Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти в С7 едж.
#76

Какви ти бяха проблемите с диплея двата пъти?

Galaxy S10
Цитирай
Аксесоари
#77

(2017-06-29, 13:50:39)angelss написа:  Какви ти бяха проблемите с диплея двата пъти?

Първият път лилаво/сиво сияние докато е включен AOD, като цветът беше различен при различните версии на AOD:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86722

Вторият път нечувствителен в лявата част тъч:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1404446
...и следващите няколко мои мнения след това, където съм показал къде пропуска.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#78

Здравейте, мой познат има проблем с дисплея, прикачам снимка и дтранното е че при максимална яркост проблема изчезва. Има ли решение или е за сервиз?[Изображение: 42d2ecaee7da0d72cdcfe075baf33a37.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#79

Според мен е за сервиз.
Цитирай
#80

Да, да го праща на сервиз. Известен проблем е това - и преди мисля, че се е говорило за този дефект във форума.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#81

Колеги не знам вече какво да го правя телефона, не съм пуснал автоматичната яркост, но телефона си я намаля и увеличава. Стана по-забележително и започнах да правя експерименти светкам лампата и се увеличава забележително като загася се намаля. Да няма допълнителна настройка или нещо друго. Април месец му смениха дисплея.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#82

Режимът на дисплея Adaptive display ли е?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#83

Не, amoled кино е.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#84

Пробва ли връщане на заводски настройки?
Цитирай
#85

Да, даже два пъти защото като го взех беше със заводски.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#86

Щом е така, за съжаление според мен, освен да върнеш телефона пак за ремонт..
Цитирай
#87

5544:36:20 секунди ъптайм до момента, демек 231 дена без да е рестартиран, забивал, лагвал и тем подобни глупости, мисля че това говори и е предостатъчно Smile телефона е супер стабилен и нямам никакви оплаквания от нищо.

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай
#88

Здравейте моя дисплей на бял фон има червено розови петна и нещо подобно на драскотини в същия цвят и сянка на фейсбук от какво може да се е получило това ?

Samsung Galaxy SIII > Samsung Galaxy S5 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S9 Plus > Samsung Galaxy S20 Ultra > Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай
#89

При AMOLED дисплеите може да прегорят части от изображението, ако стои твърде дълго време неподвижно на висока яркост.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#90

Вчера дисплея изведнъж стана така /виж снимката/.

Нямаше как да го изключа, че не нацелвах явно къде да натисна.

Оставих го известно време с изгасен екран и се оправи.

Някой наясно ли е от какво е и дали е някаква индикация за бъдещ проблем?

Не знам дали има връзка, но го бях оставил на Fast Charge да се зареди, нещо което правя изключително рядко.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#91

На мен ми се беше случила подобна неприятна черга само веднъж на С6 едж+, преди около година. Работи си без проблем до ден днешен (без нужда от сервиз).

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#92

Нямаш проблем с бързото зареждане не е там проблема.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#93

Здравейте, айде и аз да се присъединя към хората с проблеми. Преди няколко дена на телефона в дясната част (под фронталната камера) се появи една розова линия по вертикалата от горе до долу. Телефона никога не е изпускан или падал. Няма следи никакви от експлоатация (винаги е бил в кейс).От Мтел е купуван и вчера им го занесох за гаранционно обслужване. Ще видим какво ще направят, че хич не ми се занимава иначе с КЗП. Прочетох по чуждите форуми и се оказва, че на практика било често срещан проблем това (който иска може да напише Pink line galaxy s7 edge) и ще види за какво става въпрос. По лошото е че от коментарите става ясно, че и Самсунг не знаят защо се причинява този дефект в дисплея. Понеже това ми е трети телефон с проблеми по дисплея( предните два бяха ЛГ-та) си мисля че май вече всичко е боклучаво. Така или иначе ще кажа какво са направили в сервиза. По чуждите сервизи сменявали телефона гаранционно ако се появи този проблем. Да видим тук как е.

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Цитирай
#94

Проблемът е в дисплея и ще ти го сменят гаранционно. Доколкото знам в някои определени партиди, произведени в определен период, се проявяваше по-често този проблем. След като им смениха дисплеите, никой във форума не се е оплакал.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#95

Ами да видим. Апарата е закупуван март месец 2016г.

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Цитирай
#96

Странен проблеми при правенето на снимки в самолет. Използвах включването на камерата с два пъти натискането на хоум бутона , но снимките не бяха записани. Светкавицата светваше - снимки нямаше, нито една от направените 5 снимки. Възможно ли е симулирането на налягането от близо 2000м да влияе?
Цитирай
#97

Виж дали не са се запазили с грешна дата/час и да потънали някъде из галерията. Все пак се движиш измежду часови зони.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#98

(2017-10-04, 10:38:54)ivkos написа:  Виж дали не са се запазили с грешна дата/час и да потънали някъде из галерията. Все пак се движиш измежду часови зони.

Няма ги снимките. Установих го веднага, просто нямаше снимки при включена камера и опция галерия.

Между друго, на място вообще не се правя с определянето на часовите зони, спрямо нова/домашна. Премина на -1 часова зона, но домашната се смени. Отметките са сложени за автоматична смяна. Опитах ръчно, но не можеше да се нагласят. Калпав андроид. С 6-ца нямаше проблеми. Koй знае с какъв пиратски софт са го заляли от сервиза -версия май 2017.

   
Цитирай
#99

Питането ми е следното : наскоро си взех s7 edge втора ръка, всичко е супер, само ме озадачава ниското ниво на звука в слушалките. При усилен до макс звук нещо хич не ме кефи как звучи, липсва мощност и дълбочина на звука, а и ми се струва, че лявата слушалка е доста по-тиха от дясната. Да поясня, че не ползвам оригиналните слушалки, а едни айфонски, които съм ползвал безброй пъти и на други телефони и звучат по съвсем различен начин. Дали просто апаратът толкова си може откъм звук, или аз съм разглезен, понеже предишният ми телефон беше с абсолютно уникален звук в слушалки? Трябва да го тествам и с други слушалки, но едва ли ще има кой знае каква разлика...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Устройствата, продавани в ЕС, следва да са с ограничена сила на звука. Самсунг доста внимателно го спазват това и не дават опция за изключване без инвазивни модификации на операционната система. Айфоните, ако се вярва на информацията, която открих, имат опция за премахване на това ограничение в настройките. Да не е изключено на айфона ти?

Също, стоковите слушалките на Айфона са с по-голям импеданс (43 ома) от тези на S7 (32 ома) и това със сигурност оказва влияние на силата на звука.

Може да пробваш в настройките на звука на S7 да преминеш стъпките на Adapt Sound, който поправя дребни различия в респонса на левия и десния говорител в слушалките, както и проблеми с чувствителността на слуха ти. При мен лично с Adapt Sound звукът е много по-ясен и една идея по-силен.

https://www.howtogeek.com/316375/how-to-...d-quality/

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)