Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти в С7 едж.
#51

Ти дава ли го под гаранция? Ако да, за колко време ти го смениха г/д?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

(2017-04-06, 18:38:22)Denissxx написа:  Ти дава ли го под гаранция? Ако да, за колко време ти го смениха г/д?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Да дадах го и за една седмица стана. Моят е от Теленор.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#53

Здравейте колеги, може би не е мястото тук да питам, но така или иначе не намерих по- подходяща тема.

Мисля да взема Samsung galaxy S7 edge. В олх има доста оферти на нови телефони с гаранция към оператори или техно магазини. Въпроса ми към вас е какво да гледам при доставката и какво да изисквам да има налично ( в смисъл документи), то в кутията е ясно какво трябва да има.

Има ли определени бройки или партиди, които да се избягвам в смисълс с производствен дефект. Имал съм лг и там имаше такива работи.
Благодаря предварително.

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#54

На първо място проверяваш IMEI-a на кутията, в гаранцията и на самия телефон да си отговарят.. Изискваш да има касова бележка заедно с гаранционната карта.. Като отидеш да пробваш, може да набереш *#0*# и тестваш всичко наред.. Вкарваш сим карта и пробваш дали набира, дали получава обаждания.. Общо взето дали се разбира добре с мрежата... ако има как да изтеглиш phone info, то ти дава доста информация за телефона, също така има и проверка дали е оригинален... Вече визуално си го оглеждаш дали всичко е наред.. За партиди не съм чувал нищо, това е, което мога да дам аз като съвет Smile
Цитирай
#55

Аз си взех телефона. За 3 работни дена ми смениха дисплея. Много съм изненадан, че са ми оправили забележките по корпуса/сменили са корпуса. И понеже и друг софтуер са ми флашнали аз отначало си помислих, че са ми дали нов телефон.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#56

Някой телефона му намаля ли се сама яркостта и след известно време да си става пак на макс? Нещо като на s4 след ъпдейта до lollipop. На 100 яркост съм, махнал съм adaptive display и автояркост също. S7 edge мисля че след актуализацията до 7 ми стана така.. не мога да се сетя дали с малката 7 го имах но мисля че не беше колкото тук.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#57

Вече съм с 3-ти S7 edge, след като на предните 2 им дефектираха дисплеите. При първия, при опит за включване, дисплея понякога изобщо не светваше. Налагаше се рстартиране чрез комбинация от клавиши. При втория, се появиха по-тъмни участъци (линии) по дисплея.
Вчера, реших да пробвам третия S7, който е на седмица, във вода. Направих 3 клипа с обща продължителност  не повече от 1 мин, на 20см дълбочина. Днес след 18ч, включвам го да се зарежда и изписва, че има влага в порта и не се зарежда. Суших го срещу лампа с нажежаема жичка за няколко минути и сега е ОК.
Чесно казано, съм разочарован от телефона - страхотен дизайн, дисплей и камера, но слабо изпълнение. Това си е лично мнение, явно съм попадал на лоши бройки.

Най-доволен бях от G2-ката от подписа.

HP iPaq 614c - QTEC 9090 Blue Angel - QTEC 9000 Universal  - HTC HD2 - HTC Sensation - LG G2 - S7 EDGE
Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE
Цитирай
#58

Той и на тоя му е сменян дисплей. Ама тва премигване а адски досадно. Като му се намали яркостта го виждам трудно.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

Колеги, някой да е имал проблеми с чувствителността на дисплея? Последните няколко дни наблюдавам малко странно поведение в лявата част на дисплея ми - докато скролвам нагоре-надолу, ми "изпуска" един вид докосването на пръста и го регистрира като натискане и се активират нежелани действия в приложенията. Телефонът не е мокрен и не е изпускан, като имам залепен официалния протектор на Samsung.

Ако се окаже пак някой хардуерен дефект, заради който пак да ми сменят екрана, ще съм много разочарован от дисплея на този телефон - как може да е толкова капризен. Angry

Ето в тази част на екрана го наблюдавам това:

[Изображение: vJP1cWO.jpg]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#60

Сега си пробвах и при мен, но единствено, което забелязах е, че веднъж просто не регистрира нищо скролнах но нищо не се случи. И моя дисплей е сменян.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

Научих за един скрит код *#7353# откъдето като се избере теста TSP Dot Mode и почне да се маже по екрана без да се вдига пръста, се появяват хиксчета на местата, където тъч панелът е "изпуснал" пръста. Цялата ми лява част е в такива области, където чувствителността е ниска и изпуска докосвания.

Хиксчетата може да се видят тук:
http://i.imgur.com/eaiEVvi.png

Заснех и видео, на което също се вижда как дропи:
https://www.youtube.com/watch?v=wvJvLxGh9Cg

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#62

Я пробвай grid мода, там би трябвало повече да си личи.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#63

Ето:
http://i.imgur.com/lCdbaMM.png

Работата е че малко неконсистентно се случва този проблем. Веднъж една вертикална черта се прекъсва на едно място, втория път пък цялата може да се начертае, трети път на друго място се чупи. Затова мисля, че в dot mode си личи повече, защото запазва всички моменти в които е отчел вдигане на пръста от екрана.

Ще пробвам някой ден да фактори ресетна, да не би да е нещо от palm rejection-а и ако не се оправи, ще ходи на сервиз пак. Само 4 месеца след гаранционната смяна на дисплея, пак е за ремонт. Huh

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#64

Най вероятно пак ще посети сервиз,не се тормози излишно.Отивай им го връчвай!

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#65

Махни протектора преди да го носиш в сервиз.
Цитирай
#66

(2017-06-12, 17:28:30)ivkos написа:  Ето:
http://i.imgur.com/lCdbaMM.png

Работата е че малко неконсистентно се случва този проблем. Веднъж една вертикална черта се прекъсва на едно място, втория път пък цялата може да се начертае, трети път на друго място се чупи. Затова мисля, че в dot mode си личи повече, защото запазва всички моменти в които е отчел вдигане на пръста от екрана.

Ще пробвам някой ден да фактори ресетна, да не би да е нещо от palm rejection-а и ако не се оправи, ще ходи на сервиз пак. Само 4 месеца след гаранционната смяна на дисплея, пак е за ремонт. Huh
Ми то се вижда че има проблем, ако не е от протектор ама ме съмнява да е той. При мен няма никакви прекъсвания:

[Изображение: daeafd0a0eead2726a669800e74727a4.jpg]


За сервиз си просто.....

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#67

(2017-03-08, 08:27:03)justvank0 написа:  Здравейте колеги. Вчера забелязах докато си сменям калъфа, че сензора за пулс и светкавицата са много надраскани. Идея си нямам как е станало това нещо. Знаете ли как мога да ги махна драскотините. На времето търкахме пластмасовите екрани с паста за зъби ама се притеснявам сега да пробвам. Не мога да разбера как може цял телефон да направиш от метал и стъкло и да оставиш бутона и едно малко прозорче пластмасово...


Моя освен, че му спуках и двете стъкла от изпускания и това, че камерата и сензора са надрани камерата ми е леко пукната.
Цитирай
#68

Много са малко телефоните с различно от пластмаса покритие на светкавицата/сензора. Просто защото и надрани не пречат на работата.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#69

И при мен няма прекъсвания.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#70

Колеги, някой сменял ли е батерия да сподели как е положението с нова ?
Моята доста деградира за година и 2 месеца от игра Smile В момента е около 2980Ма от 3500-600. Чудя се дали да не го занеса да я сменят, но понеже съм перфекционист и нямам никакви забележки по телефона, ме притеснява как ще си го получа след интервенцията. Някой може ли да сподели опит.

POCO F1
Цитирай
#71

Моята също след точно толкова време е на около 2900Ма... Наистина е добре ако някой сподели мнения и опит...

Galaxy S10
Цитирай
#72

Не се занимавайте с глупости.Преди години имах едно LG.Много ме кефеше но батерията му здаде багажа.Вземах батерии от къде ли не, е нито една не работеше по добре от захабената оригинална която си беше с телефона.А пък и 3000.никак не са малко.При положение че С8 излиза с толкова.
Цитирай
#73

Ако говориш за G2 то за него няма оригинални батерии явно. А тези които продават не са толкова колкото трябва и да бъдат. За S7 / Edge говорим за оригинални батерии от Самсунг които са с капацитет колкото когато си купил телефона. Въпросът тук е кой ще ти я смени както трябва за да ти се запази водоустйчивостта.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#74

В оторизираните сервизи не би ли следвало да си свършат най-добре работата? То и затова се плаща повече там, отколкото при кварталния GSM бог.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#75

Положително мнение за Сръчко - дадох им телефона в понеделник и в четвъртък беше готов със сменен дисплей под гаранция.
Отрицателно мнение за дисплея на Galaxy S7 edge - това ми е втората смяна на дисплея (първата беше февруари т.г.) и не мисля, че беше нормално за 4 месеца да се развали отново.

Дисплеят е уникален, но за съжаление нерядко дава дефекти. Затова да си знаете като купувате втора ръка - без гаранция рискувате доста.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)