Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miui 8 и при нас - Xperia Z3
#1

Здравейте колеги, вижте на какво попаднах във XDA

https://forum.xda-developers.com/z3/deve...8-t3519518

Инсталирах го всичко работи както трябва да е освен Google play (надолу обяснявам как се оправя)

Инсталация:
1. Флашвате във във TWRP
Изчаквате 10 минути да се включи телефона (При мен беше по дълго от очакването)

-------------------------------------
Камерата не е пипана.

Не флашвайте SuperSu или Xposed ще имате Bootloop

Това което не работи:
Блутота крашва доколкото казват
И малки бъгове със Rotation - а но нищо фатално
Google Play
Емайл апп на Sony
Sony chinese keyboard
Във менюто звук и вибрация долу има още 1 меню Audio Settings незнам какво още има там но звуците си работят.

Как да оправите Google Play:
Инсталирате апликацията от линка и я пускате, след това инсталирвате всичко което ви даде
Накрая ако се запъни на инсталацията на Google Play apk - то излезте от апликацията и Google ви работи вече. Също така ако получавате "За съжаление Google Services спря" игнор и продължавате. След това нямате проблеми
http://xiaomininja.com/download/google-a...pdmdl=4765

Root
Иска Mi Acc за руут, направих си но пак не ми дава да го активирам, незнам защо

Работи на Z3 , Z3 Compact - Може да работи и на други, човека не е написал точно но хората тестват и казват че работи, но съм забелязал за сега човек с Compact и му работи.

Мнения за работа от мен:
Батерията ми е почнала да издава багажа и падаше бързо със стоков ром, сега пада много по - бавно. Виждам понякога че някоя апликация е спряла но това защото се опитах да пусна блутота. Виждам че неможе да се деактивират апликаций. Също така има много къстомизация във настройките. Единственото което неуспях да напрая е дс сложа Български на Miui клавиатурата, сега полвам тази на Sony, искам да позлвам тая на Miui но немога заради Българския език, поне руски да знам как да сложа. Има работещи Mi acc услуги, Mi Market а работи. Общо взето има и други дребни неща дето са направо като глезотийка които много ми харесват. Като това да виждам колко мб мобилен съм изхабил като дръпна лентата отгоре надолу. LED известието си работи, приятни звуци и по - гладки анимаций. Също няма Double Tap To Unlock

Antutu:
Стоков 6.1.1 чист - 61000 ~
Miui 8 чист - 62700

Снимки във темата в XDA

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)