Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не набира
#1

Здравейте, преди няколко дни си купих Ноут 4 от обява в сайт за покупко-продажби. Получавайки телефона в Еконт,сложих картата си( Виваком), разгледах функциите му,но не пробвах дали избира,но иначе я разпозна. Прибрах телефона и вчера реших да го включа за да го използвам,при което установих, че телефона не иска да набира. Занесох го на сервиз и го оставих за да го разглобят и да ми кажат вероятния проблем,според тях може би е хардуерен. При опит да се свържа с продавача последва блокиране на номера ми и изтриване на профила в съответния сайт. Бихте ли ми казали какъв може да е проблема? Разпознава оператор, но не набира Sad
Цитирай
Аксесоари
#2

Root-ван ли е телефона !?
Като за начало можеш на ново да го флашнеш с одина оригинално софтваре както и един пит фаил.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

Нямам представа дали е рутван, оставих го в сервиз. Чакам да ми се обадят да кажат какво се случва.
Цитирай
#4

Дано да са коректни и да си разбират от работата .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

Телефона е с проблем в дънната платка се оказа. Май нищо не може да се направи.
Цитирай
#6

Би ли споделил кой е въпросния сайт да знаем ,що за мошенници бродят там?
Цитирай
#7

Цитат:Телефона е с проблем в дънната платка се оказа. Май нищо не може да се направи
Здравей колега,не съм много на ти с хардуер но при проблем с дънна платка(main board) няма как да ти зареди emmc chip(флаш паметта)отделно cpu-то няма как да комуникира с всички останали компоненти в системата.Проблема който го описваш е по-вероятно да е кернела ти,тъй-като той управлява всички пачове(wlan modul,gsm modul,bluetouch и т.н.)Послушай човека който те съветва и просто го флашни с някакъв firmware на самсунг,и ако тогава пак не набира вече може да е хардуерен проблем,не казвам че мнението ми е меродавно но човек докато не се убеди сам никой не може,а за мобилните сервизи в Бг. без коментар

nokia n900,note 3(n9005)
Цитирай
#8

Благодаря ви за съвета. Най-вероятно ще помоля някой да ми помогне, тъй като съм жена и много не разбирам как стават нещата Sad
Цитирай
#9

Какво означава не набира? А някой като те набере получаваш ли обаждане? Качи един скрийншот като набираш какво става?
П.С.: Сервизите вече са само да ти вземат парите...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай
#10

Ако е заминала основната платка телефона ще започва да се изключва доста на често и накрая няма да може да запали изобщо, дори и през рековъри ще стои само на логото на Samsung.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#11

Телефона работи с Виваком, само че веднъж набира, веднъж-не. Един път има интернет, после няма. Не знам какъв е проблема Sad
Цитирай
#12

Може да има проблем с някой от пиновете на слота за сим.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#13

Възможно е, но къде да го нося вече? Съвсем се побърках с тоя телефон. Да му сменя тази част ли?
Цитирай
#14

Като за начало попитай в сервиза в който си го носила дали са го преинсталирали със сервизен софтуер. Иначе можеш самичка в къщи с компютър за 5 мин да си го преинсталираш.
Модела е... N910C или N910F ?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

N910C е.. нищо не са му правили на телефона. Не е руутван също така.Само казаха, че според тях проблема е в дънната платка. Как да си го преинсталирам?
Цитирай
#16

Сваляш SM-N910C_1_201611251…q9_fac.zip 2.04 GB на компютъра от тук >>

Model: SM-N910C
Model name: GALAXY Note4
Country: Russia
Version: Android 6.0.1
Changelist: 9186796
Build date: Wed, 02 Nov 2016 05:25:15 +0000
Security Patch Level: 2016-11-01
Product code: SER
PDA: N910CXXS2DPK1
CSC: N910COXE2DPI2



Mega >> https://mega.nz/#!EYoChQrA!GGpa9MZEWWBIe...JdkfS9YNRs

После теглиш Один 3.10 от тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

После питаш за всяко нещо преди да натиснеш Start в Odin Smile

Източник >> https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=738134

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#17

Здравейте, свалих файла SM-N910C_1_20161125160854 разархивирах го, стана 3,4г Smile Инсталирах Один 3.10, и сега какво Smile инсталирах и някакви драйвери за самсунг... Та, пускам Один и закачам телефона ли Smile
П.С. Изключен ли да е или с копчето за звука надолу и хоум и пауър бутона Big Grin
Цитирай
#18

В темата от където изтегли ОДИН е описано най-подробно как се прави. Имаш всичко необходимо, просто следвай инструкциите.
Сподели резултатите.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай
#19

Самите файлове подсказват в кои раздели в Один да ги заредиш. Ако имаш два файла с име CSC зареждаш OXA_CSC.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#20

Ок, благодаря. Довечера се заемам с това.
Цитирай
#21
Smile 

Здравейте Smile
Този файл ли да инсталирам с один (който ми пратихте), или да търся съвпадение на номер на компилация в sammobile или версия на основната честота...
Намирам съвпадение на номер на компилация (пда), но не и на версия на основната честота (ако е ЦСЦ) Smile и трябва ли да правя бек ъп преди да започна... Smile
И да слагам ли тик на Phone Bootloader Update Smile
Моите са:
номер на компилацията- MMB29K.N910CXXS2DQA1
версия на основната честота- N910CXXU1DPC1
Цитирай
#22

Ако все пак се окаже проблем с дънната платка имай в предвид, че има много- причината е, че са по евтини от дисплея на телефона, така като гледам обявите за стотина лева може да си вземеш Ноут 4 с потрошен дисплей и да си решиш проблема.
Примерна обява- пазариш го за сто лева и си ти Wink https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-not...809452f372
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)