напише такова ръководство и да ми го прати, а аз ще го добавя в първия пост.
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой може ли да ми обясни как става руутването и инсталирането на TWRP ?
Цитирай
#3

Виж темата за М9. Нещата са аналогични. Единствено вече за руут се ползва Magisk, а не SuperSU.
Цитирай
#4

Toва значи ли, че не е проблем да изтегля инструментите за руут от темата за М9 ?
Цитирай
#5

Зависи кои. Ако са разните там adb и fastboot - да, те са универсални. Вече TWRP ще си дръпнеш за твоя телефон. Magisk също би трябвало да е универсален, както и Magisk Manager.

И все пак... Внимателно!
Цитирай
#6

Да, тях имам впредвид.
Магиск, каква роля играе във тази история ?
Цитирай
#7

Magisk ти е за руут. Вместо SuperSU, което вече не се поддържа.

Не е зле да гледаш такива видеа като тези. За всеки случай.
Цитирай
#8

Ок
Благодаря, тъкмо щях да помоля за някое видео ?

Да питам още нещо..
На какво се дължи рестартирането на телефона, прави го, като играя игра на него, защо ?!

Мога ли да деинсталирам някои приложения, които са вградени, със помощта на някоя програма?
Цитирай
#9

Когато имаш руут, да. Titanium Backup се казва.
Цитирай
#10

Без руут не става, така ли?
Защото се отказах да руутвам, видя ми се доста сложен процеса.
Цитирай
#11

Не, не може без Рут и процеса не е сложен, стига да четеш внимателно.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#12

Изгледах видеата, обаче се страхувам да започна и да сгреша някъде..
Цитирай
#13

Ako телефона има софтуерен проблем, може ли да се оправи чрез руут, или ако се руутне, може ли да стане по-зле ?
Цитирай
#14

Няма нужда непременно от рут, ако имаш софтуерен проблем. Заводските настройки може да го разрешат Smile
Цитирай
#15

Руута сам по себе си нищо няма да промени. Той само ти дава пълни права, с които ти правиш каквото прецениш, че искаш да правиш.
Нещата биха били по-различни обаче, ако флашнеш къстъм ром - получаваш чисто нова система, която в повечето случаи е предварително руутната. Но това в случай, че решиш да тръгнеш по този път...
Иначе, да, възстановяването на заводските настройки би трябвало да е достатъчно.

Между другото, ако решиш да руутваш, задължително първо трябва да отключиш буутлоудъра. А по време на самата процедура по отключването се възстановяват фабричните настройки на телефона. Следователно, за да стигнеш първия път до руут, така или иначе минаваш през заводски, затова - пробвай първо с тях. Пък и самият руут, казахме, не променя нищо, просто ти дава пълни права над системата.
Цитирай
#16

Пробвах и със заводски, и със хард ресет, но проблема си остана.
Обмислям да мина до Технополис и да съобщя за проблема. И евентуално да го оставят за сервиз може би.
Цитирай
#17

Направо го остави. Явно има проблем.
Цитирай
#18

A този проблем, би ли се отразил руутването, и евентуално на нов custom rom ?
В смисъл по време на процесите, да засече някъде ?
Цитирай
#19

Не знам. Ако ти e в гаранция, най-добре се възползвай.
Цитирай
#20

Да, във гаранция е, на 2 месеца е.
Цитирай
#21

Възможно ли е FASTBOOT да не стартура, преди да съм започнал самият процес на руут ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)