Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 7 - Официално?

Ще пробвам дано стане. Благодаря

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
Цитирай
Аксесоари

При мен след като сложих В380 и започна да ми отваря камерата изключително бавно.Веднага след като ъпдейтнах му направих и хард ресет.
Цитирай

Колеги някой ако има идея как да се оттърва от тази тестова версия NRD90M ще съм му много благодарен. Устройството ми е L31 с една сим карта 3gb ram, преди тестовата версия бях успял да го подкарам с L31C432B130. Какво ли не опитах днес и нищо не помага, и TWRP Recovery слагах и bootloader отключвах нестава и не става. Опитах и със rollback пакета 6.0, инсталира се но после при factory reset дава грешка и пак си зарежда тестовата версия.

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
Цитирай

Всичко е супер, но камерата след ъпдейта има лаг. В hdr режим е още по-зле...
Цитирай

Sbodurov, нещо не правиш както трябва. Най-добре слагай директно firmware-a, има го в сайта на хуавей. Иначе няма начин да не стане с ролбака, просто при самата инсталация не трявба да пускаш трите бутона, докато не се появи брояча(процентите) иначе дава грешка.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

привет,дойде ми на тела В370 ,аз съм с В160 да ъпдейтвам ли смело?доволни ли сте?

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

Като чета отзивите направо се притеснявам да си пусна ъпдейта . От 1 седмица тела ми стои само нотификейшъна . Усещам ,че това ще ми е първия и последен телефон Хуавей .... От сегашия 6.0 най-дразнещото е не оптималното използване на РАМ-та , ужасната батерия (или по-скоро липсата на адекватен оптимален режим- нещо като СТАМИНА при Сони).За 6 месеца ползване с 6.0 само веднъж ми е забивал телефона , и съм забелязал ,че в режи роуминг (пътувам често) има много забавяне при търсене на мрежи и конектване не зная защо е така и дали е от оператора или телефона . Айде някой ако може накратко да изброи плюсовете и минусите на Нугъта, да знаем дали да рискуваме и да ъпдейтваме , благодаря !

SiemensM50->SiemensCX65->SonyJ70->SET230->SEW880->SEW200->SonyTipo->SonyM2->Huaweip9lite ->Honor8X-> Redmi Note 9 Pro



Цитирай

(2017-06-20, 17:36:26)extremee13 написа:  Sbodurov, нещо не правиш както трябва. Най-добре слагай директно firmware-a,  има го в сайта на хуавей. Иначе няма начин да не стане с ролбака, просто при самата инсталация не трявба да пускаш трите бутона, докато не се появи брояча(процентите) иначе дава грешка.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Те процентите се пускат зарежда ги рестартира се телефона и след това при опит за Factory Reset дава failed.

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
Цитирай

(2017-06-20, 20:23:46)androidcho0 написа:  Като чета отзивите направо се притеснявам да си пусна ъпдейта . От 1 седмица тела ми стои само нотификейшъна . Усещам ,че това ще ми е първия и последен телефон Хуавей .... От сегашия 6.0 най-дразнещото е не оптималното използване на РАМ-та , ужасната батерия (или по-скоро липсата на адекватен оптимален режим- нещо като СТАМИНА при Сони).За 6 месеца ползване с 6.0 само веднъж ми е забивал телефона , и съм забелязал ,че в режи роуминг (пътувам често) има много забавяне при търсене на мрежи и конектване не зная защо е така и дали е от оператора или телефона . Айде някой ако може накратко да изброи плюсовете и минусите на Нугъта, да знаем дали да рискуваме и да ъпдейтваме , благодаря !

Единствения плюс на нугъта според мен са малко по шарените икони Smile Всичко друго е пълен боклук не се занимавай да ъпдейтваш съсипаха го този телефон.Камерата лагва брутално и като цяло си стана много лагав телефона.Живота на батерията е една идея по лош но не е нещо кой знае колко по различно и това при положение че го върнах към фабрични настройки.С 6,0 си работеше в пъти по добре,дано скоро пуснат някакви нови ъпдейти да си го оправят иначе ще търся начин да се връщам и аз към 6,0 умирам от яд че го ъпдейтнах.
Цитирай

(2017-06-20, 21:45:33)Sbodurov написа:  Те процентите се пускат зарежда ги рестартира се телефона и след това при опит за Factory Reset дава failed.

Имаш ли 4-5 гб свободно място на телефона?
Цитирай

(2017-06-21, 00:24:10)bulsseye написа:  Единствения плюс на нугъта според мен са малко по шарените икони Smile Всичко друго е пълен боклук не се занимавай да ъпдейтваш съсипаха го този телефон.Камерата лагва брутално и като цяло си стана много лагав телефона.Живота на батерията е една идея по лош но не е нещо кой знае колко по различно и това при положение че го върнах към фабрични настройки.С 6,0 си работеше в пъти по добре,дано скоро пуснат някакви нови ъпдейти да си го оправят иначе ще търся начин да се връщам и аз към 6,0 умирам от яд че го ъпдейтнах.

през тела ли го ъпдейтна,с коя версия си.

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

(2017-06-20, 17:58:24)cometes написа:  привет,дойде ми на тела В370 ,аз съм с В160 да ъпдейтвам ли смело?доволни ли сте?

При мен всичко е на 6. Никакви проблеми с Нугата. Не че имах някакви и със стоковата де.
От както съм го купил(вече повече от половин година), никакви проблеми не съм имал .
За мен телефона и софтуера са супер. Нямам никакви забележки
Цитирай

Някой ще пусне ли една анкета колко човека са с В380 и дали са доволни? И аз бих го направил, но не виждам от къде през тапаталк

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-21, 07:41:42)BlackBone написа:  Някой ще пусне ли една анкета колко човека са с В380 и дали са доволни? И аз бих го направил, но не виждам от къде през тапаталк

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Затова и не ползвам вече Tapatalk. Доста минуси има....

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

(2017-06-21, 04:18:12)Vi70 написа:  Имаш ли 4-5 гб свободно място на телефона?

Успях да се оправя, всичко е наред вече съм с L31C432B380, след ъпдейт B161>B370 (чрез Firmware Finder)> B380 (получи си го сам чрез атуализатора).

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
Цитирай

А как се справи?
От В161 към В370? И не си с тестова версия?
Цитирай

(2017-06-21, 09:06:47)Vi70 написа:  А как се справи?
От В161 към В370? И не си с тестова версия?

Големи мъки бяха като цяло общо взето. Ще се опитам да обясна на кратно цялата ситуация, евентуално за напред ако на някой му се наложи да знае как да си го оправи. При мен проблема стана след като качих Firmware Finder.

ВСИЧКО ОПИСАНО Е ЗА ВЕРСИЯТА VNS-L31C432 Single Sim

1) Свалих Firmware Finder + Proxy server, нагалсих всичко избрах B371 версията, която пишеше ~1.98Гб мисля, изпратих я по описания начин до актуализатора на телефона. Но не обърнах внимание, че там показваше 1.25ГБ. Инсталирах Нугата и ми се качи тестовата версия NRD90M test key. След ровене из форумите видях, че трябва да ползвам Rollback package Nougat to MMM. Качих го и версията ми стана както е описано C900 и съответно нищо не ми намираше вече като ъпдейти. Реших да кача наново Rollback package и телефона се Брикна появи си Boot Loop проблема. 
2) С много четене и ровене разбрах, че единствения начин да оправя проблема е като отключа BootLoader-a, до тук добре, намерих IMEI номера и Serial Number (SN) има ги на кутията. Но ми искаше Product ID, който се показва само чрез набиране на комбинация в Dial Pad, а аз няма как да влезна в системата. Отново падна голямо четене и накрая намерих програма която да ми го генерира посредством ИМЕЙ и Сериен номер. Програмата се казва Huawei Unlocker (не помня вече от къде я свалих). После влезнах в сайта на Huawei, генерира ми код за отключване.
3) При вече отключения Bootloader посредством програмата SRKToolHuawei-Lod-Chong-V2.0-20161002, която свалих от ТУК . следвах това ръководство. 

За целта трябваше да сваля и Toolkit от тук Toolkit


1) Get u a copy of the FULL-L31C432B370
2) unpack the "update.zip" that u get the update.app
3) extract the "recovery.img" with the mentioned tool from the update.app
4) boot into the bootloader
5) flash the TWRP for nougat Recovery for Nougat (Тук качвате Recovery според това на коя версия ви се е Brick-нал телефона дали Nouga или Marshmallow Recovery for MM )
6) reboot into the recovery
7) flash the L31C432B130 DS oeminfo with the toolkit (Dual-/Single-SIM tab) (Ползва се програмата ToolKit, за която съм дал линк горе. За да смените Инфото на телефона ще ви иска да Root. Вътре в самата програма има меню Root с картинки как точно се прави)
8) don't let the device reboot (on the reboot attempt when the device turns off, press and hold [Vol- Power])
9) flash the recovery from the L31C432B370 update.app u extracted before
10) copy the L31C432B130 update.app onto ur sd-card (dload)
11) place the sd-card inside the device (still booted in fastboot)
12) unplug the device from any kind of usb connection
13) hold power until the device turns off
14) start immediately, when the screen is black, pressing [Vol- Vol+ Power]
15) wait until the update is done
16) reboot
17) do a dummy setup and head directly to settings->advanced settings->Reset->Factory Reset
18) DON'T ROOT THE DEVICE!
19) install all updates until u are back on L31C432B370 (via settings->update)
20) DONE!
21) (optional) now u can unlock ur device and flash the twrp and root from my signature


Всичко ок подкарах най-накрая телефона, ъпдейтнах до B161. След това ползвах отново Firmware Finder, но този път внимавах, коя версия тегля свалих версията B170 ~1.9GB, качи се и веднага след стартирането на телефон се появи и B380.

Общо взето това е по спомени, дано помогне на някой, който се сблъска със същия проблем.

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
Цитирай

Добре е че си се справил и телефона работи.
Благодаря за споделената информация.
Цитирай

С андройд 7 с б380 официалния телефонна чат пат се изключва ебахти простотията.
Направил съм фабрични.
Цитирай

Не знам какво ви става с телефоните.. аз съм с версията от Firmware Finder и нямам нито един от всичките проблеми за които чета от около седмица насам! Уж бета сме сложили, уж сме шматки че сме бързали пък то уж официалната версия ви скъси животите..

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-21, 18:19:56)xplod написа:  Не знам какво ви става с телефоните.. аз съм с версията от Firmware Finder и нямам нито един от всичките проблеми за които чета от около седмица насам! Уж бета сме сложили, уж сме шматки че сме бързали пък то уж официалната версия ви скъси животите..

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

И при мен няма проблем и аз съм с 380 от FF. Ще се окаже, че тая версия е по-хубава от оригиналната  Big Grin
Цитирай

Така е, и аз бях с бетата, след това 380 от FF. Бетата като цяло беше ок, с изключение на няколко приложения, който дърпаха здраво батерията и тела не заспиваше грам от тях. Но това си беше от системата, не от тях. След 380, същите приложения, същите настройки и андроида спи като бебе.
Цитирай

И аз нямам проблеми.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

В380 по добра ли е от В370
в момента съм с В160 и ми дойде ъпдейт за В370.
какво ме съветвате?

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

Ми, аз съм с официалният и нямам ама никакви проблеми!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)